Termin odliczania podatku naliczonego w związku z transakcją wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów
Termin odliczenia podatku naliczonego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz nabycia usług, dla których podatnikiem jest nabywca
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, obowiązek rejestracji oraz rozliczenie podatku.
Obowiązek dokonania zgłoszenia rejestracyjnego, rozpoznanie importu usług oraz prawo do odliczenia podatku.
w zakresie rozliczenia podatku z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia paliwa silnikowego
określenie czy od czynszu najmu niezabudowanej działki płaconego przez najemcę Wnioskodawca powinien doliczyć podatek VAT oraz wystawić fakturę VAT a także czy Wnioskodawca powinien widnieć na fakturze jako sprzedawca
Czy spółka jako następca prawny będzie mogła zgodnie z art. 93a Ordynacji Podatkowej, rozliczyć w swojej deklaracji VAT nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym lub otrzymać zwrot bezpośredni wynikający z deklaracji VAT dotyczącej wnoszącej aport, a także rozliczyć wszystkie faktury wystawione przez i dla wnoszącego aport?
Podatek od towarów i usług w zakresie rozliczenia podatku naliczonego w związku z aportem do spółki jawnej przedsiębiorstwa osoby fizycznej.
Rozliczenie nadwyżki podatku naliczonego (do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy oraz do zwrotu) oraz faktur VAT wystawionych na przedsiębiorstwo osoby fizycznej, w sytuacji wniesienia aportem przedsiębiorstwa osoby fizycznej do spółki jawnej.
Opodatkowanie usług takich jak centralne ogrzewanie, energia elektryczna, woda i ścieki, gospodarowanie odpadami, podatek od nieruchomości i przeglądy techniczno-użytkowe w przypadku wynajmu lokalu użytkowego oraz sposób dokumentowania usług wynajmu w przypadku, gdy po likwidacji jednoosobowej działalności gospodarczej będzie kontynuowany najem przez Wnioskodawcę jako osobę fizyczną.
Stałe miejsce prowadzenia działalności oraz obowiązek rozliczenia podatku przez nabywcę z tytułu dostawy towaru na terytorium kraju
Obowiązek zgłoszenia zaprzestania działalności naczelnikowi urzędu skarbowego; uznanie za podatnika VAT z tytułu czynności najmu nieruchomości wchodzącej w skład masy spadkowej; obowiązek dokumentowania fakturami VAT czynności najmu nieruchomości, składania deklaracji i rozliczenia podatku VAT z tego tytułu.
Czy Wnioskodawca może kontynuować rozliczenia podatku VAT po przejściu na zryczałtowany podatek dochodowy z tytułu prowadzonego wynajmu własnej nieruchomości?
W zakresie stwierdzenia czy zendra mieści się w pojęciu złomu i czy w związku z jej nabyciem Wnioskodawca winien rozliczać podatek VAT.
W zakresie uznania za złom skrzepów żelazowo-betonowych, konieczności udokumentowania sprzedaży skrzepów żelazowo-betonowych fakturą VAT z naliczonym podatkiem należnym.
Do transakcji wewnątrzwspólnotowego nabycia przedmiotowego pojazdu będzie mieć zastosowanie art. 103 ust. 3 ustawy, a zatem Wnioskodawca jest obowiązany do obliczania i wpłacania podatku w terminie 14 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego na rachunek urzędu skarbowego. Ponadto, Wnioskodawca będzie miał prawo odliczyć jedynie 60% kwoty podatku naliczonego tytułu nabycia przedmiotowego pojazdu
1. Czy przy sprzedaży lokalu Wnioskodawczyni ma obowiązek naliczenia i odprowadzenia podatku VAT? 2. Czy przy sprzedaży Zainteresowana ma obowiązek wystawienia faktury VAT, czy tylko rachunku?
Czy w przypadku zmiany przeznaczenia samochodu nabytego pierwotnie do dalszej odprzedaży, a następnie jego rejestracji, Spółka ma obowiązek złożyć informację VAT-23 i dokonać zapłaty podatku w terminie 14 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego (tj. w przypadku samochodów nabytych i rozliczonych jako nabycie wewnątrzwspólnotowe towarów handlowych uiścić odsetki od podatku nie uregulowanego w terminie
dotyczy kwestii ujmowania w ewidencji i wykazywania w deklaracjach podatkowych podatku od towarów i usług z odpraw importowych dokonywanych na rzecz podatnika przez Jego przedstawiciela podatkowego w Hamburgu połączonych z bezpośrednią dostawą do Polski.
Powiat i starostwo może dla celów podatkowych korzystać z jednego numeru identyfikacji podatkowej i składać jedno rozliczenie deklaracyjne z tytułu podatku od towarów i usług?
Wątpliwości Strony dotyczą tego czy występuje, a jeżeli tak to w jakim terminie, obowiązek podatkowy w podatku VAT z tytułu nabycia używanych środków transportu z terenu Unii Europejskiej, jeżeli pojazdy te stanowią towary handlowe i nie będą przez nią rejestrowane do poruszania się po drogach.
Czy nabywca nieruchomości może przejąć obowiązek rozliczania podatku od towarów i usług od obrotu osiągniętego z tytułu czynszów i administrowania nieruchomością, w związku z zawarciem umowy sprzedaży przedwstępnej nieruchomości?