w związku z przemieszczaniem towarów do składu konsygnacyjnego położonego w Polsce i - tym samym - dokonaniem wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w Polsce Podatnik zobowiązany jest do wykazywania w deklaracjach VAT-7 podatku VAT należnego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
Czy wywóz towarów w wykonaniu takiej umowy stanowi eksport towarów, o jakim mowa w przepisie art. 5 ust. 1 pkt 2 w związku z art. 2 pkt 8 ustawy o VAT? W którym momencie powstaje obowiązek w podatku od towarów i usług, to znaczy w którym momencie należy wykazać eksport w deklaracji VAT 7, zgodnie z przepisem art. 19 ust. 6?
Czy szwedzki dostawca ma obowiązek rejestracji jako podatnik podatku od towarów i usług na terenie Polski i jest zobowiązany do rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz czy obowiązek rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów ciąży na Wnioskodawcy za każdym razem kiedy pobiera towar z magazynu?
czy możliwe jest potraktowanie opisanego przemieszczenia towarów własnych jako dostawy niestanowiącej dla Wnioskodawcy wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, czy w związku z powyższym niezbędna jest rejestracja ww. podmiotu w Polsce jako podatnika VAT ?
Czy opisana dostawa towarów do Polski stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, do którego rozliczenia dla celów podatku od towarów i usług obowiązany jest nabywca, a konsekwencji:
Zagadnienia, o rozstrzygnięcie którego zwraca się Instytut, dotyczą momentu wystawienia faktury; dokumentów niezbędnych do udokumentowania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów (WDT); przyporządkowania jednego listu przewozowego do kilku faktur oraz prawidłowości rozliczenia wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.
Dotyczy przemieszczenia towarów należących do podatnika z terytorium Austrii do składu konsygnacyjnego na terytorium Polski
Dotyczy identyfikacji opisanych we wniosku czynności jako wewnątrzwspólnotowe nabycia towarów
Dotyczy wystawiania faktur wewnętrznych dokumentujących wewnątrzwspólnotowe nabycia towarów.
Dotyczy momentu powstania obowiązku podatkowego w wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów.
Jak rozliczyć nabycie towarów od kontrahenta zagranicznego za pośrednictwem składu konsygnacyjnego położonego na terenie RP?