Skutki podatkowe połączenia, w tym brak obowiązku rozpoznania na moment połączenia przychodów i kosztów w związku z przejętymi udziałami.
Nieuznanie za podatnika podatku od towarów i usług w odniesieniu do transakcji wniesienia do Spółki aportem niezabudowanej nieruchomości.
Nieuznanie za podatnika podatku od towarów i usług w odniesieniu do transakcji wniesienia do Spółki aportu w postaci nieruchomości, stanowiącej niezabudowaną nieruchomość gruntową.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
W przypadku odpłatnego zbycia udziałów w spółce serii A ostatecznie uzyskanych w wyniku konwersji udziałów serii D(...) objętych za wkład pieniężny, Wnioskodawca będzie uprawniony do uznania za koszt uzyskania przychodu całej kwoty wkładu pieniężnego faktycznie uiszczonej za objęte udziały serii D(...).
Możliwość utraty prawa do ryczałtu po wniesieniu wkładu niepieniężnego (aportem) nieruchomość, niestanowiącą przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, do spółki typu SCSp, która nie posiada osobowości prawnej. Według prawa podatkowego Wielkiego Księstwa Luksemburg, podatnikami podatku dochodowego są wspólnicy SCSp a nie sama spółka.
Ustalenie, czy dochód ze sprzedaży wszystkich udziałów posiadanych w Spółce zagranicznej będzie opodatkowany na terytorium Polski.
Zwolnienie Fundacji Rodzinnej z podatku CIT w związku z otrzymaniem udziałów spółki przejmującej.
Wpływ obniżenia wkładu niepieniężnego komandytariusza na koszty uzyskania przychodu.
Określenie podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia aportem Nieruchomości do Spółki.
W omawianej sprawie znajdzie zastosowanie wyłączenie, o którym mowa w art. 2 pkt 6 lit. c) tiret drugie ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Zmiana umowy Spółki, polegająca w rozumieniu ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych na podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez wniesienie do tej Spółki wkładu niepieniężnego (aportu) w postaci udziałów – w zamian za akcje własne Spółki dokonywana
Ustalenie wartości wydatków na nabycie lub objęcie udziałów w spółce komandytowej, o którą można obniżyć przychód z tytułu częściowego obniżenia wkładu.
1. Czy na skutek połączenia spółek w sposób opisany we wniosku (zdarzenie przyszłe) spełniony będzie warunek, o którym mowa w art. 22 ust. 4 i 4a-d u.p.d.o.p. – tj. nieprzerwanego posiadania udziałów w spółce zależnej, której byt prawny ustanie wskutek połączenia z inną spółką zależną – a w konsekwencji połączenie to pozostanie bez wpływu na prawo do zwolnienia podatkowego na podstawie art. 22 ust.
Czy w momencie sprzedaży wskazanej nieruchomości nabytej przez Spółkę w drodze aportu za objęte udziały Spółka na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wartość nominalną wydanych udziałów powiększoną o poniesione koszty skablowania linii energetycznej? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
Określenie kosztów nabycia lub objęcia udziałów oraz obowiązków płatnika w związku z wydaniem majątku likwidacyjnego.
Uregulowane Odsetki od kredytu nieodnawialnego zaciągniętego na podniesienie/wyposażenie w kapitał spółki zależnej stanowią koszt podatkowy inny niż bezpośrednio związany z przychodem. Wydatki te powinny zostać alokowane do źródła przychodów z zysków kapitałowych