W jaki sposób ustalić wartość wydatków poniesionych na nabycie (objęcie) umarzanych udziałów (koszty uzyskania przychodu Spółki).
Skutki podatkowe nabycia udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym oraz skutki zbycia lub umorzenia udziałów w sp. z o.o.
Czy na płaszczyźnie podatku dochodowego od osób prawnych, Wnioskodawca w przypadku umorzenia posiadanych udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, przeprowadzonego w trybie art. 199 § 3 ustawy Kodeks spółek handlowych, czyli bez wypłaty wynagrodzenia, powinien na moment umarzania tych udziałów zaliczać poniesione przez siebie wcześniej wydatki na nabycie tych udziałów do podatkowych kosztów
Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności nabycia udziałów od wspólnika bez wynagrodzenia, celem ich umorzenia w Spółce.
Czy w wyniku dobrowolnego umorzenia części udziałów przysługujących Wspólnikowi we Wnioskodawcy bez wynagrodzenia powstanie dla Wnioskodawcy dochód (względnie przychód) podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności nabycia udziałów od wspólnika za wynagrodzeniem pieniężnym, celem ich umorzenia w Spółce.
Ustalenie, czy na moment umarzania udziałów Spółdzielnia ma prawo zaliczać poniesione wydatki na nabycie tych udziałów do podatkowych kosztów uzyskania przychodu
Brak powstania przychodu po stronie Spółki w związku z planowanym nabyciem udziałów posiadanych przez Wspólnika mniejszościowego bez wypłaty wynagrodzenia, w celu ich dobrowolnego umorzenia przez Spółkę.
Skutki podatkowe związane z przeniesieniem przez Spółkę własności opisanych we wniosku Nieruchomości w zamian za spłatę zobowiązań względem Wspólnika – dokonanym w ramach instytucji „datio in solutum”.
Powstanie przychodu przy dobrowolnym umorzenia udziałów w innej Spółce.
Czy Wnioskodawca osiągnie dochód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych wskutek: 1) otrzymania przedsiębiorstwa jako wkładu na pokrycie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym od Spółki Y, 2) umorzenia części udziałów w jej kapitale zakładowym na wniosek jej wspólnika bez wynagrodzenia i bez obniżania kapitału zakładowego?
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, w wyniku dobrowolnego zbycia udziałów posiadanych przez Wspólnika bez wypłaty wynagrodzenia w celu dokonania ich umorzenia przez Wnioskodawcę, po stronie Wnioskodawcy dojdzie do powstania przychodu na gruncie Ustawy CIT
Czy dokonanie, w okresie opodatkowania Ryczałtem, Umorzenia Udziałów ze Starych Zysków i związane z tym wypłacenie wynagrodzenia za umorzenie, będzie podlegało opodatkowaniu Ryczałtem.
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, w wyniku dobrowolnego zbycia udziałów posiadanych przez Wspólnika bez wypłaty wynagrodzenia w celu dokonania ich umorzenia przez Wnioskodawcę, po stronie Wnioskodawcy dojdzie do powstania przychodu na gruncie Ustawy CIT
Czy dokonanie po podwyższeniu kapitału Spółki 1 (opisanego w stanie faktycznym) dobrowolnego umorzenia wszystkich 8.450 udziałów należących do Spółki 2 w Spółce 1 bez wynagrodzenia oraz bez zmiany umowy Spółki 1 (z zastrzeżeniem ewentualnych zmian technicznych, porządkowych, czy redakcyjnych w umowie Spółki 1) poprzez wykonanie następujących czynności: (i) podjęcia przez zgromadzenie wspólników Spółki
Dobrowolne umorzenie bez wynagrodzenia należących do A. Sp. z o.o. udziałów w Państwa Spółce, będzie dla Państwa Spółki czynnością neutralną na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych, tzn. po Państwa stronie nie powstanie z tego tytułu dochód/przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Dobrowolne umorzenie udziałów posiadanych przez Spółkę II w Spółce I (Wnioskodawcy) bez wynagrodzenia, nie będzie skutkowało po stronie Wnioskodawcy powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu
Dobrowolne umorzenie udziałów bez wynagrodzenia, nie będzie skutkowało po stronie Wnioskodawcy powstaniem przychodu podlegającemu opodatkowaniu
Czy nabycie przez Spółkę zorganizowanej części przedsiębiorstwa (ZCP-1) poprzez zawarcie umowy sprzedaży o której mowa w art. 535 kodeksu cywilnego spowoduje, że Spółka utraci prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek – jest prawidłowe, Czy podział Spółki opodatkowanej ryczałtem powoduje, że Spółka utraci prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek: • w sytuacji w której istniejąca
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, w wyniku dobrowolnego zbycia części udziałów posiadanych przez Wspólnika 2 i Wspólnika 3, bez wypłaty wynagrodzenia, w celu dokonania ich umorzenia przez Spółkę, po stronie Wnioskodawcy dojdzie do powstania przychodu na gruncie ustawy o CIT.
Do masy spadkowej wchodzi roszczenie o wypłatę udziałów. Wypłata nie podlega PSD - jest to realizacja roszczenia. PSD nie podlega również to co wynika ze wspólnoty małżeńskiej.
Spadek - zdarzenie przyszłe. Do masy spadkowej wchodzi roszczenie o wypłatę sumy z umorzenia udziałów. Sama realizacja roszczenia (wypłata świadczenia) nie wchodzi bowiem do masy spadkowej.