Zwolnienie usług projektowania budynków oraz pełnienia funkcji kierownika budowy od podatku VAT na podstawie art. 113.
Stawka ryczałtu dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU: 74.90.20.0, 70.22.30.0 oraz 71.12.20.0.
Czy realizacja inwestycji obejmująca prace projektowe i prace budowlane, prowadzi do powstania zakładu zagranicznego w świetle art. 4a pkt 11 ustawy o CIT i art. 5 ust. 3 UPO z Niemcami?
1. Czy wypłaty należności z tytułu wynagrodzenia wynikającego z Umowy w kwocie do 2 milionów złotych należy zakwalifikować jako zyski przedsiębiorstwa, co nie pociąga za sobą obowiązku poboru przez Wnioskodawcę podatku jako płatnika tzw. „podatku u źródła”, czy też raczej do źródła przychodów, o którym mowa w art. 12 UPO z Austrią i w konsekwencji tej kwalifikacji należy pobrać od Wykonawcy na podstawie
w zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca jest zobowiązany do pobierania WHT od dokonywanych na rzecz Projektantów płatności
w zakresie zwolnienia od podatku VAT sprzedaży nieruchomości zabudowanej budynkiem: - w stanie w jakim istniał w dacie nabycia przez Wnioskodawcę, tj. w sytuacji kiedy Wnioskodawca nie ponosił żadnych nakładów zwiększających wartość początkową budynku, - po rozpoczęciu przez Wnioskodawcę robót budowlanych w zakresie rozbiórki budynku, ale na ich wstępnym etapie, tj. takim, że wartość robót budowlanych
Interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości korzystanie ze zwolnienia podmiotowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupów towarów i usług związanych z realizacją prac projektowych konstrukcji stalowych obiektu w Niemczech.
Czy biorąc pod uwagę umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartą między Polską a Niemcami oraz przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych na Wnioskodawcy ciążył obowiązek poboru podatku u źródła?
gdy Wnioskodawca nie będzie wykonywać usług doradczych ani innych usług, które nie mogą korzystać ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 13 ustawy to Wnioskodawca ma prawo do zwolnienia podmiotowego z podatku od towarów i usług.
1. Czy usługi świadczone przez Wnioskodawcę na rzecz X opisane w niniejszym wniosku obejmujące przygotowanie Wstępnego Projektu Architektonicznego Z. na wystawę Y. 2015 w Mediolanie, Włochy wraz z dodatkowymi czynnościami dotyczącymi tego Projektu, podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT w Polsce?2. Czy faktury wystawione przez Wnioskodawcę na rzecz X za świadczenie usług opisanych w niniejszym wniosku
W zakresie miejsca świadczenia i opodatkowania usługi projektowania wystawy stałej w budynku muzeum
Miejsce świadczenia i opodatkowania usługi projektowania wystawy stałej w budynku muzeum.
Opodatkowania nagród w konkursie architektonicznym oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących otrzymanie tychże nagród
Czy wystawiając fakturę dla kontrahenta austriackiego Wnioskodawca ma zastosować stawkę VAT 22%, czy też jest to usługa niepodlegająca opodatkowaniu w Polsce?
Gdzie jest miejsce świadczenia usługi projektowania związanej z nieruchomością położoną w Moskwie oraz w jaki sposób należy udokumentować i opodatkować przedmiotową usługę jeśli jest ona wykonywana na rzecz podmiotu z Polski?
Zakres opodatkowania podatkiem od towarów i usług usług projektowych dla kontrahenta niemieckiego.
W przedmiotowym piśmie podatnik zwraca się z następującymi pytaniami:1. Czy wykonywanie prac projektowych dla nierezydentów objęta jest zerową stawką VAT?2. Czy krajowy podwykonawca tych usług projektowych zobowiązany jest do zastosowania 22% stawki VAT?3. Czy ma prawo odliczyć VAT naliczony przez podwykonawcę?