utrata prawa do zwolnienia
Interpretacja
22.01.2025 Podatki

Przychody z tytuły wynajmu mieszkania (lokalu) podlegają wliczeniu do limitu, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.

Interpretacja
09.01.2025 Podatki

Utrata prawa do zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT w przypadku wynajmu mieszkania zakupionego w celu realizacji potrzeb mieszkaniowych Wnioskodawcy.

Interpretacja
06.12.2023 Podatki

Dom w stanie surowym zamkniętym - nabyty w drodze licytacji komorniczej - nie podlega zwolnieniu z art. 9 pkt 17 ze względu na brak zezwolenia na użytkowanie domu.

Interpretacja
06.12.2023 Podatki

Wnioskodawczyni nabyła udział ½ w drodze dziedziczenia, następnie nabyła pozostałą część udziału tytułem działu spadku. Zatem w takiej sytuacji nie może skorzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 9 pkt 17 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych do nowo zakupionego mieszkania.

Interpretacja
12.07.2023 Podatki

Czy w przypadku wykorzystania Wagonów, opisanych w zdarzeniu przyszłym, do świadczenia (odpłatnie) usług najmu, po zakończeniu inwestycji, tj. po dniu 31 grudnia2023 r. Wnioskodawca będzie zobligowany do wyłączenia wartości wydatków na Wagony (o których mowa w § 6 ust. 1 pkt 6 Rozporządzenia SSE) z sumy rozpoznanych wydatków kwalifikujących się do objęcia pomocą (o których mowa w § 6 ust 1 Rozporządzenia

Interpretacja
26.09.2022 Podatki

Nieuznanie Sprzedającego za podatnika podatku VAT z tytułu dostawy działek nr 1, nr 2 i działki wydzielonej z działki nr 3 i niepodlegania tej dostawy opodatkowaniu podatkiem VAT. Prawo Kupującego do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia działek nr 1, nr 2 i działki wydzielonej z działki nr 3 w sytuacji uznania, że transakcja dostawy podlega opodatkowaniu podatkiem

Interpretacja
22.09.2022 Podatki

Czy dokonanie podziału majątku wspólnego pomiędzy małżonkami po wprowadzeniu w ich małżeństwie ustroju rozdzielności majątkowej małżeńskiej, obejmującego nieruchomość rolną nabytą przed upływem pięciu lat, co do nabycia której zastosowano zwolnienie z podatku od czynności cywilnoprawnych (art. 9 ust. 2, winno być: art. 9 pkt 2) w ten sposób, że nieruchomość tą nabył na wyłączną własność jeden z małżonków

Interpretacja
29.06.2022 Podatki

1. Uznanie przedmiotu sprzedaży za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT i w konsekwencji uznania, że dostawa ta korzysta z wyłączenia z opodatkowania określonego w art. 6 pkt 1 ustawy o VAT. 2. Zwolnienie z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 ustawy dla usługi wynajmu przez Panią budynku, w którym prowadzone będzie przedszkole przez osobę trzecią.

Interpretacja
13.06.2022 Podatki

Sprzedaż nieruchomości niezabudowanej powinna nastąpić z naliczeniem należnego podatku od towarów i usług. Wnioskodawczyni winna udokumentować fakturą VAT sprzedaż udziału w nieruchomości.

Interpretacja
06.05.2022 Podatki

1. Wnioskodawca przy sprzedaży Nieruchomości będzie działał jako podatnik VAT. 2. Sprzedaż działek niezabudowanych będzie opodatkowana podatkiem VAT.

Interpretacja
13.12.2021 Podatki

Czy Wnioskodawca nie utraci zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych, zastosowanego do dochodu ze sprzedaży domu przed upływem pięciu lat od jego nabycia, w związku z czasowym przeznaczeniem nabytego, w ramach ulgi mieszkaniowej, lokalu mieszkalnego na wynajem?

Interpretacja
13.10.2021 Podatki

sprzedaż nieruchomości powinna nastąpić w trybie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy bez uwzględniania zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 i pkt 2 tej ustawy, -Wnioskodawczyni powinna udokumentować fakturą VAT obrót uzyskany z tytułu sprzedaży nieruchomości w części przypadającej na Nią jako współwłaścicielkę.

Interpretacja
04.04.2016 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych: przeniesienia własności środka trwałego ze względu na jego przestarzałość, dokonanego przed upływem 5 lat od dnia wprowadzenia danego środka trwałego do ewidencji środków trwałych, wynajęcia środka trwałego, z którym były związane wydatki inwestycyjne poniesione na terenie SSE oraz likwidacji środka trwałego, z którym były związane

Interpretacja
24.02.2015 Podatki

Czy oddanie przez Spółkę w podnajem części wskazanej nieruchomości spowoduje, że koszty związane z najmem nieruchomości, ponoszone przez Spółkę na rzecz właściciela nieruchomości (dewelopera), utracą dla części podnajmowanej (wartość czynszu najmu dotycząca powierzchni podnajmowanej) przymiot kosztów kwalifikowanych w rozumieniu Rozporządzenia Strefowego?

Interpretacja
24.02.2015 Podatki

Czy oddanie przez Spółkę w podnajem części wskazanej nieruchomości powoduje, że koszty związane z najmem nieruchomości, ponoszone przez Spółkę na rzecz właściciela nieruchomości (dewelopera), tracą dla części podnajmowanej (wartość czynszu najmu dotycząca powierzchni podnajmowanej) przymiot kosztów kwalifikowanych w rozumieniu Rozporządzenia Strefowego?

Interpretacja
04.01.2013 Podatki

Czy, zgodnie z art. 18b ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w świetle powyżej przedstawionego stanu faktycznego należy uznać, iż w roku podatkowym poprzedzającym poniesienie wydatków tj. w roku podatkowym od 1 maja 2012 roku do 30 kwietnia 2013 roku Spółka nie prowadziła działalności na terenie SSE?

Interpretacja
03.12.2009 Podatki

Czy Spółka w sytuacji wydzierżawienia jednego ze środkó w trwałych (linii technologicznej) zachowa prawo do zwolnienia z podatku dochodowego w wartości całych nakładów inwestycyjnych jakie zostały poniesione zgodnie z zezwoleniem?

Interpretacja
24.06.2008 Podatki

Czy najem części środków trwałych, z którymi były związane wydatki inwestycyjne, w ramach przedsięwzięcia realizowanego na terenie S. Specjalnej Strefy Ekonomicznej, spowoduje utratę prawa do zwolnienia podatkowego? Czy zawarcie w umowie najmu, o której mowa w pkt 1, zastrzeżenia możliwości zakupu wynajmowanych aktywów, po upływie 5 lat od dnia wprowadzenia ich do rejestru środków trwałych przez Spółkę

Interpretacja
31.01.2008 Podatki

Czy przekształcenie spółki z o.o. w spółkę komandytową może stać się powodem utraty prawa do zwolnienia z podatku dochodowego ?

Interpretacja
29.11.2005 Podatki

Czy mając zezwolenie na prowadzenie działalności w specjalnej strefie ekonomicznej uzyskane przed 1 stycznia 2001 r. można kupić nieruchomość poza terenem łódzkiej specjalnej strefy ekonomicznej i uruchomić działalność gospodarczą nie objętą zwolnieniem podatkowym w ramach wyodrębnionej organizacyjnie jednostki - bez groźby utraty prawa do zwolnienia podatkowego?

Interpretacja
04.05.2005 Podatki

Czy spółka będzie sukcesorem zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej uzyskanego przez spółkę przejmowaną, a w konsekwencji zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych?

Interpretacja
04.05.2005 Podatki

Czy spółka powstała w wyniku połączenia przez zawiązanie nowej spółki będzie sukcesorem zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej uzyskanego przez spółkę łączącą się przez przejęcie, a w konsekwencji zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych?

Poprzednia Następna