Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym, wniesienie aportu w postaci nieruchomości do spółki jawnej nie spowoduje po jego stronie powstania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych w związku z art. 12 ust. 4 pkt 3c ustawy o CIT.
Możliwość utraty prawa do ryczałtu po wniesieniu wkładu niepieniężnego (aportem) nieruchomość, niestanowiącą przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, do spółki typu SCSp, która nie posiada osobowości prawnej. Według prawa podatkowego Wielkiego Księstwa Luksemburg, podatnikami podatku dochodowego są wspólnicy SCSp a nie sama spółka.
Opodatkowanie wniesienia aportem działek do Spółki z.o.o. w zamian za udziały.
Wpływ obniżenia wkładu niepieniężnego komandytariusza na koszty uzyskania przychodu.
W zakresie ustalenia: czy pokrycie otrzymanych w Z Spółce z ograniczoną odpowiedzialnością udziałów wkładem niepieniężnym - aportem nieruchomości niezabudowanej na podstawie Aktu Notarialnego z 2023 r. nabytej uprzednio również w drodze aportu na podstawie Aktu Notarialnego z 2021 r., Spółka ma prawo pomniejszyć podstawę podatku CIT o ustalone koszty na poziomie wartości aportu nabytego.
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktury dokumentującej wniesiony do Spółki aport.
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności wniesienia w drodze wkładu niepieniężnego Nieruchomości do Spółki. Zwolnienie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług planowanego wniesienia Nieruchomości do Spółki Jawnej w formie dokonania wkładu niepieniężnego.
Czy Wnioskodawca osiągnie dochód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych wskutek: 1) otrzymania przedsiębiorstwa jako wkładu na pokrycie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym od Spółki Y, 2) umorzenia części udziałów w jej kapitale zakładowym na wniosek jej wspólnika bez wynagrodzenia i bez obniżania kapitału zakładowego?
Dotyczy ustalenia, czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym art. 28j ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT będzie miał zastosowanie, wyłączając tym samym możliwość zastosowania przez Spółkę Po Przekształceniu opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek; czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym znajdzie zastosowanie art. 28k ust. 1 pkt 5 lit. c lub pkt 6 lit. b ustawy o CIT, wyłączając tym samym czasowo
Zwolnienie od podatku VAT aportu na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10.
Czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na fundusz zapasowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podwyższającej kapitał, skutkowała będzie dla tej spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki.
Czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na fundusz zapasowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podwyższającej kapitał, skutkowała będzie dla tej spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki?
W zakresie skutków podatkowych wniesienia do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wkładu niepieniężnego w postaci Nieruchomości.
Skutki podatkowe wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki z o.o.
Podstawą opodatkowania dla czynności wniesienia przez Pana Nieruchomości w drodze wkładu niepieniężnego do Spółki w zamian za objęcie udziałów będzie – zgodnie z art. 29a ust. 1 ustawy w zw. z art. 29a ust. 6 pkt 1 ustawy – wszystko, co stanowi zapłatę, którą otrzyma Pan od Spółki z tytułu dokonania tej transakcji, pomniejszone o kwotę podatku VAT.
1. Czy transakcja przedstawiona w zdarzeniu przyszłym, w ramach której Wspólnik dokona wniesienia do Spółki Nabywającej wkładu niepieniężnego w postaci własności co najmniej 95% akcji Spółki Nabywanej, uprawniających do bezwzględnej większości głosów na Zgromadzeniu Akcjonariuszy Spółki Nabywanej, w zamian za objęcie nowych udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki Nabywającej, spełni wszystkie
Czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na fundusz zapasowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podwyższającej kapitał, skutkowała będzie dla tej spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki
Ustalenie obowiązku podatkowego w Polsce w związku z wniesieniem przez nierezydenta wkładu niepieniężnego do spółki polskiej w postaci wierzytelności pożyczkowej.
Dotyczy skutków podatkowych otrzymania udziałów Spółki holdingowej w wyniku wniesienia udziałów Spółek z o.o. w formie wkładu niepieniężnego (aport).
Skutki podatkowe wniesienia nieruchomości jako aportu do spółki jawnej.
w zakresie ustalenia: - czy przedstawiony w opisie zdarzenia przyszłego zespół składników materialnych i niematerialnych przypisanych do Jednostki stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 Ustawy o CIT a w konsekwencji czy aport przedmiotowych składników majątkowych będzie skutkował powstaniem obowiązku podatkowego po stronie Spółki, - czy opisany w stanie faktycznym aport
Brak uznania transakcji za "wymianę udziałów" w kontekście przepisów art. 24 ust. 8a i 8b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ponieważ spółka biorąca w niej udział podlega opodatkowaniu od całości swoich dochodów w państwie niebędącym państwem członkowskim UE lub EOG.
Uznanie wniesienia aportem nieruchomości do Spółki w zamian za udziały za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, a także w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania i sposobu dokumentowania tej transakcji.
Uznanie czynności wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci nieruchomości za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT i prawo do zastosowania zwolnienia od podatku dla tej czynności.