Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym, wniesienie aportu w postaci nieruchomości do spółki jawnej nie spowoduje po jego stronie powstania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych w związku z art. 12 ust. 4 pkt 3c ustawy o CIT.
Opisany zespół składników materialnych i niematerialnych składający się na ZCP Nieruchomości stanowić będzie na dzień dokonania podziału Spółki przez wydzielenie zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy, w związku z tym jego przeniesienie do spółki komandytowo-akcyjnej będzie stanowić czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy
Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego przeniesienia nieruchomości do majątku osobistego Wspólników.
Aport do spółki jawnej zespołu składników materialnych, stanowiących przedsiębiorstwo, wyłączony od opodatkowania VAT
Uznanie przedmiotu transakcji za zbycie przedsiębiorstwa, brak opodatkowania przedmiotu transakcji i brak prawa do odliczenia podatku VAT.
Skutki podatkowe przeniesienia majątku przedsiębiorstwa do majątku prywatnego i możliwość opodatkowania najmu ryczałtem.
Do opisanych sprzedaży WBT oraz innych składników wchodzących w skład opisanych transakcji (w tym wymienionych we wniosku praw) znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W zakresie, w jakim przedmiotem Transakcji jest udzielenie licencji na Logotyp i Znak Towarowy – jako że nie stanowi umowy sprzedaży, w ogóle nie podlega opodatkowaniu
Przeniesienie aktywności polegającej na najmie składników mienia z działalności gospodarczej do majątku prywatnego i związane z tym określenie właściwego źródła przychodu.
W zakresie opodatkowania przychodów z najmu nieruchomości wycofanej z działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe przeniesienia majątku przedsiębiorstwa do majątku prywatnego i możliwość opodatkowania najmu prywatnego ryczałtem.
Brak opodatkowania czynności przeniesienia składników materialnych i niematerialnych przedsiębiorstwa jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz brak obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego.
Uznanie zespołu składników majątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz wyłączenia z opodatkowania czynności przeniesienia tych składników do nowozawiązanej Spółki, a także obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego.
Opodatkowanie nakładów na budowę budynków, które zostały wzniesione przed wejściem w życie ustawy o podatku od towarów i usług
Czy wyodrębniona Jednostka Y stanowić będzie w dacie Aportu ZCP w rozumieniu art. 4a pkt 4 updop, a w konsekwencji, czy w przypadku uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży wyrobów, do produkcji których wykorzystane zostaną Materiały, Spółka będzie miała prawo do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w wysokości wartości podatkowej Materiałów, która wynika z ksiąg podatkowych X, a zatem w takiej wysokości
Czy wyodrębniona Jednostka Y stanowić będzie w dacie Aportu ZCP w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 851 ze zm., dalej: updop), a w konsekwencji, czy w przypadku uzyskania przychodu w postaci otrzymanej spłaty Należności Spółka będzie miała prawo do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w wysokości wartości podatkowej
Konsekwencje podatkowe z tytułu wydania części nieruchomości oraz innych środków trwałych w związku z wystąpieniem wspólnika ze spółki jawnej.
Czy wypłata dywidendy w formie niepieniężnej, w szczególności poprzez wydanie na rzecz Udziałowca opisanych we wniosku Nieruchomości, spowoduje powstanie po stronie Spółki przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatek od towarów i usług w części dotyczącej opodatkowania umorzenia udziałów za wynagrodzeniem oraz w części dotyczącej opodatkowania przekazania nieruchomości tytułem wynagrodzenia za nabywane przez Spółkę udziały.
uznanie czy przekazanie nieruchomości tytułem wynagrodzenia za umorzenie udziałów w Spółce na rzecz wspólnika stanowi czynność opodatkowaną w rozumieniu ustawy o podatku VAT
opodatkowania podatkiem VAT zbycia zabudowanej nieruchomości na rzecz udziałowca Spółki oraz prawa do zastosowania zwolnienia od podatku VAT w stosunku do planowanej dostawy Ż. oraz Nieruchomości S.
Czy wypłata dywidendy w formie rzeczowej, tj. w szczególności poprzez przekazanie wspólnikom prawa własności nieruchomości lub jej części, spowoduje powstanie po stronie Spółki przychodu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy wypłata dywidendy w formie niepieniężnej, w szczególności poprzez wydanie na rzecz Udziałowca opisanych we wniosku Nieruchomości, spowoduje powstanie po stronie Spółki przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?