Uznanie dostawy realizowanej na rzecz Spółki w ramach transakcji łańcuchowej za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów.
Uznanie dostawy towarów dokonywanej przez Producenta na rzecz Dystrybutora za dostawę o charakterze ruchomym w ramach transakcji łańcuchowej, która w konsekwencji stanowi dla Producenta eksport pośredni, do którego ma zastosowanie stawka 0% oraz uznanie dostawy realizowanej przez Dystrybutora na rzecz Nabywcy jako niepodlegającej opodatkowaniu w Polsce, a w konsekwencji brak obowiązku Dystrybutora
Wniosek w zakresie uznania opisanej darowizny urządzeń za dostawę towarów stanowiącą eksport opodatkowany stawką podatku 0%,
Opodatkowanie transakcji na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 5 ustawy oraz ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego.
Obowiązek sporządzić lokalną dokumentację cen transferowych dla Transakcji opisanym stanie faktycznym
Uznanie nabycia realizowanego przez Spółkę od Spółki A za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów oraz uznanie sprzedaży realizowanej przez Spółkę na rzecz Spółki B za odpłatną dostawę towarów na terytorium kraju.
Obowiązek rozliczenia w Polsce podatku od towarów i usług z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w związku z nabyciem przez Spółkę Maszyn i Części zamiennych.
Opodatkowanie transakcji jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów oraz wykazanie ww. transakcji w deklaracji VAT UE.
Uznanie dostawy realizowanej na rzecz Spółki w ramach transakcji łańcuchowej za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów.
Nieodpłatne przekazania (...) medycznych przez Spółkę NL do Wnioskodawcy celem dokonania ich dalszej darowizny do ZOZ.
Czy w odniesieniu do zawartej z Podmiotem powiązanym w Roku obrotowym umowy sprzedaży Nieruchomości, po stronie Wnioskodawcy powstał obowiązek sporządzania dokumentacji lokalnej na gruncie Ustawy o CIT.
Dotyczy ustalenia, czy transakcja wynajmu pojazdów oraz podnajmu placu od podmiotu powiązanego może zostać potraktowana jako ukryty zysk o którym mowa w art. 28m ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w sytuacji, gdy Spółka korzystałaby z ryczałtu od dochodów spółek (tzw. estońskiego CIT).
Opodatkowanie podatkiem VAT nabycia towarów w ramach transakcji łańcuchowej.
Czy w świetle art. 17 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT dochód uzyskany ze sprzedaży nieruchomości posiadanych przez Spółkę wchodzących w skład Gospodarstwa Rolnego B, tj. Fermy B, sklasyfikowanych w ewidencji gruntów i budynków jako grunty rolne zabudowane, grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych oraz jako grunty orne wraz z posadowionymi na nich budynkami będzie korzystała ze zwolnienia z opodatkowania
Rozliczenie podatku z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
W zakresie nie uznania opisanej działalności jako odpłatne świadczenie usług pośrednictwa na rzecz podmiotów niebędących podatnikami oraz klasyfikacji opisanej działalności jako dostawy towaru oraz określenia miejsca jej opodatkowania.
Termin odliczenia podatku naliczonego z tytułu transakcji wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz obowiązek zapłaty odsetek za zwłokę od zaległości podatkowych.
Dotyczy ustalenia czy sprzedaż przez Spółkę ww. nieruchomości do osoby fizycznej zostanie zakwalifikowana do zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w związku z czym transakcja będzie zwolniona z uiszczenia podatku CIT.
Czy zrealizowane przez Wnioskodawcę transakcje sprzedaży nieruchomości na rzecz Podmiotu powiązanego stanowiły transakcje, w związku z którymi wytwarzana jest większa niż znikoma wartość dodana pod względem ekonomicznym, o której mowa w art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. g Ustawy CIT, a tym samym czy Spółka jest uprawniona do opodatkowania Ryczałtem w roku 2023.
Sprzedaż nieruchomości w 2022 r. stanowi źródło przychodu podlegającemu opodatkowaniu PIT. Zobowiązana jest Pani również do złożenia zeznania PIT-39 w ustawowym terminie w związku z dokonaną sprzedażą nieruchomości w 2022 r.
Czy czynsz za najem nieruchomości opłacany przez Spółkę na rzecz Wynajmującego, której wspólnikami są udziałowcy Spółki, będzie miał charakter ukrytego zysku w ramach estońskiego CIT.
Prawo do odliczenia podatku VAT z tytułu zakupu towarów przez Spółkę od Dostawców z terytorium Polski, przekazywanych następnie jako nagrody rzeczowe Uczestnikom, obowiązek rozpoznania przez Spółkę wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów na terytorium kraju a następnie dostawy krajowej na rzecz Uczestnika, rozpoznanie przez Spółkę importu towarów a następnie dostawy krajowej na rzecz Uczestnika, uznanie