Skutki podatkowe zawarcia ugody z bankiem i wypłaty określonej kwoty.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku w związku z zawarciem ugody z bankiem.
Skutki podatkowe zawarcia ugody z bankiem i otrzymania „kwoty dodatkowej”.
Skutki podatkowe planowanego zawarcia ugody z bankiem oraz sądowego stwierdzenia nieważności umowy kredytowej.
Skutki podatkowe zwrotu nadpłaconch rat kapitałowo-odsetkowych oraz odsetek za opóźnienie w wyniku unieważnienia umowy kredytu hipotecznego.
Skutki podatkowe planowanego zawarcia ugody z bankiem i otrzymania zwrotu środków.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku w związku z planowanym zawarciem ugody z bankiem i umorzeniem kredytu hipotecznego udzielonego na cele mieszkaniowe w części przeznaczonego na refinansowanie poniesionych kosztów a w części przeznaczonego na nabycie lokalu mieszkalnego.
Skutki podatkowe odstąpienia przez Bank od wymagania spłaty kwoty wynikającej z błędnie naliczonych odsetek od kredytu.
Możliwość skorzystania z zaniechanie poboru podatku dochodowego w związku z umorzeniem części kredytu zaciągniętego na cele mieszkaniowe i na refinansowanie poniesionych kosztów i kosztów prowizji za udzielenie kredytu.
Możliwość zastosowania zaniechania poboru podatku dochodowego od umorzonych kwot wierzytelności z tytułu kredytu mieszkaniowego.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dokonywanych zwrotów na rzecz klientów w związku z zawartymi ugodami.
Czy należności uzyskane od Leasingobiorców oraz Pożyczkobiorców i przekazywane przez Spółkę do SPV w ramach usługi administrowania Wierzytelnościami nie będą stanowiły płatności, o których mowa w art 21 ust. 1 i art. 22 ust. 1 updop, a w konsekwencji, czy należności te nie będą opodatkowane podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
Skutki podatkowe otrzymania kwoty tytułem zwrotu nienależnie pobranych przez Bank świadczeń.
Wydatki poniesione począwszy od dnia odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego nabytego w drodze darowizny do majątku osobistego Wnioskodawczyni, nie później niż w okresie trzech lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpi odpłatne zbycie na spłatę kredytu zaciągniętego przez Wnioskodawczynię i jej małżonka, z którym pozostaje we wspólności majątkowej, na wybudowanie wraz z małżonkiem domu jednorodzinnego
Zakres zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych z tytułu zapłaty odsetek w związku z realizacją zawartej umowy kredytu bankowego.
Jaką wysokość kredytu ma Pani wpisać w druku PIT-2K pod pozycją 30, a tym samym od jakiej kwoty odlicza odsetki w następnych latach od udzielonego kredytu?Czy odsetki od kredytu odlicza Pani począwszy od września 2005 r. (od tej daty bank wystawia Pani zaświadczenie o zapłaconych odsetkach)?