Obowiązki płatnika wynikające z zatrudnienia rezydenta Niemiec świadczącego pracę zdalnie.
Brak możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego, określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przy spłacie kredytu zaciągniętego z narzeczonym na sprzedany udział w mieszkaniu nabytym w darowiźnie od spadkobiercy.
Z tytułu wynagrodzenia wypłacanego na rzecz Członka Zarządu będącego rezydentem podatkowym Hiszpanii – na Wnioskodawcy będzie ciążył obowiązek pobrania zryczałtowanego 20% podatku dochodowego od osób fizycznych, o którym mowa w art. 29 ust. 1 ustawy 1 ustawy o podatku dochodowych od osób fizycznych – stosownie do obowiązków wynikających z art. 41 ust. 1 w zw. z ust. 4 tejże ustawy.
Wydanie interpretacji w zakresie obowiązków płatnika z tytułu oddelegowania pracowników do pracy w Niemczech.
W zakresie obowiązków płatnika - przekazywanie PIT-11/IFT-1R w formie elektronicznej w systemie kadrowo - płacowym.
W zakresie obowiązków płatnika - noclegi i diety na pokrycie zwiększonych kosztów wyżywienia.
Powstanie przychodów oraz kosztów uzyskania przychodów z tytułu solidarnej odpowiedzialności Spółki (Generalnego Wykonawcy) za roszczenia wynikające z dalszej umowy o roboty budowlane.
w zakresie ustalenia, czy wydatki z tytułu wynajmu i ubezpieczenia pojazdów w związku z ich udostępnieniem Placówkom w celu wsparcia służb oraz instytucji w zapobieganiu oraz zwalczaniu skutków zakażeń wirusem SARS-CoV-2 stanowią koszty uzyskania przychodów
Przedsiębiorcom będącym osobami fizycznymi w prowadzeniu działalności gospodarczej często pomagają członkowie rodziny. Zdarza się również, że z członkami rodziny przeprowadzane są różnego rodzaju transakcje. Sprawia to różnego rodzaju problemy, w związku z tym w niniejszym opracowaniu wskazane i omówione zostaną zagadnienia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w rodzinie oraz problemy
Nabywca nieruchomości nie może odpowiadać za długi wszystkich jej poprzednich właścicieli. Kupujący nieruchomość odpowiada tylko za ewentualne długi podatkowe sprzedającego daną nieruchomość - wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 27 kwietnia 2012 r. (sygn. akt II FSK 2123/10).
Czy Spółka, z uwagi na fakt, iż nabycie części składników majątku N. Polska nastąpiło w postępowaniu upadłościowym, C. nie będzie ponosić odpowiedzialności solidarnej z N. Polska w trybie art. 112 Ordynacji podatkowej za zaległości podatkowe N. Polska powstałe za okres przed zawarciem transakcji z C., S. oraz L.?
Czy Spółka, z uwagi na fakt, iż nabycie części składników majątku N. Polska nastąpiło w postępowaniu upadłościowym, C. S.A.R.L. nie będzie ponosić odpowiedzialności solidarnej z N. Polska w trybie art. 112 Ordynacji podatkowej za zaległości podatkowe N. Polska powstałe za okres przed zawarciem transakcji z C. LLC, C. S.A.R.L. oraz C. LTD?
Czy Spółka, z uwagi na fakt, iż nabycie części składników majątku NP nastąpiło w postępowaniu upadłościowym, C LLC, nie będzie ponosić odpowiedzialności solidarnej z NP w trybie art. 112 Ordynacji podatkowej za zaległości podatkowe NP powstałe za okres przed zawarciem transakcji z C LLC, C S.A.R.L. oraz C LTD.?
Czy w sytuacji kiedy hipotetyczne zobowiązanie dostawcy paliwa z tytułu podatku od towarów i usług przewyższa wartość złożonej kaucji gwarancyjnej w maksymalnej ustawowej wysokości, istnieje możliwość solidarnej odpowiedzialności podatnika oraz dostawcy za jego zaległości podatkowe w części podatku proporcjonalnie przypadającej na dostawę dokonaną na rzecz tego podatnika?
Czy Działalność Paliwowa stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 112 § 1 Ordynacji Podatkowej i w związku z tym Wnioskodawca, w zakresie, w jakim będzie podatnikiem, będzie odpowiadał całym swoim majątkiem solidarnie z Osobą Fizyczną za zaległości podatkowe powstałe do dnia aportu związane z Działalnością Paliwową (i tylko z tą działalnością), chyba, że przy zachowaniu należytej
Wynagrodzenia wypłacone ponad limity określone w ustawie kominowej podlegają zwrotowi z mocy ustawy. W zależności od przyczyny zawyżenia wynagrodzenia, służby zajmujące się naliczaniem pensji muszą liczyć się z odpowiedzialnością związaną z niedopełnieniem obowiązków pracowniczych, a także z tytułu naruszenia dyscypliny finansów publicznych.
Czy Wnioskodawca będzie odpowiedzialny za zaległości podatkowe Sprzedającego, jako osoba trzecia, zgodnie art. 112 Ordynacji podatkowej?
Czy dochód uzyskiwany przez Wnioskodawcę, jako komplementariusza (wspólnika o nieograniczonej odpowiedzialności), z tytułu jego udziału w Spółce podlegać będzie w Polsce zwolnieniu z opodatkowania godnie z art. 24 ust. 1 lit. a) UPO, z uwzględnieniem postanowień art. 27 ust. 8 ustawy o PDOF?