odstępne
Interpretacja
26.10.2021 Podatki

w zakresie obowiązków płatnika w związku z wypłatą na rzecz Seniorów wynagrodzenia z tytułu odstępnego (ograniczenia przysługujących im praw służebności osobistej mieszkania)

Interpretacja
19.10.2021 Podatki

Ustalenie czy Odstępne wypłacane Seniorom w zamian za ograniczenie przysługujących im praw - Służebności Osobistej Mieszkania - w wysokości odpowiadającej kwocie czynszu najmu stanowi po stronie Funduszu koszt uzyskania przychodu oraz czy jest to koszt związany bezpośrednio z przychodem uzyskiwanym w postaci czynszu najmu czy też dodatkowy koszt związany z nabyciem nieruchomości przez Spółkę.

Interpretacja
15.01.2021 Podatki

Czynność w postaci tolerowania (akceptacji) odstąpienia przez Sprzedającego od zawarcia umowy kupna-sprzedaży za wynagrodzeniem będzie świadczeniem usługi w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy, a tak uzyskane przez Kupującego wynagrodzenie (kwota odstępnego) będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy. Tym samym, o ile kwota odstępnego nie będzie

Interpretacja
06.05.2020 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania, czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo odmawiając wystawienia faktury korygującej do zastosowanej stawki VAT 23% dla czynności odstępnego w podwójnej kwocie zadatku do rozwiązania umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości.

Interpretacja
31.03.2020 Podatki

możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na odstępne, poniesionych w związku z przejęciem praw i obowiązków wynikających z umowy najmu nieruchomości

Interpretacja
15.01.2020 Podatki

1. Czy poniesione przez Wnioskodawcę koszty związane z remontem generalnym Lokalu, wymienione w stanie faktycznym opisanym we wniosku mogą zostać uwzględnione do KUP z tytułu najmu Lokalu? 2. Czy Wnioskodawca może ująć wszystkie dochody opisane we wniosku o interpretację (tj. dochód z najmu oraz dochód ze stosunku pracy) osiągnięte w bieżącym roku kalendarzowym w jednej deklaracji podatkowej (PIT-36

Interpretacja
12.06.2019 Podatki

Czy w opisanym stanie faktycznym, zapłacone przez Bank na rzecz wynajmującego świadczenie pieniężne (nazywane np. odstępne, odszkodowanie, kara umowna bądź wynagrodzenie), w związku z odstąpieniem od umowy najmu, będzie stanowić podatkowy koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
05.11.2018 Podatki

Kwota wypłaconego odstępnego, którą Wnioskodawczyni wraz z mężem otrzymała w związku z dobrowolnym opuszczeniem wynajmowanego lokalu mieszkalnego, stanowi przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 w zw. z art. 10 ust. 1 pkt 9 ww. ustawy.

Interpretacja
21.07.2017 Podatki

Wnioskodawca w wyniku opuszczenia lokalu uzyskał przychód, który nie może być kwalifikowany do źródła przychodów, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, to tym samym nie będzie mógł skorzystać ze zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Interpretacja
08.11.2016 Podatki

w zakresie opodatkowania kwoty stanowiącej zwrot poniesionych nakładów w związku z usługą podnajmu lokalu

Interpretacja
07.07.2016 Podatki

1. Czy kwoty Odstępnego uiszczone przez Spółkę na rzecz Zbywcy będą podlegały zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów Spółki proporcjonalnie do okresu trwania poszczególnych umów najmu? 2. Czy w przypadku, gdy umowa najmu zostanie zawarta na czas nieokreślony, kwoty Odstępnego będą podlegały zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia?

Interpretacja
25.03.2015 Podatki

Czy wypłacone i wypłacane przez Wnioskodawcę na rzecz wynajmującego bieżące należności z tytułu czynszu będą stanowić dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu w rozumieniu ustawy o CIT?

Interpretacja
18.09.2014 Podatki

Czy opisane wydatki Spółki w postaci odstępnego stanowią koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT?

Interpretacja
23.04.2014 Podatki

Czy odstępne zapłacone wynajmującym w ramach wcześniejszego odstąpienia od Umowy najmu lokali, w których Bank zaprzestał prowadzenia działalności bankowej (sprzedaży kredytów hipotecznych) może stanowić dla Banku koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
23.04.2014 Podatki

Czy odstępne zapłacone wynajmującym w ramach wcześniejszego odstąpienia od Umowy najmu lokali, w których Bank zaprzestał prowadzenia działalności bankowej (sprzedaży kredytów hipotecznych) może stanowić dla Banku koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
22.04.2014 Podatki

Czy odstępne zapłacone wynajmującym w ramach wcześniejszego odstąpienia od Umów najmu lokali przedstawionych w stanie faktycznym / zdarzeniu przyszłym w punktach 1 4, uzasadnionego opisanymi przesłankami (pogorszeniem koniunktury gospodarki światowej, nierentownością Placówek, a także zmianą strategii Banku i strategią nowego Nabywcy Banku), może stanowić dla Banku koszt uzyskania przychodu w rozumieniu

Interpretacja
12.03.2013 Podatki

1. Czy zapłaconą kwotę tzw. renty geograficznej odstępnego Spółka powinna zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo czy w sposób proporcjonalny? 2. Czy zapłaconą kwotę Spółka może w wyniku finansowym rozłożyć w czasie?

Interpretacja
02.03.2012 Podatki

W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z wypłatą odstępnego stanowiącego rekompensatę za przedterminowe rozwiązanie umowy najmu.

Interpretacja
11.01.2012 Podatki

Czy przeznaczone środki na odstępne od lokatorskiego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego oraz wkład mieszkaniowy wniesiony do spółdzielni mieszkaniowej na łączną wartość 102 500 zł oraz fakt przekształcenia tego lokalu w odrębną własność w 2012 r., przed upływem 2 lat licząc od końca roku, w którym została sporządzona umowa sprzedaży mogą być zaliczone na własny cel mieszkaniowy w rozumieniu

Poprzednia Następna