1.Czy w związku z otrzymaniem od organu podatkowego zwrotu kwoty podatku VAT należnego nadpłaconego w okresie od grudnia 2004 r. do grudnia 2006 r., Spółka zobowiązana jest do rozpoznania przychodu dla celów PDOP w momencie, w którym kwota ta została Spółce faktycznie przekazana przez organ podatkowy lub w momencie, w którym kwota ta zostanie faktycznie zadysponowana przez Spółkę (zaliczona na poczet
Przychód Wnioskodawcy z tytułu objęcia udziałów w spółce kapitałowej mającej siedzibę w Luksemburgu, Holandii oraz na Cyprze w zamian za wniesienie do kapitału tych Spółek wkładu pieniężnego przede wszystkim w postaci udziałów lub akcji posiadanych w polskich spółkach kapitałowych stanowić będzie nominalna wartość uzyskanych udziałów.
Czy certyfikat rezydencji, który nie wskazuje daty, do której obowiązuje, stanowiący zaświadczenie o miejscu zamieszkania podatnika lub siedziby podatnika dla celów podatkowych, wydany przez właściwy organ administracji podatkowej państwa miejsca rezydencji podatnika zachowuje swoją aktualność dopóki nie ulegnie zmianie potwierdzony w nim stan faktyczny?
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu odsetek od pożyczki udzielonej Spółce przez jej udziałowca
Czy w sytuacji, gdy Bank posiada certyfikat rezydencji podatkowej uzyskany w latach wcześniejszych od Klienta/Kontrahenta Banku, a następnie w latach następnych uzyska w formie oświadczenia potwierdzenie, iż dane wynikające z posiadanego przez Bank certyfikatu nie uległy zmianie, jest wystarczające do uwzględnienia przez Bank właściwej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania?
W 2003 roku w mojej firmie miały miejsce dwie kontrole podatkowe. Jedna dotyczyła prawidłowości rozliczenia podatku dochodowego za 2002 r., a druga rzetelności rozliczeń księgi przychodów i rozchodów. W efekcie tych kontroli otrzymałem decyzje. Okazało się, że jedna z nich dotyczy sprawy już poprzednio rozstrzygniętej. Czy i w jakim trybie mogę wystąpić o stwierdzenie nieważności tej decyzji i o ewentualne