środek transportowy
Artykuł
10.02.2019 Podatki

Samochody osobowe i ciężarowe to środki transportu powszechnie wykorzystywane w firmach. W 2019 r. ustawodawca wprowadził nowe zasady zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z nabyciem i używaniem samochodów osobowych, zwłaszcza tych droższych. Zasady te nie zmieniły się natomiast w stosunku do samochodów ciężarowych. Nie objęły także podatku naliczonego od wydatków dotyczących

Artykuł
28.06.2018 Podatki

Ustawa z 29 października 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług jest pierwszą opublikowaną nowelizacją VAT. W poprzednim numerze Mk zostały omówione zmiany wprowadzone tą nowelizacją dotyczące zwolnień z VAT. Na łamach tego opracowania omówimy pozostałą część zmian wprowadzonych tą ustawą. Wejdą one w życie z dniem 1 stycznia 2011 r.

Interpretacja
02.01.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym dywidendy oraz należności licencyjnych wypłacanych spółce niemieckiej.

Interpretacja
02.01.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym dywidendy oraz należności licencyjnych wypłacanych spółce niemieckiej.

Interpretacja
09.11.2012 Podatki

prawo do pomniejszenia podatku należnego o podatek naliczony związany z budową, przebudową, modernizacją i bieżącym utrzymaniem zatok przystankowych i wiat przystankowych oraz w związku z budową, przebudową drogi, w części dotyczącej budowy, przebudowy lub modernizacji zatoki przystankowej

Interpretacja
04.10.2012 Podatki

Czy korzystanie przez Pracowników ze środków transportu wewnętrznego, funkcjonującego na terenie Zakładu stanowi dla nich przychód w rozumieniu art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, którego wartość winna być doliczona do przychodów ze stosunku pracy, o których mowa w art. 12 ust. 1 ww. ustawy?

Interpretacja
05.09.2012 Podatki

Opodatkowanie usługi krótkoterminowego wynajmu wózka widłowego na terenie krajów Unii Europejskiej

Interpretacja
05.09.2012 Podatki

Opodatkowanie usługi krótkoterminowego wynajmu dźwigu samojezdnego na terenie krajów Unii Europejskiej

Interpretacja
10.08.2011 Podatki

Wnioskodawca nie ma obowiązku obliczania i wpłacania podatku VAT z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia używanych samochodów w terminie 14 dni zgodnie z art. 103. ust. 4, ponieważ nabywa te samochody w celach handlowych tzn. nie ma zamiaru ich rejestrowania ani używania na terytorium kraju. A zatem, Wnioskodawca powinien wykazywać przedmiotowe transakcje w deklaracjach VAT-7 i VAT-UE jako wewnątrzwspólnotowe

Interpretacja
29.06.2011 Podatki

W zakresie wliczenia do podstawy opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia podatku akcyzowego, opłaty środowiskowej, opłaty administracyjnej za nabycie tablic rejestracyjnych i wykazania ich w deklaracji podsumowującej VAT-UE;

Interpretacja
07.06.2011 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków dot. podróży służbowych poniesionych na: 1. usługi parkingowe i usługi taksówek osobowych zapłacone kartą służbową, 2. usługi parkingowe i usługi taksówek osobowych zapłacone gotówką, 3. usługi parkingowe, usługi taksówek osobowych, przejazdy "a"/"b" lub przejazdy autostradami zapłacone kartą

Interpretacja
01.06.2011 Podatki

1. Czy Spółka ma obowiązek korygowania kosztów uzyskania przychodów o dotychczas poniesione opłaty z tytułu umów leasingu, które to umowy uległyby rozwiązaniu przed ich upływem?2. Czy nierozliczoną kwotę dot. wstępnej opłaty leasingowej, w przypadku wcześniejszego rozwiązania umów leasingu, Spółka ma prawo uznać za koszt uzyskania przychodów w momencie poniesienia?3. Czy dodatkowa opłata (Kwota Rozliczeniowa

Interpretacja
26.05.2011 Podatki

Określenie miejsca świadczenia usługi długoterminowego wynajmu środków transportu na rzecz podmiotu (podatnika) z siedzibą w kraju trzecim (USA).

Interpretacja
15.02.2011 Podatki

Czy na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z uwzględnieniem umowy w sprawie unikania podwójnego opodatkowania z Niemcami od płatności dla spółki niemieckiej czynszu za najem wózków widłowych należy pobrać podatek dochodowy w wysokości 5% kwoty czynszu?

Interpretacja
29.09.2010 Podatki

W zakresie obowiązków Spółki w sytuacji zmiany przeznaczenia nabytego z Belgii nowego środka transportu z towaru handlowego na środek trwały.

Interpretacja
14.09.2010 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów najmu opłat leasingowych.

Interpretacja
02.09.2010 Podatki

Czy okres używania samochodu od czerwca 2009r. do 28 kwietnia 2010r. przez Autosalon i od 28 kwietnia 2010r. do nadal przez właścicielkę upoważnia Wnioskodawczynię do złożenia wniosku VAT-24 o wydanie zaświadczenia potwierdzającego brak obowiązku uiszczenia podatku od towarów i usług z tytułu przywozu z innego państwa członkowskiego, gdyby zakupiła przedmiotowy samochód?

Interpretacja
22.03.2010 Podatki

Czy wnioskodawca ma prawo, prowadząc działalność transportową, korzystać z prawa dokonywania odpisów amortyzacyjnych jednorazowo od wartości początkowej środka trwałego w postaci naczepy na zasadach określonych w art. 22k ust. 7 i 8 oraz 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
08.08.2008 Podatki

Czy podatnik (mały) nie korzystający nigdy z pomocy de minimis i spełniający wszystkie warunki do skorzystania z niej może zaliczyć do kosztu uzyskania przychodu jednorazowy odpis amortyzacyjny zakupionego samochodu ciężarowego oraz naczepy w przypadku gdy nie wystąpił do Naczelnika Urzędu skarbowego o wydanie zaświadczenia o skorzystaniu z pomocy de minimis i nie posiada takiego zaświadczenia ?

Poprzednia Następna