Możliwość przekazania środków zgromadzonych na wyodrębnionym rachunku VAT w polskim Oddziale zagranicznego Banku na rachunek bieżący prowadzony w tym Banku.
Ustalenie, czy oddział Wnioskodawcy w Niemczech można będzie zakwalifikować jako zakład w rozumieniu art. 5 ust. 1 umowy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od majątku, podpisana w Berlinie dnia 14 maja 2003 r.
Skutki podatkowe wynikające z planowanej zmiany sposobu rejestracji Spółki zagranicznej na potrzeby VAT w Polsce.
Skutki podatkowe wynikające z planowanej zmiany sposobu rejestracji Spółki zagranicznej na potrzeby VAT w Polsce.
Stosowanie NIP Spółki macierzystej na potrzeby przygotowania struktury JPK_KR.
Ustalenie obowiązku poboru podatku u źródła za okres 2019-2024 oraz konieczności naliczania podatku u źródła za lata ubiegłe w związku z funkcjonowaniem Oddziału Spółki w Niemczech
Stosowanie NIP spółki macierzystej na potrzeby przygotowania struktury JPK_KR.
Brak obowiązku zapłaty podatku akcyzowego w związku z najmem/leasingiem samochodów osobowych na terytorium państwa członkowskiego UE.
Ustalenie, czy po przejęciu spółki Zainteresowanej, Wnioskodawca będzie miał możliwość odliczenia nieprzedawnionych strat podatkowych Zainteresowanej z lat poprzedzających rok, w którym dokonane zostanie przejęcie, od dochodów, które zostaną osiągnięte w przyszłości poprzez działalność w formie oddziału przedsiębiorcy zagranicznego w Polsce.
Czy majątek związany z Działem X, który będzie podlegał wniesieniu do Nabywcy w formie wkładu niepieniężnego (aportu) na skutek Transakcji będzie stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT, a tym samym w związku z Transakcją po stronie A. nie powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce? (pytanie oznaczone we
Uznanie rozliczenia na koniec roku dokonywanego pomiędzy Oddziałem a Podmiotami z Grupy za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT oraz sposób dokumentowania tej czynności.
Skutki podatkowe wniesienia majątku wchodzącego w skład Oddziału w formie wkładu niepieniężnego do spółki, będącego zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa w zamian za udziały w kapitale spółki.
Brak możliwości posługiwania się jednym numer NIP na potrzeby wszystkich rozliczeń podatkowych w Polsce przez zagranicznego przedsiębiorcę.
Dotyczy prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur zawierających błędny numer NIP.
Opodatkowanie podziału zysku wypracowanego przez zagraniczny oddział spółki mającej siedzibę w Polsce, osobie fizycznej, będącej polskim rezydentem podatkowym.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej ustalenia możliwości kontynuacji citu estońskiego - transakcje z podmiotami powiązanymi (niska wartość dodana), podatek od dochodów z niezrealizowanych zysków.
Rejestracji na potrzeby podatku VAT przedsiębiorcy zagranicznego, posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, opodatkowania usług wewnętrznych i usług zewnętrznych oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Prawo do odliczenia podatku VAT w deklaracji JPK VAT pomimo braku akceptacji przez sprzedawcę noty korygującej dotyczącej korekty błędnego NIP-u nabywcy.
Posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, miejsce opodatkowania usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, miejsce opodatkowania usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT świadczeń jednostki macierzystej na rzecz jej oddziału, ustalenie proporcji odliczenia podatku VAT od wydatków w oparciu o obrót jednostki macierzystej i jej oddziału oraz posługiwanie się NIP na fakturach oddziału.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie braku ukonstytuowania się zagranicznego zakładu.
Czy Oddział Spółki może zostać zakwalifikowany samodzielnie jako spółka nieruchomościowa w rozumieniu ustawy o CIT?