Skutki podatkowe zwrotu kwoty przez bank w przypadku prawomocnego orzeczenia sądu lub w przypadku ugody z bankiem.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku w odniesieniu do umorzonego zadłużenia kredytowego i skutków podatkowych otrzymania kwoty zwróconej przez bank.
Skutki podatkowe sądowego stwierdzenia nieważności umowy kredytowej.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku z tytułu umorzenia wierzytelności kredytowej w przypadku korzystania z ulgi odsetkowej i częściowej spłaty kredytu.
W zakresie zwrotu ulgi odsetkowej w przypadku nieważności umowy kredytowej.
Czy składając korektę zeznania PIT-39 za 2018 rok w miesiącu kwietniu 2022 roku jestem uprawniony do obniżonych odsetek od powstałego zobowiązania podatkowego, o których mowa w artykule 56a ustawy z dnia 29 sierpnia 2997 roku Ordynacja podatkowa? (Pytanie ostatecznie przeformułowane w uzupełnieniu wniosku)
Czy w sytuacji przedstawionej we wniosku Wnioskodawca ma możliwość kontynuowania odliczeń w ramach tzw. ulgi odsetkowej określonej w art. 26b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (w brzmieniu obowiązującym do końca 2006 r.), jeżeli przez kilka ostatnich lat zaprzestał rozliczać ulgę odsetkową w zeznaniach podatkowych oraz gdy budynek wybudowany w ramach zaciągniętej umowy kredytowej został
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży lokalu mieszkalnego i możliwości skorzystania ze zwolnienia w przypadku korzystania z ulgi odsetkowej.
Zwolnienie z opodatkowania dochodu z tytułu wydatkowania środków uzyskanych ze zbycia udziału w nieruchomości na nabycie lokalu mieszkalnego i spłatę kredytu hipotecznego.
Czy w ramach rozliczenia kwoty przychodu z tytułu sprzedaży odziedziczonego lokalu mieszkalnego może być uwzględniona spłacona kwota kapitału w okresie od daty sprzedaży lokalu, tj. 29 września 2012 r. do 31 grudnia 2014 r. wynikająca z umowy kredytu budowlanego na zakup nieruchomości gruntowej i budowę domu jednorodzinnego oraz odsetki nieuwzględnione w ramach korzystania z ulgi odsetkowej?
Czy nadpłata kapitału z tytułu częściowej wcześniejszej spłaty kredytu hipotecznego budowlano-mieszkaniowego może być zakwalifikowana jako zwolnienie od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym?
W sytuacji, gdy Wnioskodawca spełnia wszystkie przesłanki do zastosowania przedmiotowej ulgi i nabył prawo do odliczeń odsetek od kredytu zaciągniętego na zakup lokalu mieszkalnego, to pomimo iż tymczasowo wynajmuje ten lokal, może dokonywać odliczeń w ramach praw nabytych.
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia ulgi w ramach ulgi odsetkowej, od jakiego roku oraz czy przysługuje prawo do złożenia korekt zeznań podatkowych za te lata?
Zwolnienie przedmiotowe art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Zakres możliwości odliczenia od dochodu wydatków na spłatę odsetek od kredytu przeznaczonego na finansowanie inwestycji mieszkaniowej w ramach tzw. ulgi odsetkowej.
1. Czy zgodnie z art. 26b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2006 roku, Wnioskodawczyni uzyskała i zachowa prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania faktycznie poniesionych wydatków na spłatę odsetek od kredytu zaciągniętego w 2004 roku na sfinansowanie zakupu lokalu mieszkalnego (w nowo wybudowanym budynku) w celu zaspokojenia własnych potrzeb
Czy zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych małżonkowie mogą pozostałą kwotę kredytu hipotecznego - tę część, którą spłacili przy sprzedaży mieszkania, potraktować jako wydatek związany z innymi celami mieszkaniowymi, czy nie jest to możliwe?
1. Czy wydatki związane z zakupem wyżej wymienionych nieruchomości (działek) można uznać jako wydatki na inne cele mieszkaniowe zgodnie z ustawą o podatku dochodowym? 2. Czy do wydatków na inne cele mieszkaniowe można zaliczyć prace związanie z przygotowaniem działek do zamieszkania? Na przykład: czy wycinka drzew, wyrównanie gruntów, budowa ogrodzenia i tym podobne należy uznać jako prace, które również