1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym w świetle przedstawionego opisu stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, Spółka przez „ogólny czas pracy” dla potrzeb weryfikacji stopnia zaangażowania danego Specjalisty B+R w Działalność B+R, w związku z art. 18db ust. 3 Ustawy o CIT, rozumie czas pracy, w jakim pracownik pozostaje do dyspozycji pracodawcy, zgodnie z obowiązującymi
Sposób ustalania samodzielnie wpłacanych zaliczek na podatek od dochodów uzyskanych z tytułu umowy zawartej z podmiotem z USA.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zwrotnej zaliczki na poczet zwiększonych kosztów pobytu za granicą oraz bezzwrotnej zaliczki na poczet wynagrodzenia zleceniobiorców w celu wykonywania usług opieki domowej.
1) Czy wpłacony przez najemców czynsz na konto wspólne należące do współwłaścicieli w ciągu roku podatkowego pomniejszony o zapłacone zobowiązania wynikające z utrzymania nieruchomości będą dopiero dochodem właściciela w chwili postawienia do jego indywidualnej dyspozycji - czyli w chwili rozliczenia i przekazania należnej każdemu ze współwłaścicieli proporcjonalnej do posiadanego udziału w nieruchomości
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie odliczeń dokonywanych w zeznaniu rocznym.
Czy przekształcenie J. w SKA oznaczać będzie, iż zaliczki miesięczne na podatek CIT uiszczone przez Wnioskodawcę w trakcie roku 2012 z tytułu udziału w zysku J. będą stanowiły nadpłatę podatku CIT?
W jaki sposób wnioskodawca ma obliczać wysokość miesięcznej zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych dotyczący uzyskiwanych przychodów z najmu gdy jest współwłaścicielem nieruchomości?
Jaki jest sposób rozliczenia podatku dochodowego w zakresie zaliczek miesięcznych oraz rozliczenia rocznego w przypadku uzyskiwania wynagrodzenia od pracodawcy niemieckiego?
W jakiej wysokości oraz w jakich terminach powinna być opłacana zaliczka na podatek dochodowy z tytułu otrzymywanego z zagranicy wynagrodzenia wypłacanego bez pośrednictwa płatnika?
Czy osiągając w Wielkiej Brytanii dochody z emerytury i z odsetek od środków na rachunku bankowym, na który jest wpłacana emerytura Wnioskodawcy i płacąc w tym kraju zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 20%, Wnioskodawca musi wykazywać i opodatkowywać w Polsce powyższe dochody w sytuacji, gdy w Polsce nie osiąga Pan żadnych innych dochodów?
W bieżącym roku osiągam dochód z umowy o pracę, umowy o dzieło oraz najmu. Uprzejmie proszę o udzielenie mi informacji: czy mam obowiązek składania comiesięcznego rozliczenia PIT-5 i wpłacania co miesiąc podatku z tytułu najmu. Uważam, że w przypadku gdy mój łączny dochód ze wszystkich źródeł przekroczy kwotę 2.790 zł, powinnam wpłacać podatek z tytułu najmu (dochód z najmu wynosi 200 zł miesięcznie
Czy osiągając dochody z wynajmu powierzchni na cele biurowe przyjmowanie w PIT-5 przychodu netto jest słuszne?