Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie artykułów spożywczych i niespożywczych na spotkanie służbowe, do pokoju socjalnego oraz spotkania integracyjne oraz obowiązek rozliczenia podatku należnego z tytułu nieodpłatnego przekazania ww. artykułów.
Możliwość wystawiania faktury VAT m.in. za opłaty eksploatacyjne, opłaty za media i opłaty kanalizacyjne na osoby trzecie na wniosek właściciela lokalu lub osoby, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego do wysokości podatku należnego wynikającego z wystawionych na rzecz Współwłaściciela faktur rozliczeniowych.
1. Czy na podstawie art. 3 ust. 3 w związku z art. 3 ust. 5 Ustawy o CIT według koncepcji look-through (która umożliwia zastosowanie preferencji podatkowych, w przypadku gdy takiego statusu nie ma podmiot, do którego bezpośrednio wypłacana jest należność; dalej: „koncepcja look-trough”) Wnioskodawca będzie podlegał obowiązkowi podatkowemu w Polsce od dochodów uzyskanych z dywidend wypłacanych przez
Jeżeli umowa najmu stanowi, że najemca zobowiązany jest zapłacić czynsz w określonej kwocie oraz pokrywać koszty mediów, to jedynie określona w umowie kwota czynszu będzie stanowić przysporzenie majątkowe dla Pana jako wynajmującego, a tym samym będzie generować przychód do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Wobec tego wymienione
1. Uzyskanie certyfikatów rezydencji od wspólników Spółki Osobowej, a w przypadku gdy wspólnikami Spółki Osobowej są inne spółki osobowe (komandytowe) - certyfikatów rezydencji wspólników tych wspólników Spółki Osobowej, którzy są spółkami komandytowymi. 2. Weryfikowanie statusu beneficial owner/rzeczywistego właściciela w stosunku do Spółki Osobowej. 3. Przesyłanie informacji IFT-2R do niemieckiej
Czy w odniesieniu do transakcji zakwalifikowanych do kategorii 2, Spółka może być obowiązana do sporządzania dokumentacji cen transferowych na podstawie art. 11o ust. 1a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
W zakresie, ustalenia podatnika podatku dochodowego od osób prawnych w stosunku do dochodów z najmu/dzierżawy nieruchomości dla której został ustanowiony zarządca sądowy.
skutki zmiany rezydencji podatkowej trust na Cyprze i jego likwidacja
Zwolnienie, prawo przeniesienia własności działek za odszkodowaniem.
Czy Opłaty licencyjne dokonywane przez Licencjobiorcę na rzecz zagranicznego Licencjodawcy, opisane w stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym, powinny być opodatkowane w Polsce stawką podatku u źródła 5% określoną zgodnie z art. 12 ust. 2 UPO zawartej pomiędzy Polską z Luksemburgiem (w związku z art. 21 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych)? &
Podatek od przychodu z budynków dotyczy kategorii budynku, który jest środkiem trwałym, zatem powinien być rozpatrywany u tego podatnika, który zaliczył budynek do środków trwałych. W konsekwencji podatnik, który wybudował na cudzym gruncie budynek stanowiący u niego środek trwały, jest podatnikiem tego podatku.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego na podstawie umowy dożywocia.
Uznanie Wnioskodawczyni za podatnika podatku od towarów i usług w związku ze sprzedażą Nieruchomości.
Opodatkowanie podatkiem dochodowym od osób fizycznych kwoty stanowiącej zwrot poniesionych nakładów na remont lokalu mieszkalnego, w związku z przekazanie tego lokalu nowemu właścicielowi.
Sprzedaż nieruchomości wywłaszczonej, zwróconej na podstawie decyzji.
Czy Kupujący będzie mógł korzystać z wyłączenia Transakcji z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na mocy art. 2 pkt 4 a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie przychodu podatkowego.
w zakresie zastosowania właściwej umowy w sprawie unikania podwójnego opodatkowania
w zakresie ustalenia czy ustanowienie na rzecz Spółki nieodpłatnej i nieograniczonej w czasie służebności przesyłu powoduje powstanie przychodu z nieodpłatnych świadczeń w myśl art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Czy w związku z zamiarem odpłatnego zbycia, które nie nastąpi w wykonaniu działalności gospodarczej, nieruchomości (dz. ew. 508/2 i dz. ew. 314) zwróconej Wnioskodawczyni w trybie art. 136 ust. 3 u.g.n. na podstawie ostatecznej decyzji Starosty z dnia 19 lutego 2015r. - przed upływem 5 lat od dnia stwierdzenia ostateczności przedmiotowej decyzji zwrotowej - Wnioskodawczyni będzie zobowiązana do zapłaty
Czy czynsze wpływające na rachunek bankowy Zrzeszenia działającego na podstawie pełnomocnictw w imieniu i na rzecz właścicieli (współwłaścicieli) są w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przychodem właścicieli (współwłaścicieli) poczynając od daty wpływu, czy też przychodem właścicieli (współwłaścicieli) są kwoty wypłacone im z rachunku Zrzeszenia?
Czy Wnioskodawca powinien od powyższej kwoty zapłacić podatek, jeśli tak to w jakiej wysokości i jaką deklarację powinien złożyć w Urzędzie Skarbowym?