windykacja należności
Interpretacja
21.10.2013 Podatki

Opodatkowanie transakcji zakupu wierzytelności na podstawie umowy cesji oraz opodatkowanie zwindykowanych należności z przejętej wierzytelności, powstanie obowiązku podatkowego z tytułu ww. czynności.

Interpretacja
03.01.2013 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności polegających na przelewie wierzytelności, w sytuacji gdy dojdzie do realizacji umowy, oraz w zakresie opodatkowania czynności w przypadku odstąpienia od umowy przelewu wierzytelności.

Interpretacja
23.04.2009 Podatki

Czy usługi te, jako usługi pośrednictwa finansowego, pozostałe gdzie indziej niesklasyfikowane (PKWiU 65.23.10-00.00) na mocy załącznika 4 do tej ustawy, są zwolnione z VAT?

Interpretacja
12.11.2008 Podatki

Czy nabycie przez Wnioskodawcę wierzytelności w drodze cesji wierzytelności po cenie niższej od nominalnej podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?

Interpretacja
23.07.2008 Podatki

Czy nabycie wierzytelności w drodze przelewu wierzytelności za cenę nominalną podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?

Interpretacja
21.03.2008 Podatki

Czy dochody Wspólnoty, takie jak: odsetki od środków pieniężnych na rachunkach i lokatach bankowych, odsetki od bieżących zaległości właścicieli zapłacone lub tylko naliczone, otrzymane odszkodowania OC (regres) za szkodę na nieruchomości, zwrot kosztów sądowych i komorniczych z windykacji właścicieli, otrzymane środki pieniężne z tytułu reklamy na budynku lub wynajmu części wspólnych właścicielom

Interpretacja
21.12.2007 Podatki

Czy i kiedy powstaje obowiązek podatkowy w podatku VAT co do kwoty 9.000 zł: - w momencie podpisania umowy przelewu czy wtedy gdy wpłyną wpłaty przewyższające zapłaconą cenę 1.000 zł, - albo kwota 9.000 zł nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, gdyż podatnik wstąpił w miejsce zbywcy.

Interpretacja
20.12.2007 Podatki

Czy w Spółdzielni Mieszkaniowej przychody i koszty: 1. pozostające w ścisłym związku z gospodarką zasobami mieszkaniowymi mają wpływ na dochód zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych,2. dotyczące pozostałej działalności Spółdzielni, takiej jak: wynajem lokali użytkowych, udostępniania ścian budynków pod reklamy, świadczenia usług konserwacyjno remontowych oraz te, których nie można jednoznacznie

Interpretacja
27.03.2007 Podatki

Czy otrzymane odszkodowanie z tytułu nieuregulowania należności z tytułu sprzedaży lub dostawy towarów lub usług przez dłużnika stanowiącej przychód należny podatnika, winno zostać zaliczone do przychodów podatkowych. 1471/DPD2/423-133/05/MS/2, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego

Interpretacja
12.02.2007 Podatki

Jaki jest moment powstania przychodu na gruncie prawa w podatku dochodowym od osób prawnych, czy z chwilą gdy windykacja wierzytelności we własnym zakresie stanie się skuteczna, lub gdy dochodzi do sprzedaży wierzytelności wcześniej nabytej, czy też z chwilą podpisania umowy na cesję przelewu wierzytelności, czyli, gdy nabywamy wierzytelność definitywnie?

Interpretacja
24.05.2005 Podatki

Czy wyegzekwowane przez Spółkę od dłużników wierzytelności kwoty z tytułu zwrotu poniesionych przez Spółkę kosztów windykacji (koszty sądowe, koszty egzekucji komorniczej, koszty zastępstwa procesowego w postępowaniu sądowym i komorniczym) należy traktować jako element obrotu z tytułu czynności, w związku z którymi podatnikowi nie przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od podatku należnego

Interpretacja
07.01.2005 Podatki

Czy wydanie przez Komornika postanowienia o umorzeniu egzekucji na kwotę zasądzoną przez sąd będącą jedynie częścią wierzytelności może być podstawą do spisania całej kwoty tej wierzytelności w koszty uzyskania przychodu?