Czy nieodpłatne przeniesienie nakładów, poniesionych na gruncie Parafii i nieodłącznie do niego przynależące, stające się tym samym własnością Parafii, spowoduje przychód po stronie Parafii, konieczny do opodatkowania na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Planowana sprzedaż wydzielonych działek nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Uznanie czynności zbycia części działki nr 1 za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Podstawa opodatkowania oraz brak prawa do zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług transakcji sprzedaży nieruchomości.
Biorąc powyższe pod uwagę, należy stwierdzić, że umowa zakupu przez Wnioskodawcę nieruchomości oraz wyposażenia ruchomego jako, że przedmioty transakcji, jak wskazano we wniosku, nie są przeznaczone do działalności gospodarczej zawarta z kościelną osobą prawną będzie korzystała ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 55 ust. 6 pkt 1 ustawy o stosunku Państwa
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania dostawy (zamiany) nieruchomości.
Sprzedaż pięciu działek budowlanych przez parafię nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Parafia działa w charakterze handlowca tj. jako podmiot zajmujący się profesjonalnie obrotem nieruchomościami, Wnioskodawca nabył w lipcu 2013 r. grunty jedynie w celu ich późniejszej sprzedaży.
Czy w przypadku zawarcia Umowy, dochód ewentualnie powstały po stronie Parafii będzie podlegał zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. a updop?
Czy w momencie dokonania przez Parafię odpłatnego zbycia prawa użytkowania wieczystego Działek, wartość uzyskanego w wyniku Ugody przychodu z tytułu nieodpłatnego nabycia prawa użytkowania wieczystego Działek stanowi dla Parafii koszt uzyskania przychodu na podstawie art.15 ust. 1i updop ?
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego przy realizacji projektu polegającego na przebudowie obiektów instytucji kultury
Czy przedmiotowa nieruchomość faktycznie stanowi środek trwały Parafii w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?W jaki sposób powinien podatnik ustalić wartość początkową środka trwałego na dzień odzyskania własności i czy odpisy amortyzacyjne ustalone na podstawie art. 16i stanowią koszty uzyskania przychodów, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o pdop w przypadku wykorzystania