Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (tzw. ulga na powrót).
Możliwość skorzystania z ulgi na powrót bez posiadania ważnej Karty Polaka.
Od dochodu z odpłatnego zbycia, w styczniu 2022 r., nieruchomości, położonej na terytorium Szwecji, niezależnie od tego, kiedy nastąpiła zapłata umówionej ceny, Wnioskodawczyni nie jest zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych, ponieważ w momencie dokonania sprzedaży nie posiadała miejsca zamieszkania dla celów podatkowych w Polsce i podlegała ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu
Prawo do skorzystania z tzw. „ulgi na powrót”, o której mowa w art. 21 ust. 1 pkt 152 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Ustalenie obowiązku podatkowego w Polsce w związku ze zmianą miejsca zamieszkania w 2021 r.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (ulga na powrót).
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (ulga na powrót).
Gdzie ze względu na Pani centrum życiowe (zamieszkanie, praca, partner) w Szwecji powinna Wnioskodawczyni płacić podatki - w Szwecji czy w Polsce?
Czy polski bank słusznie potrąca podatek dochodowy od renty wypłacanej przez zakład pracy zmarłego męża? Jeśli podatek został niesłusznie pobrany, to kto ma go zwrócić pani bank czy polski urząd skarbowy?Czy polski bank może pobierać podatek od renty wdowiej wypłacanej przez Instytucję Ubezpieczeń Rentowych?
Czy polski bank słusznie potrąca podatek od emerytury obywatela brytyjskiego posiadającego kartę stałego pobytu?Czy w tej sytuacji obowiązują Pana jako obywatela brytyjskiego przepisy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii?