Skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomości (wykorzystywana do celów prowadzonej działalności gospodarczej w formie spółki cywilnej).
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne - skutki podatkowe sprzedaży budynku mieszkalnego wprowadzonego do ewidencji ŚT po upływie 5 lat od daty nabycia
Możliwość skorzystania z ulgi, o której mowa w art. 26hb ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i w konsekwencji możliwość odliczenia 50% udokumentowanych wydatków na prace.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a dostawy działki.
Zwolnienie od podatku dostawy nieruchomości wchodzących w skład masy upadłości.
Możliwość skorzystania z ulgi na zabytki w części dotyczącej odliczenia wydatków poniesionych w 2023 r. i 2024 r. na przeprowadzenie w ww. nieruchomości prac restauratorskich i robót budowlanych, o ile zakres tych prac będzie wynikał ze sporządzonego na piśmie pozwolenia wojewódzkiego konserwatora zabytków oraz po poniesieniu tych wydatków uzyska Pan zaświadczenie wojewódzkiego konserwatora zabytków
Możliwość skorzystania z tzw. ulgi na zabytki (art. 26hb ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).
Prawo do odliczenia kosztów poniesionych na zakup zabytku w momencie otrzymania pierwszej faktury z tytułu kosztów na prace remontowo-konserwatorskie.
Prawo do odliczenia kosztów poniesionych na zakup zabytku w momencie otrzymania pierwszej faktury z tytułu kosztów na prace remontowo-konserwatorskie.
Możliwość skorzystania z odliczenia wydatków poniesionych na nabycie oraz roboty budowlane w zabytku nieruchomym wpisanym do rejestru zabytków.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy sprzedaży nieruchomości zabudowanej zabytkowym budynkiem.
W odniesieniu do tych części budynków i budowli, których sprzedaż będzie opodatkowana podatkiem od towarów i usług, znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Natomiast w przypadku nabycia Budynku Zabytkowego, którego sprzedaż będzie korzystała ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy o podatku od towarów i usług, powyższa
Spełnione zostały obie przesłanki określone w art. 43 ust. 1 pkt 10a uzasadniające zastosowanie zwolnienia z podatku VAT transakcji sprzedaży Budynku Zabytkowego, tj. Wnioskodawcy nie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu Budynku Zabytkowego oraz ulepszenia nie przekraczały 30% wartości początkowej budynku, rozpoznanej w rejestrze środków trwałych Wnioskodawcy. Zatem transakcja
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu nieruchomości.
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków dotyczących wypożyczenia samochodu zabytkowego dla potrzeb zorganizowania imprezy.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości wyodrębnienia w ramach jednego zadania inwestycyjnego wydatków na remont i modernizację, oraz kosztów uzyskania przychodów z tytułu wydatków remontowych.
Jaką stawkę amortyzacyjną dla celów podatkowych Spółka może przyjąć dla tej nieruchomości po przekazaniu Jej ze środków trwałych w budowie na środki trwałe Spółki (po zakończeniu prac modernizacyjnych jako kompletny, zdatny do użytku w momencie przyjęcia do eksploatacji środek trwały, przeznaczony na własne potrzeby jednostki)?
Zwrot osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym w zakresie określenia limitu przysługującego zwrotu z tytułu remontu budynku wpisanego do rejestru zabytków.
1. Czy w przedstawionym przypadku remontu wpisanej do rejestru zabytków kamienicy przy ul. R w L udzielona kwota dotacji z budżetu miasta L i z budżetu Ministerstwa Kultury i Sztuki jest wolna od podatku dochodowego od osób fizycznych i czy w związku z tym przysługuje Wnioskodawcy zwrot nadpłaconego podatku dochodowego (korekty PIT-36 za lata 2003-2005 zostały wysłane w grudniu b.r. do Urzędu Skarbowego