umorzenie akcji
Interpretacja
03.01.2023 Podatki

Skutki podatkowe nabycia w spadku wierzytelności o zapłatę wynagrodzenia z tytułu dobrowolnego umorzenia akcji oraz otrzymania zapłaty wynikającej z tej wierzytelności.

Interpretacja
06.09.2021 Podatki

W związku z dobrowolnym umorzeniem części akcji w Spółce, za wynagrodzeniem w postaci niepieniężnych składników majątku Spółki – nieruchomości, po stronie Spółki powstanie obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług, a dostawa nieruchomości nr 1, 2, 3, 4 oraz udział w wysokości 49/100 części działki nr 5 będzie podlegała zwolnieniu z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT.

Interpretacja
08.06.2021 Podatki

Czy na Wnioskodawcy będzie ciążył obowiązek odprowadzenia zaliczki na podatek od dochodu z tytułu odpłatnego zbycia większościowego pakietu Akcji lub zbycia w celu umorzenia, części akcji Spółki Cypryjskiej w Spółce Akcyjnej (tzw. dobrowolne umorzenie akcji)?

Interpretacja
30.11.2016 Podatki

W jaki sposób wnioskodawca powinien ustalić koszt uzyskania przychodu w przypadku umorzenia dobrowolnego Akcji odpłatnie nabytych i Akcji objętych przez spółkę osobową, otrzymanych przez wspólnika w związku z wystąpieniem ze spółki oraz likwidacją spółki osobowej?

Interpretacja
30.11.2016 Podatki

W jaki sposób wnioskodawca powinien ustalić koszt uzyskania przychodu w przypadku umorzenia dobrowolnego Akcji odpłatnie nabytych i Akcji objętych przez spółkę osobową, otrzymanych przez wspólnika w związku z wystąpieniem ze spółki oraz likwidacją spółki osobowej?

Interpretacja
25.10.2016 Podatki

Czy do nabycia przez Wnioskodawcę od Spółki własnych akcji w celu ich umorzenia, bez wypłaty wynagrodzenia, powinna zostać sporządzona dokumentacja podatkowa, o której mowa w art. 9a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
25.10.2016 Podatki

Czy nabycie przez Wnioskodawcę od Spółki własnych akcji w celu ich umorzenia, bez wypłaty wynagrodzenia, będzie skutkowało powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
21.10.2016 Podatki

Czy do zbycia przez Wnioskodawcę na rzecz Spółki akcji posiadanych w jej kapitale zakładowym w celu ich umorzenia, bez otrzymania wynagrodzenia, powinna zostać sporządzona dokumentacja podatkowa, o której mowa w art. 9a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
21.10.2016 Podatki

Czy zbycie przez Wnioskodawcę na rzecz Spółki akcji posiadanych w jej kapitale zakładowym w celu ich umorzenia, bez otrzymania wynagrodzenia, będzie skutkowało powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
07.06.2016 Podatki

W przedmiotowej sprawie należy uznać, iż Wnioskodawca nie spełni, określonego w art. 22 ust. 4a updop, warunku odnoszącego się do okresu (2-letniego) nieprzerwanego posiadania udziałów w spółce wypłacającej dochód z tytułu umorzenia udziałów. Tym samym Wnioskodawca w odniesieniu do tego dochodu - nie będzie mógł skorzystać ze zwolnienia o którym mowa w art. 22 ust. 4 updop.

Interpretacja
02.12.2015 Podatki

W jaki sposób Wnioskodawca zobowiązany jest ustalić koszty uzyskania przychodów z tytułu przymusowego umorzenia objętych (otrzymanych) udziałów w Holdingu 1 oraz w Holdingu 2 w zamian za wniesione aportem akcje Spółki zbywanej?

Interpretacja
23.11.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu z tytułu nabycia przez spółkę komandytowo-akcyjną jej akcji w celu ich umorzenia.

Interpretacja
08.10.2015 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym umorzenie akcji własnych nabytych przez Spółkę w ramach połączenia nie będzie powodowało po jej stronie powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
02.10.2015 Podatki

W jaki sposób Wnioskodawca zobowiązany jest ustalić koszty uzyskania przychodów z tytułu automatycznego umorzenia objętych (otrzymanych) udziałów w Holdingu 1 oraz w Holdingu 2 w zamian za wniesione aportem akcje Spółki zbywanej?

Interpretacja
24.08.2015 Podatki

dochód z tytułu umorzenia udziałów w Spółce kapitałowej będzie podlegał zwolnieniu z opodatkowania CIT na podstawie art. 22 ust. 4-4b ustawy o CIT

Interpretacja
11.08.2015 Podatki

Czy dochód z tytułu umorzenia udziałów w Spółce kapitałowej będzie podlegał zwolnieniu z opodatkowania CIT na podstawie art. 22 ust. 4-4b ustawy o CIT

Interpretacja
16.06.2015 Podatki

powstanie przychodu podatkowego z tytułu nabycia akcji w celu ich umorzenia bez wypłaty wynagrodzenia,

Interpretacja
19.05.2015 Podatki

1) Czy Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód podatkowy z tytułu zbycia akcji w celu umorzenia w wysokości różnicy pomiędzy wynagrodzeniem należnym z tytułu umorzenia akcji Spółce a kosztem nabycia tych akcji równym wartości nominalnej własnych, udziałów wydanych dotychczasowym wspólnikom Spółki w zamian za aport?2) Czy Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód podatkowy z tytułu umorzenia akcji w

Interpretacja
06.05.2015 Podatki

Czy w związku z planowanym nabyciem przez Wnioskodawcę akcji Spółki z o.o. w celu ich umorzenia bez wypłaty wynagrodzenia na rzecz Spółki z o.o., jak i samym umorzeniem akcji na rzecz Wnioskodawcy, powstanie po stronie Wnioskodawcy przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych bądź z jakiegokolwiek

Interpretacja
09.03.2015 Podatki

Czy nabycie przez Spółkę własnych akcji, celem ich umorzenia, za wynagrodzeniem, podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
22.08.2014 Podatki

W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić przychód podatkowy z tytułu zbycia akcji spółki w celu ich umorzenia? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)

Interpretacja
08.08.2014 Podatki

Potwierdzono prawidłowość stanowiska Wnioskodawcy, że nabycie przez Spółkę akcji własnych w celu ich umorzenia nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych

Interpretacja
02.07.2014 Podatki

Opodatkowanie transakcji nabycia wierzytelności pożyczkowych od SKA w ramach wypłaty wynagrodzenia za umorzenie dobrowolne akcji SKA.

Interpretacja
16.06.2014 Podatki

Potwierdzono prawidłowość stanowiska Wnioskodawcy w trybie art. 14c § 1 Ordynacji podatkowej, że przeniesienie wierzytelności pożyczkowych w ramach wypłaty wynagrodzenia z tytułu umorzenia dobrowolnego akcji SKA nie należy do katalogu czynności cywilnoprawnych wskazanych w art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o PCC i tym, samym nie będzie podlegała opodatkowaniu PCC.

Poprzednia Następna