przestój
Porada

Od wynagrodzenia postojowego należy odprowadzić składki na ubezpieczenia społeczne, w tym na ubezpieczenie chorobowe. Jednak w zależności od tego, jak długo trwał przestój oraz w jaki sposób pracownik jest wynagradzany, wynagrodzenie postojowe należy wliczać do podstawy wymiaru zasiłku w sposób odmienny.

Porada

Pracownicy naszej firmy przez okres ostatnich kilku miesięcy nie wykonywali pracy z powodu przestoju. Za ten czas otrzymali wynagrodzenie postojowe. Z jakiego okresu powinniśmy ustalić podstawę wymiaru zasiłku chorobowego dla pracownika, który zachorował w czerwcu? Czy należy uwzględnić wynagrodzenie postojowe? Jeśli tak, to czy należy je uzupełnić?

Artykuł
22.04.2011 Kadry i płace

Pracodawcy, którzy doświadczają trudności w utrzymaniu płynności finansowej, mają do dyspozycji pewien wachlarz działań, których podjęcie może pomóc w poprawie sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa.

Porada
22.03.2006 Kadry i płace

W okresie panujących mrozów dyrektor szkoły podjął decyzję o zamknięciu szkoły, a tym samym nie odbyły się zajęcia lekcyjne. Obecnie poinformował nauczycieli, że będą pracować w sobotę, aby odpracować nieodbyte zajęcia. Czy jest to zgodne z przepisami prawa?