Obowiązki płatnika w zakresie przekazywania zaliczek na fundusz rehabilitacji i do urzędu skarbowego.
Czy otrzymane dofinansowanie z PFRON do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych wskazane w stanie faktycznym stanowi przychód Wnioskodawcy z działalności rolniczej, a jeśli tak to czy prawidłowym jest rozpoznawanie momentu uzyskania przychodu z chwilą otrzymania (wpływu) środków na rachunek bankowy Wnioskodawcy?
Czy wydatki z ZFRON, w części pochodzącej z nadwyżki dofinansowania do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych otrzymanego z PFRON, poczynione w ramach realizacji indywidualnych programów rehabilitacji na dojazdy do i z pracy pracowników niepełnosprawnych stanowią u Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu w momencie jego poniesienia?
W sytuacji, gdy środki uzyskane dla Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pochodzą m.in. ze zwolnień podatkowych, tj. z podatku od nieruchomości i z pobranych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych, wówczas stanowią one środki własne firmy. Wobec powyższego, sfinansowane z tego źródła wydatki nie będące wydatkami inwestycyjnymi, są kosztem uzyskania przychodów w ramach
Jaką stawkę amortyzacyjną dla celów podatkowych Spółka może przyjąć dla tej nieruchomości, po przekazaniu jej ze środków trwałych w budowie na środki trwałe Spółki (po zakończeniu prac modernizacyjnych jako kompletny, zdatny do użytku w momencie przyjęcia do eksploatacji środek trwały, przeznaczony na własne potrzeby jednostki)?
Czy częściowe lub całkowite umorzenie nieoprocentowanej bądź oprocentowanej pożyczki, wydatkowanej zgodnie z przeznaczeniem, finansowanej z Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych stanowi przychód pracownika podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
dotyczy zastosowania prawa podatkowego w sprawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych wypłat świadczeń pieniężnych na kursy języków obcych, psychologii, nauki w szkołach wyższych oraz zakup sprzętu komputerowego wykorzystywanego do tej nauki, ze środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych w ramach indywidualnego programu rehabilitacyjnego
Czy świadczenia z zakładowego funduszu rehabilitacji, wypłacane pracownikowi będącemu osobą niepełnosprawną z tytułu dojazdu do pracy własnym samochodem, są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?