W zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca może po zarejestrowaniu przez sąd połączenia, tj. w 2024 r. zmienić formę opodatkowania na ryczałt od dochodów spółek (tzw. CIT estoński) w oparciu o art. 28k ust. 1 pkt 5 lit. a) w zw. z art. 28k ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, interpretowane w świetle art. 2a Ordynacji podatkowej.
Skutki podatkowe sprzedaży udziałów - określenie kosztów uzyskania przychodu.
Czy w związku z planowanym Połączeniem, na skutek którego Wnioskodawca obejmie udziały w kapitale Spółki Przejmującej przydzielone mu w zamian za majątek Spółki Przejmowanej uzyskany przez Spółkę Przejmującą w ramach Połączenia, po stronie Udziałowca powstanie jakikolwiek przychód podatkowy na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Skoro Wnioskodawca nie planuje zbycia udziałów w Spółce przejmującej przez co najmniej dwa lata i nie dokona takiego zbycia, to w odniesieniu do Dywidend Wnioskodawca nie utraci prawa do zastosowania zwolnienia z art. 22 ust. 4 ustawy CIT w związku z przerwaniem biegu dwuletniego okresu posiadania udziałów w kapitale Spółek zależnych, bowiem - w świetle wyżej przytoczonego stanowiska NSA - ciągłość
Ustalenie czy związku z przejęciem Spółki Przejmowanej, Spółka Przejmująca powinna ustalić i stosować wstępny współczynnik VAT w roku Połączenia oraz w jaki sposób Spółka Przejmująca, w związku z przejęciem Spółki Przejmowanej powinna dokonać korekty odliczenia podatku naliczonego za rok, w którym nastąpiło Połączenie.
Dotyczy ustalenia: - czy przeprowadzenie Połączenia będzie skutkować dla Wnioskodawcy powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych; - czy w wyniku konfuzji wierzytelności oraz zobowiązań pożyczkowych oraz wynikającego z niej ich wygaśnięcia, po stronie Spółki Przejmującej powstanie przychód podatkowy.
1. Czy planowane Połączenie będzie skutkować powstaniem po stronie Spółki Przejmującej przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8ba ustawy o CIT. 2. Czy planowane Połączenie będzie skutkować po stronie Spółki Przejmującej powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, na podstawie art. 12 ust
Ustalenie czy w związku z otrzymaniem przez Fundację udziałów w Spółce B. w wyniku Połączenia, Fundacja będzie uprawniona do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego z podatku CIT na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o CIT.
Opisane połączenie przez przejęcie nie spowoduje powstania po stronie (...) przychodu podlegającego opodatkowaniu na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 7a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w związku z art. 24 ust. 8 analizowanej ustawy.
W wyniku połączenia spółek kapitałowych po stronie spółki przejmowanej nie powstanie obowiązek podatkowy.
W zakresie stosowania zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 3 ustawy o CIT.
Powstanie przychodu podatkowego w związku z konfuzją w wyniku połączenia spółek
Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę udziałów Spółki Przejmującej, w następstwie opisanej Restrukturyzacji, będzie dla Wnioskodawcy neutralne podatkowo, w oparciu o art. 12 ust. 4 pkt 12 w zw. z ust. 1 pkt 8ba ustawy o CIT?
Obowiązek rozpoznania przychodu podatkowego po stronie spółki przejmującej w związku z planowanym połączeniem.
Dotyczy ustalenia, czy przedstawione w stanie faktycznym (winno być: zdarzeniu przyszłym) przejęcie przez Wnioskodawcę powiązanej spółki X będzie skutkowało powstaniem dla Wnioskodawcy dochodu podlegającego opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek.
Skutki podatkowe połączenia Spółki Przejmującej ze Spółką Przejmowaną 1 oraz Spółką Przejmowaną 2 dla Spółki Przejmującej
W ocenie Wnioskodawcy, przez „wartość emisyjną” udziałów, o której mowa w art. 12 ust. 1 pkt 8d updop przydzielonych udziałowcom spółek łączonych (Wspólnikowi) w ramach Połączenia należy rozumieć wartość będącą sumą wartości nominalnej udziałów wydawanych w ramach Połączenia przez Spółkę Przejmującą oraz kwoty nadwyżki ujmowanej jako kapitał zapasowy (agio) Spółki Przejmującej wskutek Połączenia.
W zakresie ustalenia czy dla podanego opisu zdarzenia przyszłego: - dla właściwego zastosowania art. 12 ust. 1 pkt 8c i 8d w zw. z art. 12 ust. 4 pkt 3e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, przyjęta dla celów podatkowych wartość składników majątku Spółki Przejmowanej na dzień poprzedzający dzień połączenia Spółki Przejmującej i Spółki Przejmowanej powinna być ustalona z zastosowaniem właściwej
Określenie skutków podatkowych planowanego połączenia spółek przez przejęcie.
W związku z połączeniem A. Sp. z o.o. z X. Sp. z o.o. i z Y. Sp. z o.o. nie powstanie konieczność rozpoznania przychodu podlegającego opodatkowaniu na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8c ustawy o CIT.
Określenie czy Wnioskodawca będący wspólnikiem spółki jawnej będącej akcjonariuszem Spółki Przejmowanej, w związku z planowanym połączeniem odwrotnym, uzyska przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.