Brak obowiązku rozpoznania dochodu z tytułu ukrytego zysku w przypadku czynszu za korzystanie z nieruchomości.
Sposób kwalifikacji do źródeł przychodów odsetek, prowizji oraz różnic kursowych od kredytu walutowego zaciągniętego na sfinansowanie nabycia udziałów.
Rozpoznanie dochodu z tytułu ukrytego zysku, wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą lub innych kategorii wydatków, podlegających opodatkowaniu CIT estońskim.
Dotyczy ustalenia, czy wypłata wynagrodzenia ustalonego pomiędzy Spółką a wspólnikiem z tytułu wynajmu nieruchomości będącej własnością wspólnika będzie stanowić tzw. ukryte zyski w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 (ustawy – przypis organu) o podatku dochodowym od osób prawnych i stanowić dochód podlegający opodatkowaniu estońskim CIT, po stronie Spółki (jako – przypis organu) ukryty zysk.
Interpretacja ogólna dot. niektórych warunków stosowania zwolnienia określonego w art. 22 ust. 4 ustawy CIT
Czy w razie wyboru przez Spółkę opodatkowania Ryczałtem wynajmowanie przez Spółkę części Nieruchomości od Wspólnika na wyżej opisanych warunkach w okresie opodatkowania Ryczałtem będzie skutkować dla Spółki powstaniem dochodu z tytułu ukrytych zysków, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT i w konsekwencji obowiązkiem zapłaty z tego tytułu Ryczałtu.
1. Czy czynsz za najem Nieruchomości wynajmowanej oraz Sklepów opłacany przez Spółkę na rzecz Wynajmującego, którego wspólnikami są udziałowcy Spółki, ma charakter ukrytego zysku w ramach estońskiego CIT. 2. Czy ewentualny czynsz za najem Nieruchomości własnej opłacany przez Spółkę na rzecz Wynajmującego, którego wspólnikami są udziałowcy Spółki, będzie miał charakter ukrytego zysku w ramach estońskiego
Czy usługa wynajmu wskazanej nieruchomości na rzecz nowo założonej spółki opodatkowanej ryczałtem od dochodów spółek będzie stanowiła dla tej spółki ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji czy będzie podlegała opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie spółki na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT
Czy poniesione wydatki na organizację Spotkań biznesowych powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą lub ukryte zyski i opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 lub 3 ustawy o CIT. Czy wydatki poniesione na organizacje Spotkań zespołowych i integracyjnych powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością
Dotyczy ustalenia do którego źródła przychodów Spółka powinna zaliczyć przychody oraz koszty
Zakwalifikowanie odsetek oraz prowizji od pożyczek i kredytów zaciągniętych na nabycie udziałów/akcji do kosztów pośrednich związanych ze źródłem przychodów z zysków kapitałowych.
Zakwalifikowanie odsetek oraz prowizji od pożyczek i kredytów zaciągniętych na nabycie udziałów/akcji do kosztów pośrednich związanych ze źródłem przychodów z zysków kapitałowych.
Ustalenie, czy dochód ze sprzedaży wszystkich udziałów posiadanych w Spółce zagranicznej będzie opodatkowany na terytorium Polski.
Czy kwoty opłat ponoszonych przez Wnioskodawcę na rzecz swojego udziałowca z tytułu opisanej umowy najmu (przy założeniu, że opłaty są ustalone na warunkach rynkowych) stanowią dla Wnioskodawcy dochody z tytułu ukrytych zysków podlegające opodatkowaniu zgodnie z art. 28m ust. 1 pkt 2 w związku z ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy czynsz dzierżawny w związku z wynajmem nieruchomości przez Spółkę od wspólniczki, będzie stanowił ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 28m ust. 3 ustawy o CIT?
W zakresie ustalenia: - czy wydatki ponoszone przez Państwa związane z finansowaniem Nagród będą stanowiły ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT i w związku z tym podlegać będą opodatkowaniem ryczałtem od dochodów spółek, - czy wydatki ponoszone przez Państwa związane z finansowaniem Nagród będą stanowiły wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i w związku z tym podlegać będą
Czy w przypadku wyboru przez Spółkę opodatkowania estońskim CIT wynagrodzenie należne wspólnikowi z tytułu wynajmu Nieruchomości będzie stanowić ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji będzie podlegać opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki.
Skutki podatkowe otrzymania wierzytelności pożyczkowej nabytej w drodze datio in solutum.
Skutki podatkowe spłaty wierzytelności pożyczkowych otrzymanych w ramach datio in solutum.
Dotyczy ustalenia, czy świadczenie pieniężne będące ceną sprzedaży opisanych w zdarzeniu przyszłym nieruchomości, wypłacone przez Wnioskodawczynię na rzecz P.K., będącego udziałowcem Spółki, będzie podlegać opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek.
Konsekwencje podatkowe z nieodpłatnego korzystania ze środków wspólników w postaci niepodzielonych zysków przez Wnioskodawcę opodatkowanego ryczałtem od dochodów spółek
Uznanie za ukryty zysk odroczonej zapłaty za kupioną nieruchomość – kredyt kupiecki.
Czy przy uwzględnieniu kosztu uzyskania przychodów na podstawie art. 15cb ust. 1 ustawy CIT w dwóch latach podatkowych bezpośrednio następujących po roku wniesienia dopłaty lub podwyższenia kapitału rezerwowego lub zapasowego (w oparciu o art. 15cb ust. 2 ustawy o CIT), wartość stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego (o której mowa w art. 15cb ust. 1 ustawy o CIT) należy ustalić na ostatni dzień
Opodatkowanie w Polsce dochodu ze sprzedaży nieruchomości położonej w Polsce oraz ze zbycia akcji przez rezydenta Wielkiej Brytanii.