Możliwości wypłaty niewykorzystanej ulgi uczniowskiej w formie pieniężnej.
w zakresie nabycia prawa do niewykorzystanej przez spadkodawcę ulgi za wyszkolenie uczniów
Czy zobowiązanie podatkowe w zryczałtowanym podatku dochodowym od osób fizycznych od dochodów nieznajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach dochodu ustalone na podstawie decyzji Dyrektora Izby Administracji Skarbowej może być odliczone z niewykorzystanej ulgi uczniowskiej nabytej przed dniem 1 stycznia 2004 r.?
1. Czy w składanym zeznaniu podatkowym PIT-36 za 2017 r. rozliczając przychody z działalności gospodarczej Wnioskodawczyni ma prawo skorzystać z odliczenia niewykorzystanej przez jej zmarłego męża ulgi uczniowskiej? 2. W którym momencie doszło do nabycia prawa do ulgi uczniowskiej przez Wnioskodawczynię w momencie nieodpłatnego przekazania całego przedsiębiorstwa prowadzonego do tej pory w ramach spółki
Czy istnieje możliwość prawna jednorazowej wypłaty Wnioskodawcy kwoty niewykorzystanej ulgi uczniowskiej lub cesja praw z niej wynikających przez Wnioskodawcę na osoby trzecie?
1) Czy środki pieniężne z ulgi uczniowskiej przysługują spadkobiercy w 1/2 części pozostałej do odliczenia? 2) Czy spadkobierca będzie mógł korzystać z ulgi uczniowskiej odliczając ją sobie od podatku z tytułu najmu prywatnego tj. w zryczałtowanym podatku dochodowym (PIT-28) lub rozliczając się na zasadach ogólnych (PlT-36) ? 3) Czy spadkobierca będzie mógł korzystać z ulgi odliczając ją od podatku
Czy niewykorzystaną kwotę ulgi uczniowskiej można otrzymać jednorazowo od urzędu skarbowego formie np. decyzji?
nabycie prawa do niewykorzystanej przez spadkodawcę części ulgi z tytułu szkolenia uczniów w przypadku kontynuowania działalności gospodarczej przez spadkobiercę
nabycie prawa do niewykorzystanej przez spadkodawcę części ulgi z tytułu szkolenia uczniów w przypadku kontynuowania działalności gospodarczej przez spadkobiercę
Czy istnieje możliwość wypłaty posiadanych środków finansowych (na konto bankowe) z ulgi uczniowskiej celem przeznaczenia na wznowienie działalności?
Czy Wnioskodawca ma możliwość otrzymania w formie pieniężnej ulgi w podatku dochodowym, której do chwili obecnej nie wykorzystał?
Czy przyznaną ulgę podatkową z tytułu wyszkolenia uczniów można odliczyć od podatku z działalności gospodarczej opodatkowanej w formie karty podatkowej i innego źródła przychodów, tj. najmu prywatnego opodatkowanego na zasadach ogólnych (PIT-36) lub ryczałtu ewidencjonowanego (PIT-28).
Czy dofinansowanie pracodawcom kosztów kształcenia młodocianego pracownika w ramach przygotowania zawodowego podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
W trakcie 2004 roku spisałem z uczniami umowę o pracę w celu nauki zawodu. W miesiącu wrześniu 2005 roku uczniowie ci przystąpią do do egzaminu czeladniczego. Mając na uwadze powyższe zwracam się z zapytaniem, czy będzie mi przysługiwała ulga z tytułu szkolenia uczniów?
Dotyczy możliwości uzyskania ulgi w podatku dochodowym z tytułu wyszkolenia ucznia przez męża w przypadku, gdy Pani będzie osobą szkolącą.