Skutki podatkowe sprzedaży działki nabytej w drodze zapisu testamentowego.
Czy obowiązek podatkowy (…) zawarty w art. 3 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w opisanym stanie faktycznym powstaje z chwilą nabycia udziału w opisanej nieruchomości w drodze zapisu windykacyjnego?
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości nabytej w drodze zapisu windykacyjnego po matce.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży nieruchomości kwoty wypłaconego zapisu testamentowego wnuczce spadkodawczyni oraz kwoty wypłaconego zachowku wnukowi spadkodawczyni.
Odpłatne zbycie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego, nabytego w drodze zapisu zwykłego.
Ocena skutków podatkowych stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych w części dotyczącej braku możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu odpisów amortyzacyjnych od składników przedsiębiorstwa nabytego w drodze zapisu windykacyjnego (pytanie nr 4) oraz w pozostałym zakresie.
Czy w myśl ustawy o podatku od spadku i darowizn w konkretnym przypadku Wnioskodawczyni, gdzie za dożywotnią bezpłatną służebność (oprócz wszystkich opłat eksploatacyjnych, czynsz, woda, energia, itp., które będzie opłacać samodzielnie), oddaje Parafii i zrzeka się wszelkich roszczeń do domu, w którym zamieszkuje, zachodzi konieczność zapłaty przez nią podatku od spadku i darowizn?
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości nabytej w części w darowiźnie, częściowo w spadku i częściowo na podstawie zapisu testamentowego.
1. Czy nabycie przez Wnioskodawczynię składników majątku Trustu (środków pieniężnych) w wyniku ich przekazania przez Trust, który ustanowił Spadkodawca, będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn na zasadach określonych dla nabycia rzeczy lub praw majątkowych tytułem zapisu zwykłego? 2. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy z tytułu otrzymania składników majątku Trustu przez Wnioskodawczynię
podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania dochodu z odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości
Czy od przychodu uzyskanego ze sprzedaży lokalu mieszkalnego Wnioskodawca może odliczyć kwotę w wysokości 60.000 zł, wydaną na spłacenie udziałów pozostałych spadkobierców zgodnie z art. 22 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
odpłatne zbycie nieruchomości nabytej w drodze wykonania zapisu testamentowego
Czy w przypadku sprzedaży lokalu mieszkalnego nabytego w drodze dziedziczenia przed upływem 5 lat od jego nabycia w celu wykonania zawartych w testamencie zapisów, wysokość wykonanych zapisów stanowi koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 19 i 22 ust. 1 i 6d UPDOF, tj. czy Wnioskodawca może pomniejszyć przychód z tytułu odpłatnego zbycia dziedziczonego mieszkania o wykonane zapisy?
w zakresie skutków podatkowych otrzymania spłaty w wyniku dokonanego zniesienia współwłasności lokalu mieszkalnego nabytego w drodze dziedziczenia
Mając powyższe na uwadze należy wskazać, że w powyższej sprawie zastosowanie znajdzie zwolnienie zawarte w art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn. Jak wynika z przedstawionego zdarzenia przyszłego wykonanie zapisu nastąpi na podstawie umowy sporządzonej w formie aktu notarialnego, a zatem Wnioskodawczyni nie będzie zobowiązana do zgłoszenia tego nabycia naczelnikowi urzędu skarbowego, stosownie
możliwość uznania za wydatki na cele mieszkaniowe, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wydatków poniesionych na zakup nieruchomości gruntowej budowlanej należącej do Wnioskodawcy jako osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą
Przeniesienie własności nieruchomości celem wykonania zapisu testamentowego.
Opodatkowanie sprzedaży lokalu mieszkalnego nabytego na podstawie zapisu testamentowego zastosowanie zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. d).