w zakresie ustalenia dochodu udziałowca osiągniętego w związku z otrzymaniem majątku rzeczowego w tym nieruchomości z tytułu likwidacji Spółki, określenia kosztu uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży nieruchomości wprowadzonej do ewidencji środków trwałych, otrzymanej w wyniku likwidacji Spółki B oraz określenia kosztu uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży nieruchomości, przyjętej do ksiąg jako
Czy płacona renta stanowić będzie dla Spółki koszt uzyskania przychodu przy sprzedaży nieruchomości po śmierci dożywotnika?
W którym momencie i w jakiej wysokości dla Spółki powstanie przychód oraz koszt uzyskania przychodu w postaci wydatków na nabycie nieruchomości w związku z zawieraną umową dożywocia?
Spółka zamierza zawrzeć kilka umów dożywocia według opisanych zasad, czy może nabytą w ramach umowy dożywocia nieruchomość potraktować jako towar handlowy, czy takie działanie jest prawidłowe?
Czy w momencie przekroczenia obrotu, zgodnie z art. 113 pkt 9 ustawy o podatku od towarów i usług, przy sprzedaży usług związanych z nieruchomościami i na ruchomym majątku rzeczowym, na terytorium Niemiec, Wnioskodawca miał obowiązek zarejestrowania się i wystawiania faktur w kraju jako czynny podatnik VAT?
Miejsce świadczenia usług wykonywanych na terenie państwa trzeciego. Usługi związane z nieruchomością, usługi na ruchomym majątku rzeczowym.
Czy zamierzone działanie Kurii mające na celu remont zabytkowych organów będzie objęte podatkiem VAT?
Podatnik zwraca się z zapytaniem czy w sytuacji, gdy - kontrahent fiński dla rozliczenia transakcji - poda swój NIP PL, pod którym jest zarejestrowany na potrzeby rozliczania podatku VAT w Polsce - to usługa realizowana na ruchomym majątku rzeczowym przez Podatnika, traktowana będzie jako sprzedaż krajowa opodatkowana w Polsce.
Spółka dokonała sprzedaży lini produkcyjnej dla zakładów cukierniczych w Rumunii gdzie zgodnie z zawartym kontraktem po zamontowaniu jej dokonuje nadzoru i kontroli nad montażem i uruchomieniem. Czy miejscem świadczenia tych usług jest miejsce, gdzie te usługi są świadczone ?
Czy usługa wykonywana przez Stronę na rzecz kontrahenta na materiałach powierzonych, będących w całości (w pierwszym wariancie) lub w części (w drugim wariancie) własnością zleceniodawcy, stanowią usługę na majątku ruchomym ?
Jakie są zasady naliczania podatku od towarów i usług od zaliczek otrzymanych od kontrahenta belgijskiego (płatnika podatku od wartości dodanej) na poczet usługi objętej uszlachetnianiem czynnym?
1. Czy sprzedaż towarów do włoskiego kontrahenta w celu wykonania na nich usług montażu części i malowania jest wewnątrzwspólnotową dostawą towarów ?2. Czy zakup towarów przez włoskiego kontrahenta na terenie Włoch w imieniu polskiej firmy jest dla tej firmy wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów ?
1) Czy w świetle przepisów ustawy o podatku od towarów i usług dostawa towarów na rzecz kontrahenta z Finlandii, w sytuacji gdy towar jest transportowany na terytorium Izraela, stanowi eksport towarów, czy też wewnątrzwspólnotową dostawę towarów? 2) Czy otrzymane z tytułu powyższej transakcji zaliczki od kontrahenta z Finlandii przed dokonaniem dostawy towarów należy tak samo traktować jak w przypadku