Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT przy sprzedaży lokali.
Planowana przez Wnioskodawcę sprzedaż Nieruchomości przed upływem 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie, będzie stanowić źródło przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a)-c) ustawy o PIT i będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Skutki podatkowe sprzedaży lokali mieszkalnych przebudowanych z lokalu niemieszkalnego.
Sprzedaż dwóch lokali mieszkalnych wydzielonych ze strychu budynku nabytego umową darowizny.
Skutki podatkowe sprzedaży dziesięciu lokali mieszkalnych w kilku umowach sprzedaży.
Skutki podatkowe zakupu udziału w prawie własności nieruchomość przeznaczonej pod budowę budynku mieszkalnego.
Planowana sprzedaż Lokali Użytkowych oraz Garażu będzie podlegać faktycznemu opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług - do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Ustalenie w umowie ceny sprzedaży poniżej wartości rynkowej nieruchomości nie daje podstaw do kwestionowania treści czynności cywilnoprawnej, którą zawarły strony umowy sprzedaży. Ustalenie w umowie sprzedaży ceny jako elementu koniecznego dla zaistnienia stosunku obligacyjnego powoduje, że umowa sprzedaży nie może być uznana za umowę darowizny.
Zostanie zawarta umowa sprzedaży obejmująca udział współwłaścicielki w lokalu - sprzedaż ta będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Na kupującej będzie ciążył obowiązek podatkowy w tym podatku. Jeżeli ustalona przez współwłaścicielki wartość będzie stanowić wartość rynkową zbywanego udziału w nieruchomości w rozumieniu art. 6 ust. 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych
Określenia momentu powstania pierwszego zasiedlenia lokali, zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, dostawy wyodrębnionych lokali wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej, na którą składa się udział w częściach wspólnych budynku oraz udział w działce nr 1, na której budynek ten jest usytuowany oraz możliwości rezygnacji ze zwolnienia od podatku dla tej dostawy na podstawie
Skutki podatkowe sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z udziałem w częściach wspólnych budynku i prawie użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej w części odpowiadającej udziałowi nabytemu w drodze darowizny od syna.
Rozpoznanie planowanej transakcji sprzedaży Lokalu 1, Lokalu 2 oraz wyposażenia jako dostawy towarów, a także uznania, że dostawa wskazanych lokali będzie objęta zwolnieniem od podatku, z którego strony transakcji mogą zrezygnować
Umowy sprzedaży lokali mieszkalnych zawarte przez Panią w 2024 r. w wykonaniu umów przedwstępnych zawartych w 2023 r. nie będą podlegać podatkowi od czynności cywilnoprawnych według stawki 6% przewidzianej w art. 7a ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Bez znaczenia pozostaje okoliczność, że ww. umowy przedwstępne nie zostały zawarte w formie aktu notarialnego.
Dotyczy możliwości skorzystania ze zwolnienia sprzedaży przedmiotowych nieruchomości (lokali) na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10.
Zwolnienie od podatku VAT dostawy lokalu wraz ze związanym z nim prawem własności gruntu.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w lokalu mieszkalnym stanowiącym odrębną nieruchomość.
Skutki podatkowe sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntów, prawa własności lokali niemieszkalnych oraz budowli.
Dotyczy obowiązków podatkowych w zakresie sprzedaży prawa własności lokali niemieszkalnych i gruntu zabudowanego.
Sprzedaż praw własności lokali niemieszkalnych wraz z udziałami w części wspólnej.
Nie jest Pani zobowiązana do zapłaty podatku PIT z tytułu ze sprzedaży udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego.
W zakresie sposobu określenia wartości rynkowej przedmiotu czynności cywilnoprawnej.