Ustalenie, czy przedstawione we wniosku okoliczności powstania ubytków w trakcie produkcji napoju o zawartości alkoholu 4,6%, można uznać za zdarzenie losowe lub siłę wyższą skutkujące prawem do zwolnienia od akcyzy na podstawie art. 30 ust. 3 ustawy o podatku akcyzowym.
Czy stwierdzone Niedobory (straty) mogą zostać zaliczone przez Spółkę w ciężar kosztów uzyskania przychodów w PDOP?
zwolnienie z akcyzy alkoholu etylowego oraz obowiązek stosowania norm jego zużycia
Uznania za podatnika z tytułu ubytków wyrobów akcyzowych przemieszczanych w ramach procedury zawieszenia poboru akcyzy
Zwolnienie od akcyzy alkoholu etylowego, nabywanego ze składu podatkowego przez Wnioskodawcę i wykorzystywanego do produkcji artykułów spożywczych zawierających oraz niezawierających alkoholu, a także uznanie prawidłowości prowadzonej ewidencji tego alkoholu.
1. Czy na podstawie art. 21a ust. 1, art. 85 ustawy o podatku akcyzowym, art. 23a ust. 1 pkt. 44 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz decyzji z Urzędu Skarbowego określającej normy dopuszczalnych ubytków wyrobów węglowych w transporcie można statystycznie co miesiąc zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu ubytki mieszczące się w limicie ustalonym przez Naczelnika Urzędu Skarbowego, a
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wycieków frakcji próżniowej
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wycieków frakcji próżniowej
W zakresie opodatkowania niezwróconych przez wynajmującego palet, które uległy zniszczeniu, zużyciu lub zagubieniu, jako dostawy towaru.
sposób wystawiania dokumentu dostawy przy nabyciu wewnątrzwspólnotowym węgla; korygowanie błędnie sporządzonego wykazu dokumentów dostawy;prowadzenie ewidencji przez pośredniczący podmiot węglowy;ubytki gdy węgiel jest w paczkach;umieszczanie na FV adnotacji, iż sprzedaż węgla podlega zwolnieniu;opodatkowanie rozdawania węgla podczas akcji promocyjnych
Czy zgodnie zobowiązującymi przepisami podatku dochodowego od osób prawnych niedobory w towarach handlowych, uznane przez Komisję inwentaryzacyjną za niezawinione, gdyż powstały w wyniku zdarzenia losowego jakim była kradzież/zniszczenie lub zagubienie można w całości zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
rozliczanie ubytków paliw przy transporcie rurociągiem wysyłanych z różnych składów podatkowych
ze stanu faktycznego wynika, że do przedmiotowego przelania alkoholu doszło przy zachowaniu należytej staranności ze strony Wnioskodawcy oraz przy równoczesnym braku zawinienia lub niedbalstwa. Tak więc opierając się tylko i wyłącznie na opisie, przedstawionego przez Wnioskodawcę, stanu faktycznego należy uznać, iż przedmiotowe ubytki powstały wskutek zdarzenia losowego lub siły wyższej. W konsekwencji
Stosowanie norm dopuszczalnych ubytków przez pośredniczący podmiot węglowy
Czy ubytki powstałe w wyniku awarii przepustnicy mogą być uznane za powstałe wskutek zdarzenia losowego lub siły wyższej?
uregulowania dotyczące uwzględniania błędów wyników pomiarowych i normy dopuszczalnych ubytków w transporcie paliw rurociągiem dalekosiężnym
Czy Spółka, jako podmiot prowadzący skład podatkowym może stosować normy ubytków ustalone dla właściciela paliw wysyłanych ze składu Spółki?
Czy ubytki występujące w trakcie procesu tłoczenia paliw rurociągiem dalekosiężnym mogą być uznane za powstałe wskutek zdarzenia losowego, siły wyższej lub innego zdarzenia wyłączającego bezprawność lub winę podatnika w rozumieniu przepisów prawa cywilnego?