Opodatkowanie pobytu i wypoczynku zorganizowanych grup turystów z Izraela, oraz rozpoznanie obowiązku podatkowego w rozumieniu art. 19a ust. 8 ustawy, w odniesieniu do przedpłat otrzymywanych na poczet realizacji usług turystyki.
W zakresie zastosowania procedury VAT marża oraz zwolnienia z podatku dla świadczonych usług.
zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy usług nauki języka obcego oraz brak zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy usług dodatkowych związanych z organizacją obozu językowego, tj. wyżywienia, zakwaterowania, transportu, ubezpieczenia, dokumentowanie organizacji obozu językowego, a także moment powstania obowiązku podatkowego i podstawa opodatkowania
W zakresie określenia momentu powstania przychodu z tytułu kary umownej za nienależycie wykonaną usługę.
Dotyczy opodatkowania przekazanej przez Wnioskodawcę nagrody w postaci wycieczki zagranicznej nabywcy ciągnika i prawa do odliczenia podatku VAT od zakupów towarów i usług niezbędnych dla zorganizowania zamierzonego przedsięwzięcia.
Stawka podatku dla usług obozu językowego organizowanego dla dzieci i młodzieży przez osobę fizyczną
Zasady opodatkowania VAT usług turystycznych budzą wiele wątpliwości. Spowodowane jest to szczególnymi zasadami ustalania podstawy opodatkowania przy świadczeniu tych usług. Podstawę tę stanowi, co do zasady, marża. Nie jest tak jednak zawsze, gdyż w zakresie, w jakim w skład usług turystycznych wchodzą tzw. usługi własne, podstawa opodatkowania jest ustalana na zasadach ogólnych. Wątpliwości budzi
zwolnienia z podatku VAT usług organizacji kursu językowego w Wielkiej Brytanii, zwolnienia z podatku VAT usług wypożyczania klientom za dodatkową opłatą książek napisanych w języku angielskim wraz z płytami zawierającymi wersję audio książek
1. Czy wynajem pokoi w ośrodkach, które są użyczane od wspólnika stanowi usługę turystyki, czy jest to usługa opodatkowana na zasadach ogólnych? 2. Czy organizacja imprezy firmowej stanowi usługi turystyki? Czy jest to usługa opodatkowana na zasadach ogólnych? 3. Czy organizacja wypoczynku dla wycieczek szkolnych, grup emerytów stanowi usługi turystyki? Czy jest to usługa opodatkowana na zasadach ogólnych
Czy usługi noclegu z wyżywieniem oraz usługami dodatkowymi mają być opodatkowane marżą czy stawką 8%
Czy usługi noclegu z wyżywieniem mają być opodatkowane marżą czy stawką 8%
W zakresie stawki podatku na pobierane przez Wnioskodawcę opłaty od uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku na wpisowe, czesne, korzystanie z kursów języków obcych, warsztatów tematycznych, kursów komputerowych, zajęć ruchowych oraz wycieczek, a także opodatkowania procedurą marży organizowanych wycieczek.
Jaka stawka VAT obowiązuje na wyjazdy turystyczne organizowane przez szkoły językowe w celu nauki języków obcych? Czy organizując wyjazdy do innych krajów w celu nauki języków obcych, szkoła ma prawo zastosować zwolnienie z VAT? Spotkałam się z poglądem, że tego rodzaju usługi turystyczne są opodatkowane na zasadach marży stawką 23%. Jak należy rozliczyć tego rodzaju wyjazdy?
Czy można zastosować procedurę marży do opodatkowania usług turystyki, w sytuacji gdy nabywcą tych usług jest podmiot inny aniżeli turysta?
Czy przekazanie pracownikom Spółki i członkom ich rodzin usług turystycznych za częściową odpłatnością, których zakup udokumentowany fakturąVAT - marża, został sfinansowany ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, podlega opodatkowaniu VAT?