Skutki podatkowe przeniesienia własności nieruchomości w ramach świadczenia w miejsce wykonania (datio in solutum).
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości po rozwiązaniu umowy darowizny.
Po stronie Spółki powstaje przychód określony na podstawie art. 14a ustawy o CIT, który jednak może być pomniejszony o koszty podatkowe
1. Czy wypłaty należności z tytułu wynagrodzenia wynikającego z Umowy w kwocie do 2 milionów złotych należy zakwalifikować jako zyski przedsiębiorstwa, co nie pociąga za sobą obowiązku poboru przez Wnioskodawcę podatku jako płatnika tzw. „podatku u źródła”, czy też raczej do źródła przychodów, o którym mowa w art. 12 UPO z Austrią i w konsekwencji tej kwalifikacji należy pobrać od Wykonawcy na podstawie
Skutki podatkowe przeniesienia lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość w zamian za dożywotnią rentę.
Możliwość zaliczenia do kosztów odpłatnego zbycia (sprzedaży nieruchomości) sumy wekslowej oraz spłaty zobowiązania hipotecznego (zobowiązania osobistego przewłaszczającego).
Zbycie nieruchomości nabytej w wyniku odstąpienia od umowy sprzedaży.
Skutki podatkowe wycofania nieruchomości ze spółki jawnej i przekazania udziału w prawie własności do majątków wspólników tej spółki.
Skutki podatkowe wycofania nieruchomości ze spółki jawnej i przekazania udziału w prawie własności do majątków wspólników tej spółki.
Odpłatne zbycie lokalu mieszkalnego nabytego w drodze spadku po osobie która powtórnie nabyła go drodze darowizny.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości - przeniesienie własności działek przez rolniczą spółdzielnię wytwórczą
W zakresie odpłatnego zbycia udziału w lokalu mieszkalnym nabytego w drodze spadku.
Wydatkowanie przychodu ze sprzedaży mieszkania na cel mieszkaniowy jakim jest dokonanie wpłat na poczet nabycia nieruchomości (lokalu mieszkalnego) od dewelopera, należy uznać za wypełnienie warunku zastosowania zwolnienia od podatku dochodowego, określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy nieodpłatne wycofanie opisanej w opisie zdarzenia przyszłego nieruchomości (udziału w nieruchomości) z majątku Spółki na rzecz Wnioskodawcy, proporcjonalnie do posiadanego przez Wnioskodawcę udziału w zysku, spowoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy obowiązku podatkowego w podatku od spadków i darowizn?
Brak umowy przeniesienia własności lokalu mieszkalnego w formie aktu notarialnego w terminie dwóch lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło zbycie nieruchomości ma skutek w postaci braku nabycia własności tego lokalu, a tym samym powoduje brak spełnienia warunków do skorzystania ze zwolnienia od opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 w związku z art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. a) ustawy
Planowane przez Wnioskodawczynię zbycie prawa własności nieruchomości na podstawie umowy dożywocia, nie będzie skutkować obowiązkiem zapłaty podatku dochodowego w sytuacji, gdy zbycie tego mieszkania nastąpi przed upływem pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło jego nabycie. Nie będzie bowiem możliwe określenie przychodu ze źródła, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy
Czy przeniesienie prawa własności części nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu hipotecznego obciążającego nieruchomość, stanowi odpłatne zbycie nieruchomości w rozumieniu artykułu 10 ust. 1 pkt 8 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i skutkuje obowiązkiem zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych na zasadach określonych w artykule 30e ust. 1?
Możliwość zaliczenia do kosztów odpłatnego zbycia (sprzedaży nieruchomości) sumy wekslowej oraz spłaty zobowiązania hipotecznego (zobowiązania osobistego przewłaszczającego)
Postanowienie wydane w stosunku do Wnioskodawczyni przeniosło zatem prawo własności nieruchomości na wierzyciela i ma takie same skutki jak umowa sprzedaży, co powoduje, iż na Wnioskodawczyni ciąży obowiązek podatkowy w p.c.c, który powstał w chwili uprawomocnienia się orzeczenia Sądu.
Postanowienie Sądu które zostało wydane w stosunku do Wnioskodawczyni przeniosło prawo własności nieruchomości na wierzyciela czyli Wnioskodawczynię i ma takie same skutki jak umowa sprzedaży, co powoduje, iż na Wnioskodawczyni ciąży obowiązek w p.c.c.
Czy w związku ze zrealizowaną w 2011 r. transakcją przeniesienia praw do Nieruchomości na rzecz wierzycieli z Grupy I oraz Grupy II, Spółka była uprawniona do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w wysokości równej nominalnej wartości udziałów wydanych w zamian za aport wniesiony do Spółki w 2007 r.?
czy strata powstała w związku z transakcją przeniesienia praw do Nieruchomości na rzecz wierzycieli stanowi stratę podatkową Spółki