Obliczenie podstawy opodatkowania z tytułu wprowadzenia do sieci wytworzonej energii elektrycznej. Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wprowadzenia do wytworzonej energii elektrycznej. Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur wystawionych przez przedsiębiorstwo dotyczących zakupu energii elektrycznej.
Opodatkowanie otrzymanej Rekompensaty, ustalenie podstawy opodatkowania oraz określenie czy stawka podatku za ograniczenie produkcji energii jest niezależna od stawki podatku za dostawę energii.
Brak powstania obowiązku podatkowego i obowiązku wystawienia faktury z tytułu otrzymania zaliczek na poczet mediów oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu odsprzedaży mediów.
W którym momencie Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód z tytułu sprzedaży energii elektrycznej w opisywanym powyżej modelu rozliczeń wynikającym z Ustawy o OZE w odniesieniu do części wynagrodzenia otrzymywanego od Kontrahenta i stanowiącego Saldo Dodatnie?
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług wprowadzonej do sieci energetycznej energii oraz braku prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację Projektu.
zwolnienie z VAT czynności polegającej na świadczeniu usług za wynagrodzeniem podejmowanych przez Spółkę w ramach Umowy polegającej na zabezpieczeniu ceny energii elektrycznej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 39 ustawy, ustalenie podstawy opodatkowania z tytułu czynności wykonywanych przez Spółkę w ramach Umowy, wliczenie obrotu z tytułu wykonywania przez Spółkę czynności zabezpieczenia ceny energii
Czy świadczenia na rzecz pracowników występujące w zw. z przyznaną ulgą w opłacie za energię elektryczną, można uznać za k.u.p. Spółki w momencie otrzymania not obciążeniowych od zakładów energetycznych. czy naliczenie i odprowadzenie zaliczek na p.d.o.f. od w/w świadczeń, powinno nastąpić również w momencie otrzymania tychże not.