Zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 updop dochodów Wspólnoty Mieszkaniowej
Prawidłowość dokumentowania dodatkowych kosztów ponoszonych na rzecz wspólnoty mieszkaniowej związanych z najmem lokalu użytkowego, które będą przenoszone przez właściciela lokalu na najemcę.
Skutki podatkowe zwrotu właścicielom lokali nadwyżki z tytułu rozliczenia zaliczki dotyczącej utrzymania części wspólnej nieruchomości.
Zwolnienie z podatku VAT czynności zarządzania nieruchomościami na rzecz wspólnot mieszkaniowych, prawidłowość wystawiania faktur na rzecz klientów konsorcjum zarówno za zarządzanie nieruchomościami, jak i usługi ochrony oraz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur otrzymanych od Konsorcjanta.
Możliwość wystawiania faktury VAT m.in. za opłaty eksploatacyjne, opłaty za media i opłaty kanalizacyjne na osoby trzecie na wniosek właściciela lokalu lub osoby, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu.
Dotyczy ustalenia czy: - nadwyżka z produkcji energii wypłacana przez dostawcę energii na konto wspólnoty, będzie przychodem z gospodarki zasobami mieszkaniowymi; - środki te wykorzystane na cele utrzymania budynku lub zasilenie funduszu remontowego, powinny być obarczone podatkiem CIT.
Zastosowanie zwolnienia z podatku VAT do refaktury za zużycie Mediów w lokalu mieszkalnym.
Czy przychody spółdzielni mieszkaniowej z tytułu opłat pobieranych od najemców, będących członkami spółdzielni bądź właścicielami lokali bądź najemcami lokali usługowych lub mieszkalnych, za korzystanie z postojowych miejsc naziemnych zlokalizowanych na terenach stanowiących wyłączną własność spółdzielni mieszkaniowej korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego? (pytanie oznaczone we wniosku nr
Kwestia zwolnienia lub braku zwolnienia z podatku VAT refaktury mediów w lokalach mieszkalnych w budynkach wspólnoty mieszkaniowej i lokalach użytkowych, opodatkowania opłaty za najem pomieszczeń dodatkowych oraz opodatkowania opłaty eksploatacyjnej kalkulowanej w czynsz za najem.
Zwolnienie od opodatkowania dochodu uzyskanego z tytułu najmu części powierzchni dachu pod infrastrukturę telekomunikacyjną.
Czy Wspólnota Mieszkaniowa (…) po przyjęciu dwóch lokali (sauny i siłowni) w drodze darowizny od dewelopera będzie zwolniona z podatku dochodowego od wartości lokali sauny i siłowni i ich wyposażenia.
Czy dochód wynikający z różnicy pomiędzy przychodami otrzymanymi z tytułu zaliczek na pokrycie utrzymania części wspólnych wspólnoty a ich kosztami skoro zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów utrzymania części wspólnych podlega zwolnieniu na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Czy otrzymane zaliczki z tytułu wpłat właścicieli na utrzymanie ich apartamentów
Czy przychody wspólnoty mieszkaniowej z tytułu zawartej umowy najmu i uzyskiwany z tego tytułu dochód mogą podlegać zwolnieniu przedmiotowemu na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 CIT.
Czy przychody wspólnoty mieszkaniowej z tytułu zawartej umowy najmu stanowią dla wspólnoty mieszkaniowej przychód z gospodarki zasobami mieszkaniowymi w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i jednocześnie czy dochód uzyskiwany z tego tytułu podlega zwolnieniu z art 17 ust.1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jeżeli zostanie wydatkowany na utrzymanie nieruchomości
Czy w przypadku podziału uzyskanej kwoty odszkodowania pomiędzy właścicieli poszczególnych lokali zgodnie z treścią uchwały podjętej przez zebranie mieszkańców Wspólnoty Mieszkaniowej i jednoczesne zaliczenie tych kwot na poczet opłat z tytułu utrzymania nieruchomości wspólnej, tj. utrzymanie zasobu mieszkaniowego, które to opłaty obciążają poszczególnych właścicieli lokali, Wnioskodawcy będzie przysługiwało
Obowiązki płatnika w związku z powstaniem przychodu z tytułu ponoszenia przez członków Wspólnoty kosztów utrzymania nieruchomości wspólnej w wysokości niższej, niż przypadający na nich udział w tej nieruchomości.
Czy wspólnota postępuje prawidłowo, że odprowadza podatek od wszystkich wykazanych wpłat najmu pomieszczeń gospodarczych, miejsc postojowych i części gruntu.
Zwolnienie z VAT opłaty eksploatacyjnej za miejsce postojowe w garażu podziemnym wielostanowiskowym – w przypadku równoczesnego posiadania przez członka spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub odrębnej własności lokalu mieszkalnego.
w zakresie możliwości zwolnienia od opodatkowania dochodu uzyskanego z tytułu najmu części powierzchni dachu pod maszt telefonii cyfrowej oraz pomieszczenia technicznego w budynku mieszkalnym.
w zakresie możliwości zwolnienia od opodatkowania dochodu uzyskanego z tytułu najmu części powierzchni dachu pod infrastrukturę telekomunikacyjną.