Wobec niedokonania przez Spółkę emisji nowych udziałów, w przypadku opisanego we wniosku połączenia podmiotów nie wystąpi nadwyżka wartości emisyjnej udziałów Spółki Przejmującej, przydzielonych wspólnikowi Spółki Przejmowanej, nad wydatkami na nabycie lub objęcie udziałów w Spółce Przejmowanej, która to nadwyżka - w świetle art. 24 ust. 5 pkt 7a ustawy - uznawana jest za dochód z tytułu udziału w
1. Czy na skutek połączenia spółek w sposób opisany we wniosku (zdarzenie przyszłe) spełniony będzie warunek, o którym mowa w art. 22 ust. 4 i 4a-d u.p.d.o.p. – tj. nieprzerwanego posiadania udziałów w spółce zależnej, której byt prawny ustanie wskutek połączenia z inną spółką zależną – a w konsekwencji połączenie to pozostanie bez wpływu na prawo do zwolnienia podatkowego na podstawie art. 22 ust.
W zakresie ustalenia, czy po planowanym Połączeniu Wnioskodawca – jako sukcesor prawny Spółek Przejmowanych – będzie mógł korzystać z ochrony prawnej, wynikającej z przepisów Ordynacji podatkowej, w odniesieniu do interpretacji indywidualnych wydanych na wniosek Spółek Przejmowanych w zakresie transakcji zrealizowanych do dnia połączenia.
Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych dotyczących transgranicznego połączenia spółek.
Skutki podatkowe połączenia spółek dla wspólników spółki przejmującej i przejmowanej będących osobami fizycznymi
skutki podatkowe połączenia odwrotnego spółek, bez podwyższania kapitału zakładowego
w zakresie ustalenia: -czy wydatki poniesione przez Podmiot Przejmowany na nabycie usług, do których stosuje się limit z art. 15e ust. 1 i ust. 12 ustawy o CIT i zaliczone do kosztów podatkowych Podmiotu Przejmowanego do dnia połączenia, mogą w pełni stanowić koszt podatkowy w deklaracji CIT-8 Wnioskodawcy za rok podatkowy, w którym doszło do połączenia, -czy limit 3 mln zł z art. 15e ust. 12 ustawy
Czy dywidenda wypłacona przez Spółkę za rok 2017 będzie korzystała ze zwolnienia przewidzianego w art. 22 ust. 4 Ustawy o CIT?
Koszty uzyskania przychodów ze zbycia udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością uzyskanych przez Wnioskodawcę (jako wspólnika spółki przejmowanej) w wyniku połączenia spółek przez przejęcie.
Koszty uzyskania przychodów ze zbycia udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością uzyskanych przez Wnioskodawcę (jako wspólnika spółki przejmowanej) w wyniku połączenia spółek przez przejęcie.
Czy dywidenda wypłacona przez Spółkę za rok 2017 będzie korzystała ze zwolnienia przewidzianego w art. 22 ust. 4 Ustawy o CIT?
przyjmowanie od kontrahentów not korygujących, w których zmieniane są dane spółki przejmowanej (numer NIP i adres) wykazane na fakturze na dane spółki przejmującej (Wnioskodawcy)
W zakresie możliwości i momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy jako spółki przejmującej wydatków spółki przejmowanej na nabycie Nieruchomości.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych na Spółkę Przejmowaną po dniu połączenia.
Analogicznie jak w przypadku analizowanych powyżej kwestii związanych z informacjami IFT-2/IFT-2R oraz deklaracjami CIT-10Z, również w przypadku informacji o umowach zawartych z nierezydentami, mając na uwadze zakres sukcesji podatkowej, która będzie miała miejsce w ramach planowanej transakcji połączenia Spółek Przejmowanych z Wnioskodawcą przez ich przejęcie, na Wnioskodawcę jako sukcesora uniwersalnego
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku wystawiania faktur sprzedażowych przez Wnioskodawcę po połączeniu Spółek oraz danych, które powinny znajdować się na fakturach sprzedaży dotyczących czynności wykonanych przez Spółkę Przejmowaną przed połączeniem, a wystawianych przez Spółkę Przejmującą po połączeniu; obowiązku wystawiania faktur sprzedażowych przez Wnioskodawcę po połączeniu Spółek oraz
prawa Spółki Przejmującej do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych na Spółkę Dzieloną w dniu lub po dniu podziału, dokumentujących dostawy i usługi świadczone przed podziałem prawa Spółki Przejmującej do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych na Spółkę Dzieloną w dniu lub po dniu podziału, dokumentujących dostawy i usługi świadczone po połączeniu
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy Spółka ma prawo po przejęciu Spółki Przejmowanej do korzystania ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych dochodów z całej działalności prowadzonej na terenie SSE objętej którymkolwiek z grupowań PKWiU wskazanym w Zezwoleniu.
w zakresie sposobu ustalenia wartości współczynnika po przejęciu spółki oraz korekty podatku VAT
Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych wynikających z przejęcia wydzielonej zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
W zakresie rozliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych przed, w dniu i po dniu połączenia, uwzględnienia przez Wnioskodawcę kwoty nadwyżki podatku naliczonego nad należnym wykazanego przez Spółkę przejmowaną w deklaracji podatkowej składanej za ostatni okres przed połączeniem.