Prawo do odliczenia podatku naliczonego w pełnej kwocie w związku z wydatkami związanymi z czynnościami opodatkowanymi i niepodlegającymi opodatkowaniu wykonywanymi w ramach działalności statutowej.
Czy w przytoczonym stanie faktycznym wypłata dywidendy przez spółkę zależną na rzecz Spółki, zarówno w postaci udziałów w spółkach kapitałowych, akcji i innych papierów wartościowych oraz wierzytelności pieniężnych, podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? Jeśli tak to kto jest podatnikiem z tytułu transakcji, na kim ciąży obowiązek udokumentowania i rozliczenia transakcji, co ma być podstawą
Europejski Trybunał Sprawiedliwości w wyroku z 30 września 2010 r. w sprawie C-395/09 Oasis East Sp. z o.o. przeciwko Ministrowi Finansów postanowił:
Prawo do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących nabycie paliwa do samochodu nie posiadającego homologacji pojazdu ciężarowego.
Zastosowania zwolnienia od podatku do usług świadczonych na rzecz urzędu gminy.
Czy Wnioskodawca ma prawo do odliczenia podatku od zakupionego paliwa do ww. pojazdów oraz odliczenia VAT w pełnej wysokości z faktur dokumentujących ich zakup?
Czy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupu paliwa?
Czy w świetle pisma Ministra Finansów z dnia 13 lutego 2009 r. znak PT3/812/4/15//CZE/09/185 do dyrektorów izb skarbowych i dyrektorów urzędów kontroli skarbowej samochód Zainteresowanego spełnia wymogi określone w obowiązujących przepisach w związku z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich z dnia 22 grudnia 2008 r. w sprawie C-414/07?
dotyczy: trybu zwrotu oraz oprocentowania nadpat powstałych w wyniku orzeczenia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z dnia 22.12.2008r. w sprawie C-414/07