Ustalenia, czy początek biegu okresu 5 lat od daty nabycia nieruchomości, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, po dokonaniu Planowanego połączenia i podjęciu przez Wnioskodawcę decyzji o sprzedaży przejętych Nieruchomości, powinien być liczony przez Wnioskodawcę od daty połączenia ze Spółką przejmowaną, czy też od dnia nabycia tych Nieruchomości przez Spółkę
Zachowanie dotychczasowego numeru NIP w związku z przekształceniem MOPS w Centrum Usług Społecznych.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania Spółki, będącej nabywcą przedsiębiorstwa, za następcę prawnego zbywającego przedsiębiorstwo w zakresie podatku VAT oraz prawa do przyjmowania faktur korygujących z danymi i NIP Spółki, dotyczących zakupów dokonanych przez zbywcę przedsiębiorstwa przed datą nabycia przedsiębiorstwa.
Prawo do skorzystania ze zwolnienia dochodu osiągniętego przez Spadkodawcę w związku z odpłatnym zbyciem nieruchomości w sytuacji, gdy spadkodawca nie zdążył wydatkować tego dochodu na własne cele mieszkaniowe, gdyż przed upływem terminu na złożenie zeznania PIT-39, zmarł.
Prawo do skorzystania ze zwolnienia dochodu osiągniętego przez Spadkodawcę w związku z odpłatnym zbyciem nieruchomości w sytuacji, gdy spadkodawca nie zdążył wydatkować tego dochodu na własne cele mieszkaniowe, gdyż przed upływem terminu na złożenie zeznania PIT-39, zmarł.
Prawo do skorzystania ze zwolnienia dochodu osiągniętego przez Spadkodawcę w związku z odpłatnym zbyciem nieruchomości w sytuacji, gdy spadkodawca nie zdążył wydatkować tego dochodu na własne cele mieszkaniowe, gdyż przed upływem terminu na złożenie zeznania PIT-39, zmarł.
Rozpoznanie przychodu w części otrzymanego odszkodowania za pośrednictwem spółki dzielonej, stanowiącego spłatę wierzytelności uprzednio rozpoznanych przez spółkę dzieloną jako przychód.
Spółka cywilna założona przez spadkobierców stanie się następcą prawnym przedsiębiorstwa w spadku i przejmie ogół praw i obowiązków prawnopodatkowych przedsiębiorstwa w spadku. Czynność przeniesienia całego majątku przedsiębiorstwa spadkodawcy na rzecz powstałej spółki cywilnej będzie czynnością wyłączoną z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
1. Czy Szpital SP ZOZ wykazujący stratę podatkową miał obowiązek naliczania i odprowadzania podatku dochodowego od osób prawnych od wydatków niestanowiących kosztów uzyskania przychodów jeżeli cały dochód z lat ubiegłych został rozliczony do końca poprzedniego roku podatkowego. 2. Czy spółka kapitałowa powstała z przekształcenia SP ZOZ może dokonać korekty zeznań rocznego podatku dochodowego od osób
Praw do obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony z faktur i z duplikatów faktur, prawa do złożenia korekty deklaracji oraz wystawiania not korygujących w związku z nabyciem w drodze aportu przedsiębiorstwa w spadku.
Nieuznanie za czynność opodatkowaną cesji praw wynikających z umowy dzierżawy nieruchomości, w tym prawa do nakładów poczynionych na nią przez Pana, mającą miejsce wskutek przejścia ogółu Pana praw i obowiązków związanych z prowadzoną jednoosobową działalnością gospodarczą na powstałą w wyniku przekształcenia spółkę z o.o.
Ujmowanie faktur dokumentujących WNT wystawionych po dniu przekształcenia na Przedsiębiorcę w rejestrach i deklaracjach, wystawianie i akceptacja not korygujących.
1. Czy na skutek połączenia spółek w sposób opisany we wniosku (zdarzenie przyszłe) spełniony będzie warunek, o którym mowa w art. 22 ust. 4 i 4a-d u.p.d.o.p. – tj. nieprzerwanego posiadania udziałów w spółce zależnej, której byt prawny ustanie wskutek połączenia z inną spółką zależną – a w konsekwencji połączenie to pozostanie bez wpływu na prawo do zwolnienia podatkowego na podstawie art. 22 ust.
Brak po stronie Wnioskodawcy obowiązku zapłaty podatku VAT z tytułu przeniesienia majątku Przedsiębiorstwa w spadku oraz brak obowiązku korekty rocznej podatku naliczonego z uwagi na kontynuację działalności.
Możliwość zachowania przez Strony prawa do zwolnienia od akcyzy olejów i preparatów smarowych, nabytych przez Nabywcę od Wnioskodawcy, w celu zużycia do produkcji energii elektrycznej
Skutki podatkowe dotyczące wystawienia i rozliczenia faktur korygujących zwiększających i zmniejszających kwotę podatku należnego, uwzględniania dla celów VAT faktur korygujących zwiększających i zmniejszających kwotę podatku naliczonego, odliczenie podatku VAT z faktur na których jako nabywca wskazana jest Spółka Dzielona, korygowania danych nabywcy notą księgowa i rozpoznania obowiązku podatkowego
Sukcesja podatkowa w następstwie nabycia Przedsiębiorstwa w drodze aportu oraz zakres praw i obowiązków nabywcy w związku z otrzymaniem tego Przedsiębiorstwa.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości gruntowej nabytej i zabudowanej przez spadkodawcę oraz udziału w niezabudowanej nieruchomości oraz zaliczanie do kosztów uzyskania przychodu ceny nabycia nieruchomości przez spadkodawcę.
W zakresie ustalenia, czy po planowanym Połączeniu Wnioskodawca – jako sukcesor prawny Spółek Przejmowanych – będzie mógł korzystać z ochrony prawnej, wynikającej z przepisów Ordynacji podatkowej, w odniesieniu do interpretacji indywidualnych wydanych na wniosek Spółek Przejmowanych w zakresie transakcji zrealizowanych do dnia połączenia.
Okres posiadania Udziałów przez Spółkę Przejmowaną przed dokonaniem Połączenia zaliczany dla celów zwolnienia z art. 22 ust. 4 i art. 17 ust. 1 pkt 58a ustawy o CIT
Prawo do odliczenia przez Państwa Spółkę podatku naliczonego z faktur dokumentujących dostawę towarów lub świadczenie usług związanych z nabytym ZCP wystawionych w dniu lub po dniu podziału, na których jako nabywca zostanie wskazana Spółka Dzielona.
Przepisy o następstwie podatkowym wynikające z art. 93 Ordynacji podatkowej i związane z tym skutki podatkowe na gruncie ustawy o CIT.
W przypadku wygaśnięcia zarządu sukcesyjnego, spółka cywilna, do której Wnioskodawczyni oraz Zainteresowany wniosą tytułem wkładu nabyte w spadku przedsiębiorstwo, stanie się następcą prawnym w podatku od towarów i usług, a czynność przeniesienia majątku Przedsiębiorstwa w spadku do spółki cywilnej będzie stanowić czynność wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy. Z
W zakresie: - prawa do ujęcia w Jednolitym Pliku Kontrolnym w poz. P_39 Jednolitego Pliku Kontrolnego złożonego przez Spółkę Przejmującą za okres rozliczeniowy następujący bezpośrednio po połączeniu kwoty wykazanej w pozycji P_62 w Jednolitym pliku kontrolnym złożonym za ostatni okres przez Spółkę Przejmowaną. - prawa do zwiększenia kwoty podatku naliczonego w rozliczeniu za okres, w którym należność