Sfinansowanie przez pracodawcę noclegów w hotelach, paliwa, opłat za parkowanie, opłat za korzystanie z autostrad pracownikom mobilnym.
Prawo do zastosowania zwolnienia z podatku VAT w odniesieniu do sprzedaży i dostawy paliw silnikowych do Sił Zbrojnych, dokonanych bez udziału „organu wojskowego”.
Wystawienie faktury dla najemcy pojazdu, na której wskazują Państwo jedną kwotę za usługę wynajmu pojazdu, kalkulowaną jako koszt udostępnionego pojazdu wraz z kosztami dodatkowymi, tj. zatankowanego przez najemcę paliwa i opłat drogowych.
Nieuznanie sprzedaży stacji paliw za ZCP oraz zwolnienie z opodatkowania z możliwością rezygnacji z tego zwolnienia.
Prawo do odliczenia 100% kwoty podatku VAT od wydatków związanych z samochodami osobowymi (czynsz najmu, cena paliwa i innych wydatków).
W zakresie wystawienia przez Państwa na rzecz najemcy pojazdu odrębnych (od faktur za najem pojazdu) faktur VAT, dokumentujących wyłącznie koszt paliwa zatankowanego przez najemcę za pomocą Państwa kart paliwowych, z zastosowaniem stawki podatku VAT właściwej dla odsprzedawanego towaru tj. paliwa.
1. Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na funkcjonowanie Centrum, do utworzenia oraz uczestnictwa, w którym Spółka jest obowiązana przepisami prawa, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów i Spółka powinna je rozpoznać jako pośrednie koszty podatkowe w dacie ich poniesienia lub poprzez odpisy amortyzacyjne od nabytych wartości niematerialnych i prawnych? 2. Gdy Produkt będący wartością niematerialną
Ujęcie w składanym pliku JPK_V7M w pozycji K_36 podatku zapłaconego przez płatnika z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów o których mowa w art. 103 ust. 5aa ustawy.
Nabywane przez Spółkę, w ramach wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, wyroby smarowe o kodzie CN 34 03 99 00 nie podlegają, na podstawie art. 103 ust. 5aa ustawy o VAT, obowiązkom, o których mowa w art. 103 ust. 5a ustawy o VAT. Zatem Spółka jako podatnik nie ma obowiązku zapłaty podatku od towarów i usług w terminie, o którym mowa w art. 103 ust. 5a ustawy, w związku z nabyciem wewnątrzwspólnotowym
Obowiązek obliczania oraz wpłacania kwot podatku na podstawie art. 103 ust. 5a ustawy o VAT w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
Brak obowiązku obliczania i wpłacania kwot podatku VAT na podstawie art. 103 ust. 5a ustawy w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
Brak obowiązku obliczania i wpłacania kwot podatku VAT na podstawie art. 103 ust. 5a ustawy w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
Obowiązek obliczania i wpłacania kwot podatku VAT na podstawie art. 103 ust. 5a ustawy oraz składania deklaracji VAT 14.
Brak obowiązku zapłaty podatku w terminie określonym w art. 103 ust. 5a ustawy.
Prawidłowość rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw silnikowych w zw. z art. 103 ust. 5a ustawy oraz podstawy opodatkowania z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw silnikowych z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawo własności intelektualnej (tzw. IP BOX)
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych oraz wydatków na nocleg i paliwo.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania diet oraz wydatków na nocleg i zakup paliwa w związku z podróżami służbowymi przedsiębiorcy.
Braku obowiązku obliczania i wpłacania kwot podatku VAT na podstawie art. 103 ust. 5a ustawy o VAT w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
W zakresie braku obowiązku obliczania i wpłacania kwot podatku VAT na podstawie art. 103 ust. 5a ustawy o VAT w przypadku węwnątrzwspólnotowego nabycia towarów