Wnioskodawca jest uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków na opłaty leasingowe samochodu osobowego, bez względu na ich wartość początkową, bez stosowania ograniczeń, o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49a ustawy CIT, - Wnioskodawca jest uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu odpisów amortyzacyjnych związanych z samochodami osobowymi, bez względu na ich wartość
prawo do odliczenia 100% kwoty podatku naliczonego od wydatków związanych z nabyciem i używaniem pojazdu samochodowego.
Obowiązek zapłaty podatku należnego z tytułu nabycia samochodu osobowego. Prawa do odliczenia 50% podatku naliczonego z tytułu nabycia samochodu osobowego.
Czy Spółka miała obowiązek obliczenia i zapłaty podatku należnego od wewnątrzwspólnotowego nabycia środków transportu, która podlega wykazaniu w poz. 24 deklaracji VAT-7, podlegająca wpłacie w terminie, o którym mowa w art. 103 ust. 3, w związku z ust. 4 ustawy?
Podatek od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych jakie niesie przekazanie na potrzeby działalności gospodarczej używanego samochodu osobowego sprowadzonego z zagranicy na cele prywatne.
Podstawa opodatkowania przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu używanego samochodu z Niemiec do Polski.
Prawo do odliczenia podatku VAT w związku z nabyciem samochodu demonstracyjnego.
Prowadzę działalność gospodarczą. Jako drobny przedsiębiorca korzystam ze zwolnienia z VAT. Chciałbym kupić używany samochód w Niemczech. Czy będę musiał dokonać rejestracji na potrzeby VAT i rozliczyć wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru? Czy istotne jest, że wartość pojazdu będzie znaczna?
Czy przekazanie na potrzeby działalności gospodarczej i wprowadzenie do ewidencji środków trwałych używanego środka transportu nabytego z terytorium państwa członkowskiego (Niemcy), który wcześniej był używany na potrzeby prywatne powoduje obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług VAT (art. 103 ust. 4 ustawy z dnia 11 marca 2011 r. o podatku od towarów i usług Dz. U. Nr 177, poz. 1054) z datą
Prawo do odliczenia podatku VAT w związku z nabyciem samochodu demonstracyjnego.
Wnioskodawca w sytuacji zmiany przeznaczenia przedmiotowych środków transportu z towarów handlowych na środki trwałe po kilku miesiącach od daty ich wewnątrzwspólnotowego nabycia, winien z tego tytułu zapłacić podatek w należnej wysokości oraz złożyć informację VAT-23. Jednocześnie winien dokonać korekty deklaracji VAT-7 za miesiąc, w którym wystąpił obowiązek z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia
Uznanie transakcji zakupu samochodów używanych za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, zastosowanie stawki 23% oraz możliwość zastosowania przy sprzedaży samochodów systemu VAT marża.
uregulowania związane z zakupem i sprzedażą samochodów używanych poza terytorium Polski
Czy w przypadku nabycia samochodów stanowiących towar handlowy nie rejestrowanych i nie używanych przez Spółkę istnieje obowiązek złożenia informacji VAT-23 i opłaty wynikającej z niej podatku?
Należy stwierdzić, iż nie zostaną spełnione przesłanki wynikające z powołanych przepisów, pozwalające na zastosowanie przy sprzedaży samochodów procedury opodatkowania marżą. Procedura ta znajdzie zastosowanie do określonych towarów (np. towarów używanych), które zostaną nabyte bez podatku naliczonego, natomiast w przedmiotowej sprawie Wnioskodawca będzie miał prawo do odliczenia podatku naliczonego
Podstawa opodatkowania przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu używanego samochodu z Niemiec do Polski.
1) Czy nabycie towarów używanych w krajach unijnych, zwolnionych od podatku na zasadach odpowiadających regulacjom zawartym w art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług, stanowi wewnatrzwspólnotowe nabycie towarów? 2) Czy przy sprzedaży samochodu nabytego we Włoszech, Wnioskodawca może zastosować VAT marżę, jeżeli dostawa tych towarów była zwolniona od podatku na zasadach odpowiadających
Sposób ustalania wysokości marży oraz ceny nabycia, w związku ze stosowaniem procedury opodatkowania marżą sprzedaży towarów używanych.
Czy podatnik jest zobowiązany jest do naliczenia i odprowadzenia podatku VAT od wartości nabytego w opisanej wyżej sytuacji samochodu w stawce 22%?
Czy w powyższym stanie faktycznym Spółka jest uprawniona do otrzymania zaświadczenia o uiszczeniu podatku VAT, o którym mowa w art. 105 ust. 1 pkt 1 Ustawy w związku z wewnątrzwspólnotowym nabyciem używanych samochodów ?
1/Czy stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów tj. zakup samochodu używanego na terytorium innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej opodatkowanego przez dostawcę podatkiem od wartości dodanej na terytorium tego kraju na zasadach odpowiadających regulacjom zawartym w art. 120 ust. 4 ustawy o VAT tj. w systemie marży ?2/Czy wystąpi obowiązek rozliczenia podatku VAT od wewnątrzwspólnotowego
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych nabycie samochodów przez podmiot zajmujący się zawodowo skupem i sprzedażą samochodów na podstawie umowy sprzedaży ?
Czy do rocznego obrotu w stosunku do którego ustala się roczną proporcję odliczenia podatku VAT wlicza się:1. nabycie wewnątrzwspólnotowe, 2. import usług, 3. nabycie towarów, z tytułu którego podatnikiem jest nabywca.
Pytanie dot. możliwości uzyskania zaświadczenia z Urzędu Skarbowego o uiszczeniu podatku VAT od wewnątrzwspólnotowego nabycia samochodu używanego przeznaczonego do dalszej odsprzedaży?