Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem Nieruchomości w drodze licytacji komorniczej.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego oraz jednorazowej korekty podatku VAT odliczonego w związku z przejęciem nieruchomości.
Prawo do przenoszenia, wykazywania i rozliczania nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w kolejnych okresach rozliczeniowych.
Dotyczy okresu rozliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur skorygowanych notami korygującymi.
Mają Państwo prawo odliczyć podatek naliczony wynikający z ww. faktury, w rozliczeniu za okres, w którym należność została uregulowana z zastrzeżeniem terminu wskazanego w art. 86 ust. 13 ustawy.
Czy w związku z otrzymaniem bonusu (rabatu pośredniego) od dostawców mediów, Wnioskodawca ma obowiązek skorygować koszty uzyskania przychodów poprzez zmniejszenie kosztów uzyskania przychodów poniesionych w okresie rozliczeniowym, w którym została otrzymana nota księgowa uznaniowa lub wystawiona nota księgowa obciążeniowa?
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia 100% podatku naliczonego wykazanego w treści faktur zaliczkowych dokumentujących zakup nieruchomości (lokalu mieszkalnego); okresu rozliczenia, za jaki przysługuje Wnioskodawczyni prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego w fakturach zaliczkowych dokumentujących zakup nieruchomości (lokalu mieszkalnego); sposobu wykazania podatku należnego
Ustalenie momentu rozpoznania przychodu z tytułu rozliczenia nadliczbowych motogodzin.
Moment powstania przychodu z tytułu zawartej umowy najmu, w której strony ustaliły, że usługa rozliczana jest w okresach rozliczeniowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie stwierdzenia czy skorygowanie błędu polegającego na nieprawidłowym wskazaniu nabywcy powinno nastąpić poprzez wystawienie faktury korygującej, zawierającej dane określone w art. 106j ust. 2 ustawy, wskazującej jako przyczynę korekty błędne określenie danych nabywcy oraz prawidłową treść korygowanych pozycji (tj. prawidłowe dane nabywcy), która to faktura korygująca
określenie okresu rozliczeniowego, w którym należy dokonać korekty podatku naliczonego z tytułu zakupów ogólnych, określenie momentu, od którego należy liczyć okres korekty zgodnie z art. 91 ust. 7a ustawy o VAT
dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie momentu postania przychodu podatkowego.
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym/stanie faktycznym jeżeli Spółka otrzyma notę kredytową dokumentującą korektę kosztu bezpośredniego w terminie do dnia złożenia zeznania podatkowego Spółka powinna ująć taką notę kredytową, w roku podatkowym, którego ta nota kredytowa dotyczy, tj. w roku podatkowym, w którym zostały rozpoznane odpowiadające temu kosztowi przychody podatkowe?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie przychodu podatkowego.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej inwestycji w obcym środku trwałym.
Czy Spółdzielnia zobowiązana jest do zapłaty podatku dochodowego CIT od całości uzyskanej wypłaty czy może dokonywać rozliczenia podatku dochodowego w okresie 5-letnim?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia momentu powstania przychodu podatkowego.
W postępowaniu przed organami czy urzędami państwowymi obowiązuje zasada pisemności. Tak jest również w relacjach między Państwową Inspekcją Pracy a kontrolowanymi podmiotami. Umiejętne prowadzenie korespondencji z PIP przy wykorzystaniu przysługujących pracodawcy uprawnień może pomóc w uniknięciu sankcji, jakie może nałożyć na pracodawcę ten urząd za naruszenie przepisów prawa pracy.
Podatek od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu opłat za media pobieranych w formie zaliczek.
Kiedy i w jakiej wysokości Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód podatkowy z tytułu otrzymanego czynszu za okres poddzierżawy od dnia 1 stycznia 2016 r. do dnia 31 grudnia 2017 r.?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy w związku z zawieranymi przez Spółkę transakcjami zakupu od podmiotu powiązanego, Spółka na bazie otrzymanego dokumentu korygującego, nieodwołującego się do konkretnych faktur zakupowych lecz wyłącznie do określonych towarów zakupionych w danym roku, powinna dokonać korekty kosztów uzyskania przychodów dla celów podatku dochodowego od osób
1. Czy obowiązek podatkowy w podatku dochodowym z tytułu dostarczonych na platformę plików powstanie w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego przyjętego między stronami?2. Czy otrzymana kwota zebrana przez dedykowaną platformę w celu wytworzenia opisanego produktu, stanowi przychód do opodatkowania w podatku dochodowym w dacie jej otrzymania?Czy powinna zostać uznana za zaliczkę, a przychód podatkowy