Interpretacje

Interpretacja
08.11.2017 Podatki

Zwolnienie od podatku dostawy nieruchomości oraz momentu ujęcia faktury korygującej w deklaracji VAT.

Interpretacja
19.02.2016 Podatki

Uznanie, że noty debetowe wraz z Zestawieniami oraz Potwierdzeniami płatności stanowią wystarczający dowód, że Kontrahenci otrzymują faktury korygujące.

Interpretacja
07.02.2013 Podatki

Czy Spółka będzie obowiązana do uwzględnienia korekty faktur dokumentujących podatek należny jedynie w przypadku, gdy przed dniem wydzielenia zostaną spełnione wszelkie warunki do uwzględnienia przedmiotowej korekty?

Interpretacja
23.05.2012 Podatki

Wnioskodawca prosi o interpretację, czy może z bieżącą datą wystawić fakturę korygującą do faktury z 19.10.2011 r. , zastosować zwolnienie od podatku od towarów i usług od dostawy nieruchomości wraz z budynkami i wykazać w niej korektę podatku należnego w wysokości 336.260 zł. na minus. Czy prawidłowe będzie ujęcie korekty w bieżącej deklaracji VAT 7 i wystąpienie do Drugiego Urzędu Skarbowego w R.

Interpretacja
11.05.2012 Podatki

Prawo do obniżenia podatku należnego w związku z wystawianiem faktury korygującej do faktury wewnętrznej dokumentującej WNT w deklaracji VAT-7 za miesiąc wystawienia faktury korygującej oraz określenie kursu właściwego do przeliczenia kwot wyrażonych w walucie obcej wynikających z faktury korygującej.

Interpretacja
30.09.2011 Podatki

Czy prawidłowe jest następujące stanowisko Spółki Spółka może skorzystać z dobrodziejstwa przepisu art. 29 ust. 4b ustawy o VAT w przypadku faktur VAT korekt dokumentujących nadpłaty wynikające z rozliczenia rocznego opłat dodatkowych i obniżyć podstawę opodatkowania oraz kwotę podatku należnego o wartość korekt w miesiącu, w którym nabywca otrzymał fakturę VAT korektę, Spółka nie jest jednocześnie

Interpretacja
19.07.2011 Podatki

1. Która ze spółek, Dzielona czy Przejmująca, uprawniona będzie do dokonania korekty podstawy opodatkowania i podatku należnego, jeśli potwierdzenie odbioru faktury korygującej przez kontrahenta otrzymano przed upływem terminu do złożenia deklaracji podatkowej za okres rozliczeniowy obejmujący okres bezpośrednio poprzedzający dzień wydzielenia, w którym kontrahent otrzymał fakturę korygującą? 2. Która

Interpretacja
15.10.2010 Podatki

Specyfikacje płatności lub Noty potrąceniowe, wystawiane przez odbiorców Spółki, w których Odbiorcy wymieniają faktury korygujące wystawione na ich rzecz przez Wnioskodawcę, uznać należy za formę potwierdzenia odbioru wystawionych faktur korygujących przez nabywców Spółki.

Interpretacja
16.07.2010 Podatki

uzyskanie potwierdzenia odbioru faktury korygującej daje podstawę w miesiącu jego otrzymania do zmniejszenia kwoty podatku należnego. W sytuacji gdy Wnioskodawca obniżył cały podatek naliczony od zakupionego lokalu użytkowego, (co oznacza, iż służył on czynnościom opodatkowanym), a następnie zmieniło się to prawo, z uwagi na to, iż jego dostawa jest zwolniona z podatku, Podatnik obowiązany jest do

Interpretacja
20.10.2009 Podatki

1. Czy rozpoczęta przez Z. Austria i nie zakończona procedura uszlachetniania czynnego w systemie zawieszeń pozwala Wnioskodawcy nabywać objęte tą procedurą towary od Z. Austria w ramach nabycia wewnątrzwspólnotowego? 2. Czy nabywany w ten sposób towar upoważnia Wnioskodawcę do stosowania stawki eksportowej 0% podczas wywozu towaru poza teren Unii Europejskiej w ramach ich sprzedaży (powrotny wywóz

Interpretacja
06.08.2009 Podatki

warunkiem obniżenia przez Wnioskodawcę podatku należnego z tytułu udzielonego kontrahentowi rabatu będzie wystawienie faktury korygującej oraz posiadanie przez niego potwierdzenia odbioru faktury korygującej przez nabywcę.