Interpretacje

Interpretacja
20.06.2016 Podatki

ustalenie, czy koszty związane z rozbiórką zaplecza technicznego basenu i niecki znajdujące się na działce nr 1 zwiększą wartość początkową gruntu (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)

Interpretacja
20.06.2016 Podatki

ustalenie, czy koszty związane z rozbiórką części budynku zlokalizowanego na działce nr 1 należy zakwalifikować jako wydatki zwiększające wartość początkową pozostałej części budynku przeznaczonej do kapitalnego remontu stanowiącą podstawę naliczania odpisów amortyzacyjnych (pytanie oznaczone we wniosku nr 5)

Interpretacja
20.06.2016 Podatki

ustalenie, czy wydatki związane ze spłatą zobowiązań hipotecznych, które były zapłacone przed oddaniem środków trwałych do użytkowania można zaliczyć do ceny nabycia nieruchomości, stanowiącej podstawę do dokonywania odpisów amortyzacyjnych zgodnie z art. 16g ust. 3 updop, z uwzględnieniem art. 16c pkt 1 updop (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)

Interpretacja
20.06.2016 Podatki

ustalenie wartości początkowej poszczególnych elementów składowych nieruchomości stanowiących odrębne środki trwałe jako iloczynu łącznej ceny nabycia i wskaźnika proporcji wynikającego z opracowania biegłego rzeczoznawcy (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)

Interpretacja
20.06.2016 Podatki

ustalenie, czy koszty wywiezienia odpadów zgromadzonych na działce 1 stanowić będą bieżące koszty uzyskania przychodów, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (pytanie oznaczone we wniosku nr 4)

Interpretacja
28.04.2016 Podatki

w zakresie możliwości opodatkowania tym podatkiem przychodów z najmu lokali oraz ustalenia wartości początkowej budynku

Interpretacja
28.04.2016 Podatki

w zakresie możliwości opodatkowania tym podatkiem przychodów z najmu lokali oraz ustalenia wartości początkowej budynku

Interpretacja
28.04.2016 Podatki

w zakresie możliwości opodatkowania tym podatkiem przychodów z najmu nieruchomości

Interpretacja
23.03.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości wyodrębnienia w ramach jednego zadania inwestycyjnego wydatków na remont i modernizację, oraz kosztów uzyskania przychodów z tytułu wydatków remontowych.

Interpretacja
29.01.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego z tytułu nieodpłatnych lub częściowo odpłatnych świadczeń w związku z nakładami poczynionymi przez najemcę oraz zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków w postaci dokonywanego na rzecz najemcy zwrotu nakładów.

Interpretacja
31.10.2013 Podatki

Czy z uwagi na fakt, że w ocenie Wnioskodawcy, nabyta od X sieć dystrybucyjna stanowiła zorganizowaną część przedsiębiorstwa (dalej ZCP), a łączna cena, którą Wnioskodawca zapłacił, przekraczała wartość początkową nabywanych w ramach ZCP składników majątkowych, to łączną wartość początkową nabytych w ramach sieci dystrybucyjnej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych powinna stanowić

Interpretacja
19.06.2013 Podatki

Czy Spółka prawidłowo uznała, że: 1) wydatki wymienione w punktach 2, 7, 8, 10, 12, tj. m.in. związane z opracowaniem dokumentacji projektowej w tym koncepcyjnego, badań, sprawdzeń oraz sporządzeniem mapy geodezyjnej jako związane z czynnościami przygotowawczymi poniesione do czasu rozpoczęcia inwestycji stanowią koszty pośrednie (podatkowe koszty uzyskania przychodów)? 2) koszty wymienione w pkt 3

Interpretacja
13.12.2010 Podatki

Czy Spółce będzie przysługiwało prawo do uznania nakładów inwestycyjnych, ponoszonych przez Gminę a przekazanych jej wkładem niepieniężnym (aportem) po wartości księgowej, jako jeden ze składowych kosztu wytworzenia środków trwałych wytwarzanych w ramach projektu?

Interpretacja
07.09.2010 Podatki

Ustalenie wartości początkowej wkładu niepieniężnego wniesionego do spółki cywilnej.

Interpretacja
13.05.2010 Podatki

W jaki sposób otrzymanie aportem składników majątkowych wchodzących w skład przedsiębiorstwa wpływać będzie na wartość początkową budynków lub lokali, stanowiącą podstawę do obliczania odpisów amortyzacyjnych stanowiących koszt uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
27.04.2010 Podatki

W jaki sposób ustalić dla potrzeb amortyzacji wartość początkową przejętych przez Ch środków trwałych oraz w jaki sposób amortyzować przejęte środki trwałe po uzyskaniu osobowości prawnej (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)?

Interpretacja
27.04.2010 Podatki

Czy przekazany majątek dla Chorągwi nie będzie stanowił przychodu podatkowego (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3)?

Interpretacja
19.11.2009 Podatki

W jaki sposób należy ustalić dochody Spółki w przypadku ewentualnych sprzedaży przez spółki osobowe nieruchomości lub ich części wniesionych uprzednio do danej spółki osobowej w formie wkładu niepieniężnego?

Interpretacja
10.08.2009 Podatki

Jak należy określić wartość początkową wnoszonej zabudowanej nieruchomości dla potrzeb podatkowe ewidencji środków trwałych w spółce komandytowej?

Interpretacja
07.08.2009 Podatki

Czy wartością początkową wnoszonej nieruchomości (gruntu oraz budynków) dla potrzeb ewidencji środków trwałych w spółce komandytowej będzie wartość gruntu oraz budynków określona w umowie spółki komandytowej?

Interpretacja
06.05.2009 Podatki

wartość początkowa środka trwałego, którego budowa została zakończona przez Spółkę powinna zostać ustalona jako suma wartości nieruchomości ustalona na dzień wniesienia aportu (nie wyższej niż wartość rynkowa) oraz wartości nakładów poniesionych przez Spółkę. Tak przyjęta wartość początkowa zakończonej przez Spółkę inwestycji zgodna jest z postanowieniami art. 22g ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowego

Interpretacja
29.04.2009 Podatki

Jak prawidłowo ustalić wartość początkową środków trwałych na dzień oddania ich do używania w wyżej wykazanej sytuacji, tj. w przypadku otrzymania przez SKA wkładu w postaci przedsiębiorstwa obejmującego rozpoczętą inwestycję i jej późniejszego ukończenia przez SKA (w szczególności poprzez ponoszenie dodatkowych nakładów inwestycyjnych)?

Interpretacja
06.03.2009 Podatki

1. W jaki sposób należy określić wartość początkową wnoszonych do spółki z o.o. środków trwałych, które uprzednio widniały w księgach rachunkowych likwidowanego i przekształcanego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji? 2. W jaki sposób należy określić wartość początkową wnoszonych do spółki z o.o. środków trwałych, które uprzednio ujęte były w ewidencji prowadzonej przez Urząd Miejski?

Poprzednia Następna