Skutków podatkowych otrzymywania od rodziców świadczeń pieniężnych.
Dokonywanie odliczeń w ramach ulgi prorodzinnej za 2019 i 2021 rok przy wykonywaniu władzy rodzicielskiej przez jednego rodzica po rozwodzie wobec małoletniego dziecka oraz wykonywaniu obowiązku alimentacyjnego przez obojga rodziców wobec pełnoletniego studiującego dziecka, które uzyskało pełnoletność w trakcie 2019 r.
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej na dorosłą niepełnosprawną siostrę.
Na Wnioskodawczyni nie ciąży obowiązek alimentacyjny, zatem przy ustanowieniu w 2015 r. opieki prawnej nad pełnoletnim ubezwłasnowolnionym krewnym (bratem stryjecznym męża), Wnioskodawczyni nie spełnia warunków do skorzystania z tzw. ulgi prorodzinnej, o której mowa w art. 27f ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy Wnioskodawczyni, jako matka samotnie wychowująca dorosłe, niepełnosprawne dziecko uzyskujące dochody, ma prawo do odliczenia od podatku dochodowego w deklaracji rocznej ulgi prorodzinnej?
Czy Wnioskodawczyni ma prawo do odliczenia ulgi prorodzinnej w sytuacji, gdy jej pełnoletni syn otrzymuje zasiłek pielęgnacyjny i jednocześnie środki finansowe jakie syn uzyskuje nie dają mu możliwości do samodzielnego utrzymywania się?
Czy należy się Wnioskodawczyni ulga prorodzinna na dorosłe niepełnosprawne dziecko?
Zastosowanie ulgi prorodzinnej względem dorosłego niepełnosprawnego syna otrzymującego zasiłek pielęgnacyjny oraz uzyskującego dochody z działalności gospodarczej
Zastosowanie ulgi prorodzinnej wobec dorosłego niepełnosprawnego dziecka otrzymującego rentę.
Zastosowanie ulgi prorodzinnej wobec dorosłego niepełnosprawnego dziecka otrzymującego rentę socjalną i zasiłek pielęgnacyjny
Czy Wnioskodawczyni jako opiekunowi prawnemu, sprawującemu opiekę nad pełnoletnią, całkowicie ubezwłasnowolnioną ciotką, przysługuje prawo skorzystania z ulgi prorodzinnej?
Czy Wnioskodawczyni miała prawo w rozliczeniu podatku dochodowego za 2011 r. skorzystać z ulgi prorodzinnej na niepełnosprawnego dorosłego syna? Czy urząd skarbowy miał prawo zakwestionować ulgę prorodzinną na niepełnosprawnego syna?
Mając na uwadze przedstawione okoliczności oraz stan faktyczny i prawny sprawy należy stwierdzić, że Wnioskodawczyni, nie przysługuje uprawnienie do skorzystania z tzw. ulgi prorodzinnej z uwagi na nie spełnienie przesłanki wymaganej do zastosowania tej ulgi, wskazanej w art. 27f ust. 6 powołanej ustawy, tj. utrzymania córki w związku z wykonywaniem przez Nią obowiązku alimentacyjnego. Zaakcentować
1. Czy Wnioskodawczyni ma prawo do odpisania od podatku ulgi z tytułu wychowania dziecka, jeśli ono otrzymuje zasiłek pielęgnacyjny, bez względu na wysokość osiągniętego dochodu? 2. Czy Wnioskodawczyni miała prawo do odpisania od podatku ulgi z tytułu wychowania dziecka w związku z opisanym stanem faktycznym, jeśli ono ma przyznany zasiłek pielęgnacyjny, a w ramach rehabilitacji jest zatrudniony i
Czy w stanie faktycznym w zeznaniu rocznym za 2010 r. Wnioskodawca może uwzględnić odliczenia w ramach ulgi prorodzinnej na pełnoletniego niepełnosprawnego syna?
Czy Wnioskodawczyni przysługuje ulga na pełnoletnie niepełnosprawne dziecko?