Obowiązki płatnika w związku z wydawaniem pracownikom talonów/bonów żywnościowych na posiłki profilaktyczne.
Obowiązki płatnika w związku z wydawaniem pracownikom kuponów żywieniowych.
Obowiązki płatnika w związku z przekazywaniem pracownikom kuponów na posiłki profilaktyczne.
Możliwość zastosowania zryczałtowanego podatku dochodowego - PKWIU 74.90.13.0, 74.90.15.0, 74.90.20.0 oraz 85.59.19.0.
Obowiązki płatnika w związku z przyznaniem uprawnionym pracownikom kuponów żywieniowych.
Wypłacane pracownikom, ekwiwalenty za pranie i używanie odzieży roboczej stanowić będą dla nich przychód ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegający zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 ww. ustawy.
Wartość ww. herbaty oraz ekwiwalentu za ww. herbatę Wnioskodawca będzie zobowiązany doliczyć do przychodów pracownika ze stosunku pracy i pobrać zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych, o których mowa w art. 31 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, gdyż ww. świadczenia nie są objęte zwolnieniem przedmiotowym wynikającym z art. 21 ust. 1 pkt 11 ww. ustawy.
W zakresie uznania za koszty uzyskania przychodów kwot wypłaconych z tytułu: zadośćuczynienia, odszkodowania wypłaconych poszkodowanemu i odsetek za opóźnienie w wypłacie tych świadczeń oraz z tytułu dobrowolnego zadośćuczynienia na rzecz poszkodowanego.
Obowiązki płatnika w związku z wydawaniem uprawnionym pracownikom produktów gotowych umożliwiających samodzielne przygotowanie posiłków profilaktycznych i bonów/kart żywieniowych na posiłki.
Obowiązki płatnika w związku z przyznaniem uprawnionym pracownikom bonów towarowo-żywieniowych.
Obowiązki płatnika w związku z przyznaniem uprawnionym pracownikom przedpłaconych kart płatniczych na posiłki profilaktyczne i napoje.
Obowiązki płatnika w związku z przyznaniem uprawnionym pracownikom kuponów żywnościowych.
obowiązki płatnika w związku z przyznaniem uprawnionym pracownikom kuponów żywieniowych
Zwolnienie od podatku: badań lekarskich i psychologicznych (pracownicy, pracownicy ochrony, pozwolenie na broń, jednoosobowa działalność gospodarcza), wizytacji stanowisk, udziału lekarza w zakładowej komisji bhp.
Obowiązki płatnika w związku z przyznaniem uprawnionym pracownikom kuponów żywieniowych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika z tytułu świadczeń pozapłacowych wypłacanych lub udzielanych w naturze w związku z realizacją Umowy.
w zakresie obowiązku pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego z tytułu nabycia specjalistycznych usług wsparcia w zakresie bezpieczeństwa pracy od podmiotów zagranicznych
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na pokrycie części kosztów zakupu obuwia i odzieży dla pracowników.
Miejsce świadczenia i opodatkowanie usług polegających na zapewnieniu bezpieczeństwa na terenie budowy parków wiatrowych.
Szkolenia BHP, PPOŻ i pierwszej pomocy na rzecz pracowników, druhów OSP, bezrobotnych i uczniów świadczone przez Wnioskodawcę (oraz przez inne osoby i firmy w sytuacji, gdy Wnioskodawca tylko organizuje te szkolenia)
Czy od wartości wydanej odzieży i obuwia roboczego pracownikom socjalnym i asystentowi rodziny należy pobrać i odprowadzić podatek dochodowy od osób fizycznych, tym samym uznając otrzymane ubrania i obuwie za przychód pracownika?