Nieodpłatne przekazanie Zawodnikowi wyposażenia i odzieży, zapewnienie Zawodnikowi możliwości skorzystania na Zawodach z określonego sprzętu, nieodpłatne udostępnienie Zawodnikowi towarów dla potrzeb treningów oraz świadczenia na rzecz Zawodników w związku z udziałem w Zawodach i obozach treningowych nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Obniżenie kwoty podatku należnego o podatek naliczony w oparciu o prewspółczynnik przy zakupie odzieży specjalistycznej.
czy Wnioskodawca może zaliczyć do podatkowych kosztów uzyskania przychodu ponoszone wydatki na diety i inne należności za czas podróży, posiłki regeneracyjne, zakwaterowanie, transport z miejsca zakwaterowania do miejsca prowadzenia prac budowlanych, odzież niezbędną do wykonywania pracy.
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem ubrań służbowych oraz uznania udostępnienia strojów służbowych za nieodpłatne świadczenie usług lub nieodpłatną dostawę towarów podlegającą opodatkowaniu
Czy w świetle znowelizowanej ustawy o VAT (art. 113) z dn. 1 stycznia 2014 r. Wnioskodawca jest zobowiązany zarejestrować się jako czynny podatnik VAT i opodatkować przychody z działalności gospodarczej podatkiem VAT?
udostępnienie strojów służbowych pracownikom jest niewątpliwie związane z prowadzoną działalnością gospodarczą, a zatem zgodnie z gramatyczną wykładnią art. 8 ust. 2 ustawy o VAT nie podlega opodatkowaniu
Obowiazek wykazania zakupu towarów handlowych w Niemczech na podstawie paragonów fiskalnych w deklaracji VAT-7 oraz informacji podsumowującej VAT-UE.
Podstawa opodatkowania nabytych towarów handlowych w Niemczach na podstawie paragonów fiskalnych.
Wraz z Mk nr 7/2011 prenumeratorzy otrzymali ujednolicony tekst ustawy o VAT uwzględniający zmiany wprowadzone od 1 kwietnia 2011 r. Kwietniowe zmiany wprowadzone w ustawie oraz rozporządzeniach wykonawczych zostały także skomentowane na łamach Mk nr 8/2011. Poniżej przedstawiamy przygotowane przez MF objaśnienia zmian wprowadzonych od kwietnia w przepisach VAT.
Czy stanowią koszty uzyskania przychodów wydatki ponoszone na zakup: kawy, herbaty, ciastek oraz prezentów dla konsultantek, a także zakup strojów reprezentacyjnych ?
Czy prowadząc pozarolniczą działalność gospodarczą polegającą na organizowaniu imprez artystycznych, koncertów, występów kabaretów (impresariat artystyczny) można w koszty prowadzonej działalności zaliczyć wydatków typu: zakup obuwia, zakup odzieży reprezentacyjnej, kosmetyków oraz artykułów spożywczych przeznaczonych na poczęstunek dla artystów ?
Czy zakup odzieży sportowej dla pracowników należy traktować jako zużycie na cele osobiste pracownika?