Czy wartość zakupionych artykułów spożywczych na zorganizowaną imprezę kulturalno - rozrywkową z zabawą i konkursami dla pracowników, emerytów, rencistów i ich rodzin stanowi ich przychód, o którym mowa w art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, pomimo, że nie można ustalić wartości świadczenia przypadającej na daną osobę?
Skutki podatkowe wypłaty świadczeń uprawnionym członkom rodziny zmarłych emerytów lub rencistów.
Skutki podatkowe sfinansowania wycieczki ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych dla byłych pracowników (emerytów i rencistów).
Czy korzysta ze zwolnień określonych w art. 21 ust. 1 pkt 26, 38, 67 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wartość wypłaconych - pracownikom, rencistom i emerytom oraz osobom pozostającym na zasiłku przedemerytalnym - świadczeń, sfinansowanych ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych?
Czy wypłacone świadczenie rekompensata z tytułu nieobjęcia prawem do nieodpłatnego nabycia akcji Spółki - będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych jako przychód ze stosunku pracy zarówno wobec osób aktualnie pozostających w stosunku pracy ze Spółką jak i tych, które przeszły w międzyczasie na rentę lub emeryturę?
Wnioskodawca na podstawie umów cywilnoprawnych zajmuje się obsługą Funduszu Świadczeń Socjalnych jednostek oświatowych. Czy na podstawie ww. umów jest możliwym scedowanie obowiązków płatnika na inny podmiot?
Czy od świadczeń socjalnych, o których mowa wyżej, należy od wszystkich grup świadczeniobiorców (emerytów, rencistów wojskowych oraz osób pobierających wojskowe renty rodzinne) pobierać podatek według obowiązującej skali podatkowej (w 2008 r. - 19%) uznając te świadczenia jako otrzymane ze źródła dochodów - emerytura lub renta, czy też właściwym jest uznanie, iż do świadczeń socjalnych (zapomóg pieniężnych
Czy w wyniku sfinansowania pracownikom, emerytowanym pracownikom i ich rodzinom wycieczki powstanie u tych osób przychód?
Na podstawie decyzji Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej funkcjonariuszom otrzymującym świadczenia emerytalne i rentowe wypłacane są równoważniki pieniężne za remont lokalu mieszkalnego. Czy w 2005 r. płatnik powinien pobierać podatek dochodowy od wypłacanego emerytom i rencistom równoważnika pieniężnego za remont zajmowanego lokalu mieszkalnego, a jeśli tak, to jakie obowiązki ciążą
dotyczy obowiązków płatnika w przypadku wydania z ZFŚS talonów towarowych pracownikom będącym równocześnie emerytami
Pytanie podatnika dotyczy sposobu opodatkowania kwot umorzonych pożyczek z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych dla byłych pracowników emerytów i rencistów?
Zakład Karny zwrócił się z wnioskiem o interpretację przepisów prawa podatkowego odnośnie obowiązku podatkowego wobec byłych funkcjonariuszy i pracowników (emerytów i rencistów) korzystających z dowozu środkiem transportu należącym do Służby Więziennej na imprezę turystyczną oraz korzystających z zaplecza turystycznego Ośrodków Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w ramach działalności Zakładu Karnego