Interpretacja w zakresie możliwości wprowadzania do składu podatkowego Spółki wyrobów akcyzowych będących własnością klienta, nakładania swoich znaków akcyzy na te wyroby akcyzowe oraz zapłaty – w imieniu klienta – należnego podatku akcyzowego po zakończeniu procedury zawieszenia poboru akcyzy i złożenia deklaracji podatkowej.
Obowiązek naliczania i odprowadzania podatku akcyzowego od energii elektrycznej zakupionej, a także wytworzonej i zużytej na własne potrzeby; prawidłowość rozliczenia zaległego podatku akcyzowego w deklaracjach korygujących; obowiązek zapłacenia odsetek od zaległości podatkowych.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem akcyzowym mimo niezłożenia wniosku o wydanie certyfikatu małego producenta piwa.
Możliwość wytwarzania suplementu diety klasyfikowanego do pozycji CN 2106, zawierającego alkohol etylowy w ilości od 50% do 70%, od którego na poprzednich etapach obrotu zapłacono podatek akcyzowy w należnej wysokości, poza składem podatkowym
Obowiązki i prawa w podatku akcyzowym związane z wytwarzaniem i zużyciem energii elektrycznej.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem akcyzowym czystego alkoholu etylowego zużywanego do dezynfekcji urządzeń produkcyjnych.
Obowiązki podatkowe związane z uprawnieniem Spółki do skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem akcyzowym oraz brakiem zobowiązania do składania deklaracji podatkowych i prowadzenia ewidencji wyrobów akcyzowych.
Zwolnienie z opodatkowania akcyzą etanolu zużytego do produkcji produktu leczniczego.
W zakresie zastosowania zwolnienia od akcyzy i obowiązku zapłaty podatku akcyzowego od energii elektrycznej wywarzanej w instalacjach odnawialnego źródła energii.
W zakresie braku zobowiązana do zapłaty podatku akcyzowego w związku z obciążeniem najemcy zryczałtowanym kosztem energii elektrycznej wyprodukowanej z instalacji fotowoltaicznej wchodzącej w skład kompleksowej usługi najmu wraz z mediami, oraz w w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia wynikającego zarówno z przepisu art. 30 ust. 1 i 2 ustawy o podatku akcyzowym jak i § 5 ust. 1 rozporządzenia
Możliwość sprzedaży oraz obrotu przez Spółkę na terenie Polski produktem biobójczym X, wyprodukowanym przez podmiot A z zastosowaniem skażonego alkoholu etylowego
Możliwości zwolnienia od akcyzy oleju smarowego, nabywanego na terytorium kraju lub w ramach nabycia wewnątrzwspólnotowego i zużywanego jako środek smarny do silników w procesie produkcji energii elektrycznej.
Możliwości zwolnienia od akcyzy oleju smarowego, nabywanego na terytorium kraju lub w ramach nabycia wewnątrzwspólnotowego i zużywanego jako środek smarny do silników w procesie produkcji energii elektrycznej.
Zwolnienie dla alkoholu etylowego przewidziane w treści § 9 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia w sprawie zwolnień, jest możliwe do zastosowania o ile alkohol etylowy zostanie wykorzystany do procesów produkcyjnych, a sam produkt końcowy tych procesów produkcyjnych nie będzie zawierał alkoholu etylowego.
Obowiązki związane z obrotem wyrobami energetycznymi
Brak zwolnienia od akcyzy alkoholu etylowego przeznaczonego do serwisu, konserwacji i napraw silników statków powietrznych.
Zastosowanie zwolnienia od akcyzy na podstawie art. 32 ust. 4 pkt 2 ustawy, w związku z zastosowaniem alkoholu etylowego skażonego do wytwarzania oferowanych (produkowanych przez Spółkę) produktów biobójczych.
Zwolnienie od akcyzy alkoholu etylowego zużywanego jako próbki do analiz i niezbędnych prób produkcyjnych.
opodatkowanie Produktów zawierających skażony alkohol etylowy
zwolnienie z akcyzy węglowodorów gazowych rozlanych do butli gazowych w składzie podatkowym na terytorium państwa członkowskiego
brak obowiązku produkcji kannabidiolu (CBD) w składzie podatkowym oraz zwolnienie z akcyzy alkoholu zużywanego w procesie ekstrakcji materiału roślinnego
Zwolnienie od akcyzy oferowanych produktów biobójczych – niezależnie od kodu CN tych produktów – w związku z zastosowaniem do ich produkcji alkoholu etylowego skażonego, korzystającego ze zwolnienia od akcyzy na podstawie art. 32 ust. 4 pkt 2 ustawy oraz możliwość obrotu nimi bez dodatkowych rygorów i procedur akcyzowych.
Nadwyżka produkowanej energii elektrycznej sprzedawana jest do Spółki, która posiada koncesję na obrót energią elektryczną, oraz posiada na terenie Wnioskodawcy stację Trafo. Ponadto Wnioskodawca wskazuje, że każda ilość energii elektrycznej jest skierowana bezpośrednio do stacji Trafo - bilansowana w licznikach (energia wytworzona i pobrana), a następnie skierowana jest do zużycia, a nadwyżka wysyłana