W zakresie opodatkowania sprzedaży lokalu mieszkalnego i przeznaczenia środków z odpłatnego zbycia i środków własnych na zakup domu (cele mieszkaniowe).
Skutki podatkowe wynikające dla spółki w związku z sfinansowaniem wycieczki z własnych środków spółki, a ewentualne obowiązki płatnika z tym związane.
Ocena możliwości odliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej całości wydatków na zakup i instalację pompy ciepła oraz fotowoltaiki, także poniesionych przez pozostałych współwłaścicieli.
Odliczenie wydatków poniesionych, w ramach ulgi termomodernizacyjnej, na zakup materiałów budowlanych związanych z wymianą pokrycia dachowego oraz rynien wraz z usługą montażu dachówki.
Odliczenie wydatków poniesionych w ramach ulgi termomodernizacyjnej na remont dachu, wymianę pokrycia dachowego wraz z jego dociepleniem w budynku mieszkalnym jednorodzinnym będącym we współwłasności.
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika, określenie czy Gmina będzie wykonywała czynności opodatkowane, opodatkowanie podatkiem VAT otrzymanego dofinansowania oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Wskazanie, czy otrzymane przez Wnioskodawcę dofinansowanie będzie opodatkowane podatkiem od towarów i usług oraz sposób wystawienia faktury dla wykonywanych usług w ramach projektu.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z poniesionymi wydatkami na realizację operacji pn. Montaż instalacji solarnych w Gminie (...), pomimo że koszty realizacji inwestycji pokrywane są w 35% przez mieszkańców biorących udział w projekcie oraz ze środków własnych Gminy, opodatkowania otrzymanej dotacji na realizację operacji pn. Montaż
Czy do całości sfinansowanego ze środków własnych instytucji kultury (pochodzących z prowadzonej dodatkowo działalności gospodarczej) zwrotu dotacji Polskiemu Instytutowi Sztuki Filmowej, zawierającej część dofinansowania, kwotę odsetek za zwłokę oraz koszty sądowe można zastosować zwolnienie podatkowe.
Interpretacja przepisów prawa podatkowego w zakresie obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego.
Interpretacja przepisów prawa podatkowego w zakresie obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego.
Czy kwota stanowiąca środki własne Spółki, wpłacona przez Spółkę do Sieci (przelew z rachunku bankowego Spółki związanego z jej bieżącą działalnością na Rachunek Sieciowy) w celu uzupełnienia Niedoborów Technicznych w Sieci, będzie stanowiła dla Spółki koszt uzyskania przychodu w momencie dokonania wpłaty środków pieniężnych do Sieci? Czy kwota Nadwyżek Technicznych, wypłaconych przez Spółkę z Sieci
Należy zauważyć, iż wnioskodawca jako akcjonariusz SKA nie ma obowiązku zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych jeśli walne zgromadzenie SKA podejmie uchwałę o przekazaniu środków własnych na kapitał zakładowy SKA w przypadku, gdy nastąpi podwyższenie wartości nominalnej dotychczas posiadanych akcji. Natomiast otrzymanie przez akcjonariusza SKA akcji nowej emisji w następstwie podwyższenia kapitału
Czy Wnioskodawca jako akcjonariusz SKA jest zobowiązany zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych jeśli walne zgromadzenie SKA podejmie uchwałę o przekazaniu środków zgromadzonych na kapitale zapasowym na kapitał zakładowy SKA, a Wnioskodawcy zostaną przydzielone nowe akcje lub nastąpi podwyższenie wartości nominalnej dotychczasowych akcji?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z wydatkami na budowę oczyszczalni ścieków, sfinansowaną w części z dotacji celowej.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z realizacją inwestycji dofinansowanej ze środków UE, związanej z budową kanalizacji sanitarnej.
Czy i kiedy ww. koszty wydatkowane przez Spółkę ze środków ZFRON pochodzących z powyższego zwolnienia z PCC, Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy wynagrodzenie pracowników zatrudnionych na umowę o pracę w części finansowanej ze środków pomocowych (w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko) podlega zwolnieniu z podatku dochodowego?
zasada opodatkowania środków pieniężnych otrzymanych przez beneficjenta od fundacji posiadającej status organizacji pożytku publicznego.
Czy do kosztów uzyskania przychodów należy zaliczyć wydatki na remont maszyn i urządzeń, finansowanie robót budowlanych (remont), wyposażenie i dostosowanie pomieszczeń zakładu, finansowanie części kosztów wprowadzania nowoczesnych technologii, remont, utrzymanie bazy, szkolenia i przekwalifikowanie w celu nabycia lub podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracowników niepełnosprawnych?Czy amortyzacja